Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#37
attireni

attireni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 27.02.2013
mersi pentru post.  Nu are din pacate gorilla glass , asta e un criteriu foarte important la mine.Dar asta e ...   la oktal e 789, pcgarage 820 , cel 800 . de unde sa-l iau ? deja de 2-3 saptamani nu  este in stoc ...tare greau vine aicea la noi... mersi pentru info ... bateria tine 2 zile .Dupa un test 1 ora de net ..1 ora de vorbire si din cand in cand daca se uite la el omu tine 49 ore.  Doresc mai multe comentarii!!!!!!!!!!!!

engadget.com a fost dezamagitor...a facut 520 praf...in alte locuri scrie bune ...dar cand ma uit la telefoane nu gasesc pentru 800 nimica ce sa fie ok .... pe emag inca nici nu a aparut ..si la pcgarage deja din data de 9 apr  se poate comanda...

#38
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
De ce e un criteriu asa important gorilla glass? Nu se lipeste bine folia pe el? Oricum toata lumea, cu cat isi cumpara telefon mai scump si cu sticla mai scumpa, lipeste imediat folii pe el.

Eu zic ca sticla de la 520 o sa tina mult si bine.

#39
attireni

attireni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 27.02.2013
e o prostie daca ai un gorilla glass sa pui pe el folie ... dar daca nu ai gorilla atuncea daca pica jos telefonul ...folia nu face nimica....

#40
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
De ce, nu ai vazut delefoane cu gorilla glass scapate pe jos si facute muci? Eu am vazut cateva. Se sparge si aia.

#41
attireni

attireni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 27.02.2013
nu spun ca nu se sparge ...oricum 520 e un telefon ok:X... si deja pe cel.ro e 800 :x

#42
attireni

attireni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 27.02.2013
e cam la 800 lei ..dar inca nu e in stoc..dar sper ca saptamana asta intra. O sa cumpar maine. nu mai astept . E destul de ieftin. Merita banii. In multe siteuri scrie ca o sa fie un best buy ...un telefon foarte reusit la pret accesibil :)

#43
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Cumpara-l fara grija. N-ai sa regreti. Telefonul se misca impecabil. Atata doar ca nu are coating oleofobic si cam aduna grasime de la degete pe ecran. Dar daca il stergi din cand in cand cu tricoul totul e OK. Scrie si prin alte review-uri de problema asta cu adunatul grasimii pe ecran, dar mie nu mi se pare atat de mare. Si oricum mai sunt telefoane pe piata fara coatingul asta si nu se plange nimeni de ele. Doar ca ajungi sa apreciezi cu adevarat iphonul pentru ca are acest strat si nu trebuie sters niciodata cu nimic ;)

#44
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 11.01.2011
Se pot sterge live tiles-urile alea in asa fel incit sa ramina ecranul curat si sa pun un live-wallpaper (se gasesc live-wallp. de descarcat ?) .Arata aiurea cu patratelele alea care acopera tot ecranul. Cum face poze in interior ? Market mult in urma android.

#45
avlad

avlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 20.06.2006
Ramai la android daca vrei pestisori pe ecran.

#46
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View PostArkouda, on 30 aprilie 2013 - 22:20, said:

Oricum toata lumea, cu cat isi cumpara telefon mai scump si cu sticla mai scumpa, lipeste imediat folii pe el.
Eu am luat telefon de 2700 de lei si nu am lipit folie ... Inainte am luat unul la vreo 2100 de lei si nici pe ala nu am lipit folie ... e bine sau rau? Posted Image

View PostArkouda, on 06 mai 2013 - 21:38, said:

Doar ca ajungi sa apreciezi cu adevarat iphonul pentru ca are acest strat si nu trebuie sters niciodata cu nimic Posted Image
Si iPhone-ul trebuie sters, doar ca mai rar. E fain sa ai strat oleofobic oricum, si 808 sau 700 au asa ceva si am simtit diferenta fata de N8 ...

Edited by utopium, 07 May 2013 - 14:27.


#47
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,017
  • Înscris: 25.12.2005
Se pare ca sunt probleme cu windows 8

http://www.zf.ro/bus...dows-8-10853987

Se va vedea si pe telefoanele Nokia ?

#48
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postalex321, on 07 mai 2013 - 15:08, said:

Se pare ca sunt probleme cu windows 8

http://www.zf.ro/bus...dows-8-10853987

Se va vedea si pe telefoanele Nokia ?
Nu se va vedea. E vorba de Windows pentru PC-uri/Laptopuri. Personal cred că WP este foarte ok cum este momentan. Mai e loc de îmbunătății (fără să mai amintesc necesitatea unor noi aplicații serioase pe WMarket) dar cred că e pe drumul cel bun pe partea de smartphone.
Dacă îmi lipsește ceva cu adevărat la ce văd eu pe WP8 e RadioFM-ul și cred, deși nu sunt sigur, transferul BT incorporat (ne-intermediat de altă aplicație).

Windows 8 da, are o bubă cu interfața forțată pentru tablete. Majoritatea incă mai avem PC-uri și laptopuri. Eu mi-am cumărat Win8 ca upgrade la Win 7 și sincer mi se pare peste mână interfața deși e mai rapidă și mai minimalistă (în stilul meu).

Edited by tzotzolyno, 07 May 2013 - 15:33.


#49
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 11.01.2011

View Postavlad, on 07 mai 2013 - 13:58, said:

Ramai la android daca vrei pestisori pe ecran.

Live wallpaper inseamna ,,pestisori'' !? Ma gindesc ca totusi patratelele alea care umplu ecranul simbolizeaza capul managerilor Nokia , ca-s capete patrate o arata si vinzarile (asta ca sa va raspund cu un sarcasm Posted Image )

Attached Files


Edited by chflorin, 07 May 2013 - 16:30.


#50
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Vanzarile arata asa pentru ca windows phone e in stadiul copilariei si multi nu au apucat sa butoneze un windows phone zi de zi sa vada cat de misto este.

#51
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View Posttzotzolyno, on 07 mai 2013 - 15:32, said:

Windows 8 da, are o bubă cu interfața forțată pentru tablete. Majoritatea incă mai avem PC-uri și laptopuri. Eu mi-am cumărat Win8 ca upgrade la Win 7 și sincer mi se pare peste mână interfața deși e mai rapidă și mai minimalistă (în stilul meu).
Nu e deloc fortata interfata pentru tablete ... sau ai vrut sa zici ca si daca esti pe desktop ajungi sa folosesti si interfata Metro, pentru tablete? Aia da, poate fi o problema, pentru ca Metro nu e facut pentru desktop. Dupa 4 luni de tableta Win 8, chiar imi place ce au facut. Si nu e nimic gresit la live tiles, sunt chiar ok, un fel de widgeturi. Decat sa ai icon-uri "moarte" ca la iPad, clar e preferabil sa ai live tiles. Am avut o luna un iPad 4 la mine in paralel cu tableta Win 8, si nu prea ma indemna iPad-ul sa-l folosesc, browsingul era mai prost, etc. In schimb iPad-ul avea jocuri faine/aplicatii fun, acolo e punctul slab al Windows 8, care se poate rezolva doar in timp.

#52
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,017
  • Înscris: 25.12.2005
Curios ca Nokia 520 nu se gaseste la operatorii cunoscuti... L-a cumparat cineva din alta parte ?

Multumesc

#53
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postutopium, on 07 mai 2013 - 18:01, said:

sau ai vrut sa zici ca si daca esti pe desktop ajungi sa folosesti si interfata Metro, pentru tablete? Aia da, poate fi o problema, pentru ca Metro nu e facut pentru desktop.
Aia am vrut să zic: e forțată interfața pentru tablete băgată pe gât pe sistemele non touch.

Cât despre tabletelecu Win8, mai au de îmbunătățin partea de desktop, exact pe invers: butoane mai mari, mai finger friendly.

Pe desktop e penal să trag un proces cu mouseul de sus în jos ca să-l închid, de ex.

#54
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postalex321, on 07 mai 2013 - 18:18, said:

Curios ca Nokia 520 nu se gaseste la operatorii cunoscuti... L-a cumparat cineva din alta parte ?

Multumesc

Amazon.co.uk

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate