Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Iphone 3gs se descarca repede

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
andimaximus

andimaximus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.08.2012
buna, cum spune si titlul, am un iphone 3gs care de ceva timp se descarca foarte repede mai exact ma tine cam 2 ore bateria dupa o incarcare de 100% , dupa sfatul unor prieteni am descarcat o app : batterylite info care imi arata in timp real datele bateriei .  Am constatat ca , cand imi arata sus 100% dupa incarcare in acea app imi arata doar 46%  iar bateria are un ciclu de 603 incarcari care ar fi cauza si cum pot rezolva problema??

#2
c00oll

c00oll

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.04.2011
Pot fi mai multe cauze dar fiind vorba de un Iphone, banuiesc ca l-ai folosit intens.
Bateria de la Iphone are un ciclu scurt de viata deci incearca un Battery Saver sau o baterie noua.
In medie cat il folosesti pe zi?
PS: Am patit-o si eu dar pe android (bateria se descarca extrem de rapid) iar dupa ceva timp nu se mai incarca, iar in timpul incarcarii telefonul "se incingea la propriu". Solutia a fost un update la versiunea Android iar cauza a fost un virus puternic.
Acelasi lucru cu virusi se intalneste si la Apple, Iphone-urile fiind foarte vulnerabile.

Succes! ;)

#3
nexus_3

nexus_3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 16.01.2007
acumulatorul este terminat. Va trebui inlocuit

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postc00oll, on 28 februarie 2013 - 12:22, said:

...Acelasi lucru cu virusi se intalneste si la Apple, Iphone-urile fiind foarte vulnerabile.
Vreau sa vad si eu cum te virusezi pe un iPhone fara jailbreak.
Pe iOS e destul de greu sa iti publici o aplicatie pe App Store, si aproape imposibil sa urci o aplicatie malware. Unica modalitate prin care ai putea instala pe iDevice o aplicatie malware e doar daca ai JB si instalezi aplicatii off-Store, din surse neoficiale.
ontopic: ori bateria e terminata, ori sunt ceva probleme software ce cred ca s-ar rezolva cu reinstalarea iOS-ului din iTunes. Insa tind si eu catre prima varianta, fiindca din cate stiu bateriile Li-Ion au un ciclu de viata de aproximativ 500 de incarcari.

Edited by Hider141, 28 February 2013 - 13:12.


#5
andimaximus

andimaximus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.08.2012

View PostHider141, on 28 februarie 2013 - 12:48, said:

cred ca s-ar rezolva cu reinstalarea iOS-ului din iTunes.
am incercat resoftarea dar ma confrunt cu eroarea 1602 , ce e de facut??

View PostHider141, on 28 februarie 2013 - 12:48, said:

. Insa tind si eu catre prima varianta, fiindca din cate stiu bateriile Li-Ion au un ciclu de viata de aproximativ 500 de incarcari.
ok ms de ajutor cred ca voi schimba bateria ;
off: stiti vreu-n site cu baterii de iphone mai bune??

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Trimite-i un mesaj moderatorului December si roaga-l sa-ti mute topicul aici. Poate vei primi mai repede raspuns la intrebari.
Baterie pentru 3GS ai putea gasi pe gsmnet, insa asteapta si recomandarile altor colegi de forum.

Edited by Hider141, 28 February 2013 - 13:54.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate