Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Discuții despre Eurosport 1, Eurosport 2 și Eurosport 4K.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
9796 replies to this topic

#19
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Cum un meci?! Sunt 5 meciuri pe etapa la Eurosport, din 9 posibile, +1 inregistrare de la un meci de la ora 16:30 de sambata + inca 1,2 sau 3 din zweite.

#20
invisionn

invisionn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.02.2013

 Vla0d_, on 13 aprilie 2013 - 19:06, said:

Cum un meci?! Sunt 5 meciuri pe etapa la Eurosport, din 9 posibile, +1 inregistrare de la un meci de la ora 16:30 de sambata + inca 1,2 sau 3 din zweite.
Cred ca vrea sa spuna ca transmit doar un meci atunci cand 3-4-5 meciuri sunt la aceeasi ora...daca ar fi la dolce sau digi poate ar transmite cel putin 2 .. poate.

#21
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

 Vla0d_, on 13 aprilie 2013 - 19:06, said:

Cum un meci?! Sunt 5 meciuri pe etapa la Eurosport, din 9 posibile, +1 inregistrare de la un meci de la ora 16:30 de sambata + inca 1,2 sau 3 din zweite.
5 ziceai ? uita-te cate sunt astazi Posted Image
http://port.ro/pls/w...04-13&i_where=1

Nustiu la ce te-ai gandit tu da eu m-am referit la meciuri LIVE.

Edited by marcel201, 13 April 2013 - 19:24.


#22
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Cand ziceai ca dau doar un meci pe etapa, n-am avut de unde sa-mi dau seama ca te referi la meciurile traditionale de sambata de la ora 16:30 cand se joaca 5 meciuri la aceeasi ora.

#23
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Eurosport a cam luat-o pe urmele Sport.ro. M-am uitat 2 minute la o emisiunea "Rãzboi la sol" care mi s-a pãrut mai mult de divertisment japonez decât de sport. Am observat cã este programatã destul de des în grila Eurosport din aceastã sãptãmânã. Mai rãmâne sã-l vãd ºi pe Becali la Eurosport ºi ar fi Sport.ro 2.
O sã încerc sã caut numele original al producþiei.

#24
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Nu prea poti sa zici ca Eurosportul o luat-o pe urmele sport.ro, atunci cand e un canal intins pe tot teritoriul Europei

#25
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Ziceam în sensul că a început să semene cu Sport.ro din cauza acestei noi emisiuni, nu că îi copiază.
Cică se numeşte "GWARS series". Japanese game shows seeing teams go head to head in a series of physical and entertaining challenges such as the Aquatic Mat Dash and No-Hands Vaulting Horse.

Edited by Cipry7, 16 April 2013 - 20:06.


#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Şi în Promo-uri au cam început să pună accent pe divertisment... Nu prea miroase bine. Posted Image

Edited by alfa_alfa, 16 April 2013 - 20:09.


#27
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Eurosport nu e ola prima experienta de acest fel. Acum vreo 5 ani au transmis o alta productie japoneza, Viking Challenge.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L0Es3MZrXl4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dar stati calmi, ca de sambata incepe campionatul mondial de snooker de la Sheffield :first:

#28
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008

 marcel201, on 13 aprilie 2013 - 17:38, said:

De asta nu-mi place mie ca Eurosport are Bundesliga, vedem doar 1 meci pe etapa pentru ca la ei aproape toate meciurile sunt la aceeasi ora.

si tu crezi ca daca bundesliga ar fi la digi, astia ar transmite mai multe meciuri la ora la care e grosul etapei? te inseli!
hai sa vedem cum  a fost situatia weekend-ul trecut si cum e weekend-ul asta privind grosul etapei in franta, anglia si italia la digisport:

etapa trecuta (in paranteze am trecut ora la care se joaca grosul etapei):
anglia (sambata ora 17:00) - 1 meci reading - liverpool
franta (sambata ora 21:00) - 1 meci ajaccio - nancy
italia (duminica ora 16:00) - 1 meci cagliari - inter

etapa asta
anglia (sambata ora 17:00) - 1 meci fulham - arsenal
franta (weekend-ul asta grosul etapei in franta e maine de la ora 18:00 din cauza finalei cupei ligii din seara asta) - 0 meciuri
italia (duminica ora 16:00) - 0 meciuri

concluzia o tragi singur!

in alta ordine de idei digisport transmite azi si maine 9 meciuri in direct din fotbalul international (pe 3 canale), dolce sport transmite 8 meciuri (pe 2 canale) iar gsp tv transmite 8 meciuri (pe 1 canal).
ca sa nu mai spunem ca desi serie a, ligue 1 si coupe de la ligue au fost initial, exclusiv la digi in acest sezon, am ajuns sa avem in acest weekend, urmatoarele meciuri exclusiv in direct la dolce sport: marseille - brest, udinese - lazio, st etienne - rennes (FINALA Cupei Ligii), napoli - cagliari.

EXEMPLE ALE MANAGEMENTULUI DEFECTUOS DE LA DIGISPORT!

#29
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
A început Campionatul Mondial de Snooker de la Sheffield. Comparând cu un Grand Slam de tenis, Eurosport și Eurosport 2 au zilnic câte 9 ore de transmisiune live (18 ore zilnic) și rezumate extinse ale meciurilor. Practic, fiecare clipă de acțiune din Teatrul Crucible este redată.

Ronnie O'Sullivan (campionul en-titre) a deschis `balul` la ora 12 (ora României) și va încheia primul său meci în această seară (îl conduce pe Marcus Campbell cu 7-2 - se joacă primul la 10). Englezul a absentat din circuit câteva luni bune.

Meciurile de azi (până la momentul redactării) au fost comentate de Daniel Bontea, Marius Ancuța și Sorin Niculescu.

#30
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Higgins e de-a dreptul handicapat. Nu e primul turneu cand nu joaca nimic. Asta in ultima vreme. Cred ca si eu il bateam azi. Rata niste lovituri de incepator. Pacat.

#31
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004
Turul ciclist al Italiei, competiţie programată între 5 şi 26 mai, va fi transmis în direct la Eurosport 2, şi nu la Eurosport 1. Se pare că este o manevră pentru a încerca popularizarea postului secund.

#32
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

 eddiesor, on 25 aprilie 2013 - 16:52, said:

Turul ciclist al Italiei, competiţie programată între 5 şi 26 mai, va fi transmis în direct la Eurosport 2, şi nu la Eurosport 1. Se pare că este o manevră pentru a încerca popularizarea postului secund.
Pai postul secund vine la pachet cu primul post, ce nevoie de popularizare are?

#33
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Nu intotdeauna, de exemplu la UPC, in grila analogica si digitala nu ai decat Eurosport 1. Iti trebuie super-mega-extra-giga pachetul ala al lor pe digital ca sa vezi si Eurosport 2.

#34
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Cum cele mai tari etape sunt iin weekend, sper sa nu renunte la ele din motive de Bundesliga.

#35
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

 pufonel, on 25 aprilie 2013 - 19:36, said:

Cum cele mai tari etape sunt iin weekend, sper sa nu renunte la ele din motive de Bundesliga.

Daca se nimeresc să fie deodată cu Bundesliga, atunci Bundesliga are prioritate. După părerea mea, e o porcărie că transmit acest campionat doar pentru România și Ungaria, iar când în restul Europei pe ESP2 e vreun eveniment important, RO & HU sunt private, chiar dacă ar exista spațiu de transmisie pe ESP Internațional.

Practic, ar trebui sî aibă și versiune personalizată de Eurosport 1, nu doar de Eurosport 2.

Edited by DanyPMN, 26 April 2013 - 20:34.


#36
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
[ http://i.minus.com/iu5ClCVWaPaaF.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

splendid gol marcat de Sahin :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate