Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Google Chrome mai rapid printr-o simpla metoda.

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Iulyan13

Iulyan13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 04.06.2011
Salut, acum o saptamana am descoperit ceva la google chrome care il face mai rapid in vizualizarea clipurilor pe youtube si in aplicatii online gen cele de pe facebook. Este vorba de adobe flash-ul instalat de google chrome care mananca cam multe resurse. Pe acesta il vom sterge si il vom instala pe cel de la adobe.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nNBQ_0X8_fg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

1. Intram in Google Chrome.
2. La adrese scriem chrome://plugins
3. Dam click pe plusul din dreapta cel albastru, acum dezactivam flash-ul cel de la google chrome se poate sa aveti doua, il dezactivam pe cel care are in descriere asta C:\Program Files\Google\Chrome\Application\25.0.1364.97\PepperFlash\pepflashplayer.dll de obicei este primul.
4. Acum intram pe acest site http://get.adobe.com...er/?no_redirect descarcam flash-ul il instalam si dam un restart la chrome.
5. Intram din nou pe chrome://plugins si ne uitam daca pluginul adobe flash de la google este dezactivat si cel descarcat de noi este activat.
6. Intram pe youtube si ne uitam daca este vreo diferenta, la mine a fost si sper si la voi sa fie.
7. Daca exista vreo diferenta si vreti sa faceti ce am facut eu urmati pasii urmatori.
8. Acum vom sterge flash-ul de la chrome ca se mai activeaza singur. Eu am patito.
9. Intram in My computer si la adresa copiem asta C:\Program Files\Google\Chrome\Application sper ca si  voi aveti windows-ul instalat in c daca nu in loc de c punteti ce litera aveti voi. In folderul application poate veti gasi mai multe foldere cu nume gen 23..... 24 ..... 25..... asta in functe de cate update-uri ati facut, la mine este decat unul cel cu 25.... pentru ca mi-am reinstalat chrome-ul. Intrati in fiecare folder si stergeti folderul PepperFlash.
10. Am vazut ca mai are o sursa in documente asa ca il vom stereg si de acolo.
11. Intram in my computer si la adrese copiem asta C:\Documents and Settings\username\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data  si stergem folder Pepper Flash. in loc de username cel cu rosu puneti voi numele pc-ului vostru.
Pentru windows 7 copiati asta C:\Users\username\AppData\Local\Chrome\User Data si tot la fel stergeti folderul PepperFlash.
12. Acum verificam daca sa sters pluginul, intram iar pe chrome://plugins si il activam pe cel de la chrome si il dezactivam pe cel care l-am descarcat noi.
13. Intram pe youtube si cand dam sa vizualizam un clip trebuie sa ne zica ca nu a putut fi gasit pluginul.
14. Daca ne zice asa inseamna ca am sters pluginul.
15. Acum intram iar pe chrome://plugin dezactivam pluginul de la chrome si il activam pe cel care l-am descarcat noi. Aici asa trebuie sa ramana.
Folosesc aceasta metoda de o saptamana si nu am avut nici o problema.
Sper ca vam ajutat.

Un like, un comm, un share vedeti voi ce faceti, daca va mers si voua.
Eu inainte nu puteam sa vizualizez clipurile de pe youtube si alte site-uri in fullscreen cu full hd dar pe mozilla imi mergea si ma enerva rau ca nu se misca ca google chrome, nu incarca paginile asa repede, mai am un pc gen p4 si pe ala cand faceam scroll imi sacada sunetul, am mai citit pe acest forum si am vazut ca si uni dintre voi aveti aceasta problema, sper ca v-am fost de ajutor.

Edited by Ravy, 01 March 2013 - 13:25.
Update cu text


#2
Fumez_Vodca

Fumez_Vodca

    I'm so mean I make medicine sick

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 04.11.2012
Astfel am rezolvat problema sunetului,indiferent ca era fullscreen,faceam altceva la laptop  etc.. se auzea sacadat!

#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Mie nu-mi merge nici pe Mozilla. Full HD nu-mi merge flash niciucum, decat sacadat. O porcarie.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Nus ta nimeni sa vizualizeze ceea ce faci tu intr-un ecran minuscul.

Scrie cu liniuta ceea ce ai facut, fiecare pas!

Generatia noua stie doar sa filmeze?

#5
Iulyan13

Iulyan13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 04.06.2011
Daca vizualizezi in hd 720 se vede foarte bine cea ce e de facut, dar o sa scriu si cu liniuta, sper sa va ajute.

Edited by Iulyan13, 01 March 2013 - 12:15.


#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Stiu ca incerci sa-ti promovezi filmuletul respectiv (ca altfel te-ai fi limitat la un singur topic pe tema asta), dar multi nu au timp/rabdare sa vizioneze un filmulet pentru asta.
De aia spunea Adm ca trebuia de la inceput sa punctezi pasii respectivi, nu sa pui utilizatorii sa vizioneze filmuletul pentru asta.

#7
Iulyan13

Iulyan13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 04.06.2011
Hider 141, aseara am facut un topic cu acasta tema dar cand am intrat de dimineata nu l-am mai gasit, imi cer scuze daca acum se gasesc amandoua, eu il gasesc decat pe asta. Am crezut ca mi la sters cineva.

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Daca a fost sters e din cauza ca incalca una dintre regulile forumului, ori a sectiunii unde era deschis.

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

View PostIon_de_la_Raion, on 01 martie 2013 - 12:01, said:

Mie nu-mi merge nici pe Mozilla. Full HD nu-mi merge flash niciucum, decat sacadat. O porcarie.

daca e de curand, e de la versiunea asta noua, v19. nu esti singurul care se plange.

#10
Iulyan13

Iulyan13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 04.06.2011

View PostIulyan13, on 01 martie 2013 - 11:52, said:

Salut, acum o saptamana am descoperit ceva la google chrome care il face mai rapid in vizualizarea clipurilor pe youtube si in aplicatii online gen cele de pe facebook. Este vorba de adobe flash-ul instalat de google chrome care mananca cam multe resurse. Pe acesta il vom sterge si il vom instala pe cel de la adobe.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nNBQ_0X8_fg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Un like, un comm, un share vedeti voi ce faceti, daca va mers si voua.
Eu inainte nu puteam sa vizualizez clipurile de pe youtube si alte site-uri in fullscreen cu full hd dar pe mozilla imi mergea si ma enerva rau ca nu se misca ca google chrome, nu incarca paginile asa repede, mai am un pc gen p4 si pe ala cand faceam scroll imi sacada sunetul, am mai citit pe acest forum si am vazut ca si uni dintre voi aveti aceasta problema, sper ca v-am fost de ajutor.

1. Intram in Google Chrome.
2. La adrese scriem chrome://plugins
3. Dam click pe plusul din dreapta cel albastru, acum dezactivam flash-ul cel de la google chrome se poate sa aveti doua, il dezactivam pe cel care are in descriere asta C:\Program Files\Google\Chrome\Application\25.0.1364.97\PepperFlash\pepflashplayer.dll de obicei este primul.
4. Acum intram pe acest site http://get.adobe.com...er/?no_redirect descarcam flash-ul il instalam si dam un restart la chrome.
5. Intram din nou pe chrome://plugins si ne uitam daca pluginul adobe flash de la google este dezactivat si cel descarcat de noi este activat.
6. Intram pe youtube si ne uitam daca este vreo diferenta, la mine a fost si sper si la voi sa fie.
7. Daca exista vreo diferenta si vreti sa faceti ce am facut eu urmati pasii urmatori.
8. Acum vom sterge flash-ul de la chrome ca se mai activeaza singur. Eu am patito.
9. Intram in My computer si la adresa copiem asta C:\Program Files\Google\Chrome\Application sper ca si  voi aveti windows-ul instalat in c daca nu in loc de c punteti ce litera aveti voi. In folderul application poate veti gasi mai multe foldere cu nume gen 23..... 24 ..... 25..... asta in functe de cate update-uri ati facut, la mine este decat unul cel cu 25.... pentru ca mi-am reinstalat chrome-ul. Intrati in fiecare folder si stergeti folderul PepperFlash.
10. Am vazut ca mai are o sursa in documente asa ca il vom stereg si de acolo.
11. Intram in my computer si la adrese copiem asta C:\Documents and Settings\username\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data  si stergem folder Pepper Flash. in loc de username cel cu rosu puneti voi numele pc-ului vostru.
Pentru windows 7 copiati asta C:\Users\username\AppData\Local\Chrome\User Data si tot la fel stergeti folderul PepperFlash.
12. Acum verificam daca sa sters pluginul, intram iar pe chrome://plugins si il activam pe cel de la chrome si il dezactivam pe cel care l-am descarcat noi.
13. Intram pe youtube si cand dam sa vizualizam un clip trebuie sa ne zica ca nu a putut fi gasit pluginul.
14. Daca ne zice asa inseamna ca am sters pluginul.
15. Acum intram iar pe chrome://plugin dezactivam pluginul de la chrome si il activam pe cel care l-am descarcat noi. Aici asa trebuie sa ramana.
Folosesc aceasta metoda de o saptamana si nu am avut nici o problema.
Sper ca vam ajutat.

Edited by Iulyan13, 01 March 2013 - 13:14.


#11
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
As folosi si eu Chrome dar e o problema cu Chrome asa ca raman cu Firefox.

#12
Iulyan13

Iulyan13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 04.06.2011
Spune ce porblema ai cu google chrome si poate o putem rezolva, eu zic ca e cel mai bun.

#13
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

View PostIulyan13, on 01 martie 2013 - 14:31, said:

Spune ce porblema ai cu google chrome si poate o putem rezolva, eu zic ca e cel mai bun.

http://forum.softped...leme-in-chrome/

#14
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Daca ai un procesor macar dual core nu vei avea nici o problema sa rulezi continut Flash in 720p. Orice mai vechi de atat necesita un upgrade...

#15
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu,defapt eu rulez 1080p in full screen pe un p4 640 ajutat de un gt210 care face toata treaba...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate