Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

halena

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011
Salutare,
de o perioada foarte mare de timp sufar de Halena (respiratie urat mirositoare). Am incercat sa o maschez de multe ori cu Apa de gura (are efect maxim 1 ora ) si cu guma de mestecat orbit ( consum 1-1+1/2 pachete pe zi ) dar nu am reusit sa obtin decat efecte pe termen scurt (undeva la o ora ). Acum un an am inceput sa merg regulat la dentist, mi-am rezolvat problemele ce tineau de dantura si totusi halena persista in continuare.
Sunt foarte disperat din cauza asta si nu stiu ce pot sa fac ca sa scap de .. boala.
O banuiala ar fi ca problema vine de la stomac si de aceea maine voi merge la spitalul fundeni la gastroenterologie pentru consultatie si eventual niste analize.

Voi imi recomandati ceva anume ? Ati avut o problema asemanatoare si ati reusit sa scapati de ea ? Va rog, am mare nevoie de ajutor/sfaturi.
Multumesc

#2
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
pai analizele iti vor spune cum stai cu sanatatea...

#3
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Nu are cum sa fie de la stomac, de obicei cauza sunt sinusurile infundate. E o infectie permanenta care se perpetueaza.

#4
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

View PostJayBird, on 25 februarie 2013 - 22:58, said:

Nu are cum sa fie de la stomac, de obicei cauza sunt sinusurile infundate. E o infectie permanenta care se perpetueaza.

Si ce ar trebui sa fac in cazul asta ?

Medicul de familie mi-a recomandat o vizita la gastroenterologie

#5
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Incearca guma de mastic. E scumpa dar merita.

#6
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

View PostGonthar, on 26 februarie 2013 - 08:36, said:

Incearca guma de mastic. E scumpa dar merita.
Mersi Gonthar, dar m-am saturat de rezultate pe moment :) Vreau sa scap de problema nu sa o maschez.

#7
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Pai nu mascheaza problema...Are efect antibacterian si te poate vindeca daca ai vreo infectie in gura,gat, stomac,etc. Pe mine m-a scapat de gingii care sangerau, de helicobacter,etc.

#8
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Nici n-am auzit de guma asta, unde o gasesti de cumparat?

#9
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View PostJayBird, on 27 februarie 2013 - 17:36, said:

Nici n-am auzit de guma asta, unde o gasesti de cumparat?

Pe la farmacii sau magazine cu produse naturiste se gasesc capsule cu extract din mastic. Mesteci bine in gura o capsula din aia si apoi o inghiti si te scapa de halena, gingii sangerande,etc.

#10
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Este de la stomac, un proces mai indelungat, mucoasa stomacului devine de tip intestinal, este rezultatul ulcerelor si gastritelor netratate. Un al doilea motiv ar fi parazitozele intestinale. Parere personala: in stomac predomina un anumit tip de bacterie care da mirosul ca in colon. Nu aveti nicio sansa sa va vindecati pentru ca nu s-a descoperit bactetia dar nici in 10 ani nu cred ca se va descoperi. Nu s-a descoperit cum scapam de limbrici dar vrem casa pe luna. Pelinul ar fi bun pentru mitos tinctura cateva picaturi, eu caut din adolescenta remediul, nu exista.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate