Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

iPhone 5 are problema de rezolutie?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Salut.
Si eu sunt un fan iPhone si intentionez sa-mi cumpar unul curand.
Am auzit insa ceva in legatura cu rezolutia la iPhone 5, 1136x800, si anume cum ca filmele HD nu se vad bine, pe tot ecranul, asa cum se vad la telefoanele HD, adica care au rezolutia 1280x800, ci exista spatii libere in partile ecranului (in sus si in jos).
Este adevarat acest lucru? Pentru ca daca este asa nu cred ca o sa-mi cumpar iPhone 5 ci o sa mai astept un an pana cand o sa aiba o rezolutie HD normala.

Merci anticipat.
Andrei

#2
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Eu ti-as recomanda pentru o experienta HD deplina un tv LCD.
Daca iti cumperi iphone sa te uiti la filme, nu merita banii. Nu doar iphone, ci orice alt TELEFON.


#3
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
tot nu inteleg care-i faza cu ecranul? adica se spune ca e cel mai bun ecran din lume pentru ca...? am vazut rezolutii de 465 ppi , care e de departe mai mult ca la iphone...mare branza si cu retina asta,marketing dus la extrem.

iar in legatura cu intrebarea ta..se vede normal,pe tot ecranul fara spatii libere!

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Pai eu cred ca e ca la monitor, depinde de formatul filmului, daca filmul e mai ingust decat rezolutia, logic ca se vede cu bare negre sus si jos. Daca e format 4:3, se vede cu bare negre in laterale. Dar oricum la dimensiunea ecranului unui telefon, poate sa fie si film avi de 1cd ca tot bine se vede, nu vezi diferentele la ecranul ala asa mic sa fim seriosi, poate doar daca te uiti cu lupa. Daca vrei sa vezi HD real, cum a zis si colegul, uita-te pe monitor sau un TV full HD cu diagonala mare.

#5
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
http://forum.softped...apple-iphone-5/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate