Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Discuții despre Eurosport 1, Eurosport 2 și Eurosport 4K.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
9802 replies to this topic

#6517
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,703
  • Înscris: 28.02.2010

 marius664, on 20 mai 2019 - 10:41, said:


Pe Digi ii cam doar undeva de plangerile abonatilor, pe Eurosport nici atat.Iar audienta la ciclism este mare la Il giro si Tour de France, poate si Vuelta.In rest nu cred ca are prea mare audienta turul Poloniei fata de un Liverpool-City...Fotbalul este rege la toate televiziunile de sport, Eurosport nu va face exceptie de la aceasta regula
Tocmai din cauza asta a renunțat eurosport la bundesliga pentru ca fotbalul este "rege" si nu se uitau nici 10 mii de abonati la meciuri, chiar a fost un articol pe baza cand un meci din liga a 2 de pe digisport a facut audienta mai mare decat un meci bun din Germania. Audienta fac mai mare cu snooker sau sporturile de iarnă decat un meci, si sunt sigur ca meciurile din anglia au si mai mica audienta fiind ziua in iar oamenii nu stau numai in casa.

Edited by K-Bobby, 20 May 2019 - 11:25.


#6518
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

 _-KALMAN-_, on 20 mai 2019 - 11:19, said:

Ei au zis asta, nu eu. Pentru mine e cam totuna.

Pai eu zis multe inclusiv NBA si LaLiga care sunt sub contract la alte televiziuni.Au mai zis ei ca dau Seria A si LaLiga si dupa 4 etape au disparut subit, la fel si articolul cu promisiunile lor...

 K-Bobby, on 20 mai 2019 - 11:23, said:

Tocmai din cauza asta a renunțat eurosport la bundesliga pentru ca fotbalul este "rege" si nu se uitau nici 10 mii de abonati la meciuri, chiar a fost un articol pe baza cand un meci din liga a 2 de pe digisport a facut audienta mai mare decat un meci bun din Germania. Audienta fac mai mare cu snooker sau sporturile de iarnă decat un meci, si sunt sigur ca meciurile din anglia au si mai mica audienta fiind ziua in iar oamenii nu stau numai in casa.
Au renuntat la Bundesliga din cauza pretului cerut, nu din cauza lipsei audientei.Iar acum nu le mai pot lua ca le-au luat altii.Iar daca oamenii nu stau in casa si nu se uita la tv banuiesc ca nici la snooker nu o fac, ca si ala e ziua.Oare de ce in Germania Eurosport are canal localizat in care da Bundesliga .Ca n-au audienta? Si oricat discutam noi pe aici, decizia a fost luata, cum a zis si Kalman mai sus.Eurosport 1 HD Romania va inlocui varianta internationala, chit ca nu ne place noua.Oricum noua nu ne place nimic, daca ramanea varianta actuala chitaia lumea ca vrea PL in HD,acum ca au PL in HD chitaie ca nu mai vad snooker.Eu daca as fi in locul Eurosport as oferi toate canalele HD disponibile, cu plata, ca sa chitaie toti...Lumea nu se gandeste la costurile care sunt sa tii 3 canale dedicate pentru o tara care au rating modest...Oare ei sunt organizatie benevola???

PS Si liga 2 tot fotbal este, eu vorbeam de audienta fotbalului fata de alte sporturi, nu de fotbal conta fotbal :)

#6519
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Dacă chiar ar dori atunci s-ar putea să avem 3 canale Eurosport așa cum au nemții al 3-lea canal Eurosport Xtra. Mă îndoiesc că ar face chestia asta pentru România, abia după 50 de ani s-au trezit cu Eurosport 1 România HD. Audiență oricum nu prea are Eurosport la noi.

#6520
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Pai si tocmai ca n-au audienta nu au de ce faca chestia asta.Banuiesc ca in Germania cu al lor canal xtra fac mai multa decat Eurosporturile noastre.Si atunci intervine marketingul care zice ca nu e rentabil sa ai 3 canale in Romania ca-n Germania sau alte tari.Oricum canalul asta HD localizat este un pas inainte, poate peste alti 50 de ani o sa vedem si ESP xtra Romania

Edited by marius664, 20 May 2019 - 12:44.


#6521
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Mai repede o să vezi Eurosport 4K care a fost deja anunțat de Discovery. :D

#6522
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016

 _-KALMAN-_, on 20 mai 2019 - 12:36, said:

Dacă chiar ar dori atunci s-ar putea să avem 3 canale Eurosport așa cum au nemții al 3-lea canal Eurosport Xtra. Mă îndoiesc că ar face chestia asta pentru România, abia după 50 de ani s-au trezit cu Eurosport 1 România HD. Audiență oricum nu prea are Eurosport la noi.

 marius664, on 20 mai 2019 - 12:44, said:

Pai si tocmai ca n-au audienta nu au de ce faca chestia asta.Banuiesc ca in Germania cu al lor canal xtra fac mai multa decat Eurosporturile noastre.Si atunci intervine marketingul care zice ca nu e rentabil sa ai 3 canale in Romania ca-n Germania sau alte tari.Oricum canalul asta HD localizat este un pas inainte, poate peste alti 50 de ani o sa vedem si ESP xtra Romania

 _-KALMAN-_, on 20 mai 2019 - 12:48, said:

Mai repede o să vezi Eurosport 4K care a fost deja anunțat de Discovery. Posted Image
Si dupa 60 de ani si la Digi. :)

Eurosport 4K va fi interesant. Cel mai probabil va fi International. Acolo sa vedem ce competitii vor da.

#6523
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Ma gandesc ca se va intra pe E1 Int HD pe anumite ore, cu meciurile de PL, FA Cup, Moto, Diamond League. In aceste segmente orare sa va ramane pe E1 SD cu varianta E1 HD Int, ca sa nu se piarda ceea ce e transmis acolo. Cand nu avem PL, FA Cup, Moto, Diamond League se va ramane cu programul E1 HD Int.

Edited by codrutn, 20 May 2019 - 14:53.


#6524
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Concluzia: cine vrea mai mult/altceva decat ceea ce se ofera la TV => abonament la player. Eu voi renunta complet la cablu TV peste cateva luni, asa ca ma voi abona la player.

Momentan abonatii de la Digi si UPC pot fi multumiti pana cand operatorii vor... opera schimbarea. Pot viziona competitiile la fel ca pana acum. Mai ales cei de la Digi, care vor mai astepta cateva luni sau cativa ani pana cand vor vedea HD-ul romanesc...

Edited by MediumPlayer, 20 May 2019 - 15:38.


#6525
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
N-as putea spune ca sunt multumi mai ales ca n-au vazut MotoGp si finala FA Cup in HD...

 codrutn, on 20 mai 2019 - 14:50, said:

Ma gandesc ca se va intra pe E1 Int HD pe anumite ore, cu meciurile de PL, FA Cup, Moto, Diamond League. In aceste segmente orare sa va ramane pe E1 SD cu varianta E1 HD Int, ca sa nu se piarda ceea ce e transmis acolo. Cand nu avem PL, FA Cup, Moto, Diamond League se va ramane cu programul E1 HD Int.
Nu ai citit ca ESP Int HD nu va mai avea pista in romana.Oricum banuiesc ca pe feed-ul ESP Int HD va intra ESP Ro HD, deci chiar daca se vrea aceste operatiuni destul de complicate numai pot avea loc...

#6526
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016

 marius664, on 20 mai 2019 - 16:06, said:

N-as putea spune ca sunt multumi mai ales ca n-au vazut MotoGp si finala FA Cup in HD...
Nu in adevaratul sens al cuvantului, evident. Ideea e ca, momentan. nu se schimba nimic. Doar un pic de invidie pe cei de la Telekom.

Acum, serios, sa tina 3 posturi diferite la aceiasi bani, n-au cum. Iar, la reinnoirea contractelor cu operatorii, sa ceara mai multi bani, iar nu merge. Desi s-ar putea sa se intample, avand in vedere ca trebuie sa vina 4K-ul in viitor. Asta va fi al 3-lea post si va costa ceva.

Lucrurile sunt in continua schimbare, iar noi, romanii, nu prea tinem pasul (la modul general). Doar cei care au acces la internet rapid reusesc, prin abonamente separate la diverse servicii. Ceilalti vor fi nevoiti sa se multumeasca cu mai putin, in functie de nevoile si ambitiile lor, sau lipsa lor, dupa caz.Posted Image

Edited by MediumPlayer, 20 May 2019 - 19:56.


#6527
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 marius664, on 20 mai 2019 - 10:41, said:


Pe Digi ii cam doar undeva de plangerile abonatilor, pe Eurosport nici atat.Iar audienta la ciclism este mare la Il giro si Tour de France, poate si Vuelta.In rest nu cred ca are prea mare audienta turul Poloniei fata de un Liverpool-City...Fotbalul este rege la toate televiziunile de sport, Eurosport nu va face exceptie de la aceasta regula

N-o avea turul Poloniei, dar clasicele de primavara sunt de mare interes.

#6528
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,369
  • Înscris: 21.11.2008
Foarte multi Ani acest Topic a fost efectiv DISTRUS de Egoismele, Orgoliile si
Limbajul Intimidant -ba uneori plin de Ura..
al celor Obsedati de Fotbal, care l-au cam 'confiscat',
-iar mai nou de MotoCiclism sau Tenis de Camp...

Fiti siguri ca si altii, prea putin Interesati de aceste Sporturi,
au ACELEASI Drepturi de a fi Obsedati de varii alte! Sporturi,
..si Nu sunt deloc o Minoritate, cum va inchipuiti Unii...

Faptul ca Nu "juiseaza" conform cu Vointa celor "tari in gura",
Nu inseamna ca tre' sa-si accepte la nesfarsit "pumnul in gura" si "sa stea in banca lor".

Asa ca <Scandal> va iesi, cert,
doar ca se poate face Nu neaparat prin mascari, fie ele de tip TrepaNet de FEISCUC, precum asa-zisi 'Microbisti'...


Problema Reala este ca in alte Tzari sunt Zeci de Canale, asadar acces la o Varietate de Sporturi,
pe cand la Noi cica e Obligatoriu "sa mancam Fotbal pe paine"...

Nu, Multumesc Frumos, daca vreau sa vad "Sporturi de Barbati",
exista Rugby si Hochei pe Gheata...

Edited by Lopatar, 21 May 2019 - 09:41.


#6529
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Ideea e ca nu se schimba mult lucrurile pentru pasionatii de alte sporturi, 90% din timp va fi ca si pana acum. Doar cand se difuzeaza competitiile cumparate pentru Ro, atunci se schimba continutul fata de varianta INTL

#6530
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
Pai degeaba am toata saptamana, daca duminica atjnci cand e Paris-Roubaix sau Amstel va trebui sa vad motogp. Clar trebuie lasata si varianta internationala.

#6531
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009

 Lopatar, on 21 mai 2019 - 09:37, said:

(...)
Cu scuzele de rigoare, dar nu cred că „ura” a fost îndreptată împotriva colegilor noștri, ci împotriva mărețului Eurosport! Care, în nețărmurita sa înțelepciune, îi tratează pe unii cu lugu-lugu și pe alții cu curu'! Nu cred că poți să negi asta, nu-i așa?
Deci, din punct de vedere propriu și personal, singurii care pot face „dreptate” și astfel să își satisfacă TOȚI clienții, sînt tot Eurosport! Așa cum în alte țări există și versiune locală lîngă una internațională, înseamnă că se poate!

P.S. Fac parte dintre cei care urmăreau regulat Premier League și MotoGP, în vremurile bune. La fel și snooker, tenis sau alte sporturi (mai puțin ciclism sau sărituri cu schiurile, recunosc)...
Ei bine, de cînd au început să-și bată joc de aceste competiții premium (ei le spun așa, nu eu!), transmițîndu-le în SD, nu le-am mai urmărit! Am continuat să urmăresc din celelalte, deși tre' să recunosc că nu la fel ca înainte, de obicei la apariția unui calup de publicitate mă enervez și schimb canalul... Întrebarea e: așa tîmpițel în comportament cum sînt eu, merit sau nu să fiu tratat la fel ca ceilalți clienți Eurosport?

Edited by crislacor, 21 May 2019 - 10:44.


#6532
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,217
  • Înscris: 22.02.2017
Maretul Eurosport face asta pt ca i se PERMITE!!! Daca Digi le da un sut in cur, sa vezi cum ne trezim cu ES 1 SD int, ES 1 SD ro, ES 1 HD int, ES 1 HD ro. ;)

#6533
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,369
  • Înscris: 21.11.2008
Hai, lasa, ca retin cum o Pasionata de Patinaj Artistic intreba despre Orar,
-insa vreo 2 d'astia Obsedati de Fotbal i-ati sarit in cap,
..incat a parasit Scarbita acest Topic.


Credeam, candva, ca ai Pretentii de Om Intelectual,
..dar dupa ce te-am tot vazut Blestemand p-aicea pt. P.L.,
-io m-am dumirit ca Stacheta sigur ti-a coborat-o Stilul de Peluza.


Legat de Feed-urile SD, stim deja ca unii Operatori le TransRateaza sau TransCodeaza, dupa caz,
prea mult!


Da, in POLONIA si TURCIA cunosc sigur ca s-au putut pastra si Variantele INTL., macar SD,
..daca a fost Bunavointa de Ambele Parti.

Edited by Lopatar, 21 May 2019 - 11:32.


#6534
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009
Bănuiesc că îmi era adresat mesajul...

 Lopatar, on 21 mai 2019 - 11:07, said:

(...)
Credeam, candva, ca ai Pretentii de Om Intelectual
Nu postez aici pentru a face impresie! Și nici nu mă ascund după un nick, poate unii își aduc aminte că mi-am dat și numele real, am spus și unde locuiesc și unde muncesc. Nu sînt altfel aici, pe forum, decît în viața reală! Și cine vrea să mă analizeze și/sau eticheteze, n-are decît, e liber s-o facă!

 Lopatar, on 21 mai 2019 - 11:07, said:

..dar dupa ce te-am tot vazut Blestemand p-aicea pt. P.L.,
Da, am făcut-o și îmi asum fiecare cuvințel!

 Lopatar, on 21 mai 2019 - 11:07, said:

-io m-am dumirit ca Stacheta sigur ti-a coborat-o Stilul de Peluza.
(...)
Da, recunosc, mi-am coborît ștacheta la nivelul Eurosport...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate