Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#2953
bogdanv92

bogdanv92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 18.05.2011
La mine a tinut 10 minute maxim. Cu ce e diferit black de gdr3? Eu vad doar double tap to wake.

#2954
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007

View Postbogdanv92, on 30 ianuarie 2014 - 23:07, said:

La mine a tinut 10 minute maxim. Cu ce e diferit black de gdr3? Eu vad doar double tap to wake.
Atat.

A aparut update la harti :-/ 140 MB... cautati si voi..

#2955
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Cum se face update la harta?

#2956
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007

View PostHidralazina, on 30 ianuarie 2014 - 23:45, said:

Cum se face update la harta?

Setari - aplicatii - harti - verificati daca exista actualizari

#2957
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Al meu a gasit acum update de 820MB la asphalt 8 airborne. Nu am apucar nici vechea varianta sa o joc asa ca nu stiu cu ce vine in plus.

#2958
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostAEROAQUA, on 30 ianuarie 2014 - 23:14, said:

Atat.

A aparut update la harti :-/ 140 MB... cautati si voi..
F. puțin a durat updateul la colegu'. Mno fie, mie mi-a luat 1 h cu totul. Și da, hărțile sunt la actualizare acum. România e mai mare cu aprox 35 MB.

Să enumerăm beneficiile lui Black:
  • double-tap to wake (atenție, se consumă ceva mai multă baterie)
  • a dispărut bugul ăla cu ecranul negru aprins dacă blocai telefonul din buton sau se închidea el după o vreme.
  • se poate bloca răsucirea ecranului (unde se permite)
  • Nokia Camera (deși nu sunt prea sigur că nu era și pe Amber dar parcă în beta)
  • săgețile la iconițele de date/WiFi când consumă date (deși eu încă nu le-am observat).
  • telefonul îmi pare mai rapid
  • unii raportează că bateria durează mai mult (dar cu double-tap to wake dezactivat)
Altceva?

#2959
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
30 Mb in plus. Scrie pe undeva ce au adaugat?

#2960
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostHidralazina, on 30 ianuarie 2014 - 23:56, said:

30 Mb in plus. Scrie pe undeva ce au adaugat?

N-am văzut nicăieri. Probabil a actualizat bisericile ortodoxe că astea se fac câte una pe săptămână. BOR se pricepe. :P

Edited by Ouroboros, 31 January 2014 - 00:01.


#2961
al3xw

al3xw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 08.09.2011

View PostOuroboros, on 31 ianuarie 2014 - 00:00, said:



N-am văzut nicăieri. Probabil a actualizat bisericile ortodoxe că astea se fac câte una pe săptămână. BOR se pricepe. :P

:))))))))) 👍

#2962
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007

View PostOuroboros, on 31 ianuarie 2014 - 00:00, said:

N-am văzut nicăieri. Probabil a actualizat bisericile ortodoxe că astea se fac câte una pe săptămână. BOR se pricepe. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dXf6B5GQly4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostOuroboros, on 30 ianuarie 2014 - 23:54, said:

F. puțin a durat updateul la colegu'. Mno fie, mie mi-a luat 1 h cu totul. Și da, hărțile sunt la actualizare acum. România e mai mare cu aprox 35 MB.
Să enumerăm beneficiile lui Black:
Altceva?

N-am pus black dar ma astept la cateva chestii nerezolvate:
Bug la tranzitii
Bug la unele aplicatii , nu arata iconita bine cand dai back sa vezi toate ferestrele (ex: magazin cateodata arata iconita de la muzica+video)
Inainte era un bug la afisati, probabil l-au fixat daca au pus dt2wake..
Stocare telefon (setari) de la MS , nu functiona...
Cam atat stiu eu de problemele din gdr3 preview.. cineva sa se uite dupa ele...si in lumia black..

Edited by AEROAQUA, 31 January 2014 - 00:13.


#2963
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostAEROAQUA, on 31 ianuarie 2014 - 00:08, said:

Bug la tranzitii
Bug la unele aplicatii , nu arata iconita bine cand dai back sa vezi toate ferestrele (ex: magazin cateodata arata iconita de la muzica+video)
Inainte era un bug la afisati, probabil l-au fixat daca au pus dt2wake..
Stocare telefon (setari) de la MS , nu functiona...
Cam atat stiu eu de problemele din gdr3 preview.. cineva sa se uite dupa ele...si in lumia black..
Ok, să re-enumerăm beneficiile lui Black:
  • double-tap to wake (atenție, se consumă ceva mai multă baterie)
  • a dispărut bugul ăla cu ecranul negru aprins dacă blocai telefonul din buton sau se închidea el după o vreme. (super)
  • se poate bloca răsucirea ecranului (unde se permite)
  • Nokia Camera (deși nu sunt prea sigur că nu era și pe Amber dar parcă în beta). E superioasă celei native, părerea mea. Posted Image
  • săgețile la iconițele de date/WiFi când consumă date (deși eu încă nu le-am observat).
  • telefonul îmi pare mai rapid
  • unii raportează că bateria durează mai mult (dar cu double-tap to wake dezactivat)
  • un bug de tranziție între 2 instanțe. Mie personal mi se pare mai fluid acum WP8-ul. Posted Image
  • se pot închide aplicațiile apăsând X-ul (interfața cu ultimele aplicații utilizare a fost modificată un pic
  • camera se poate folosia cum direct când telefonul e închis (se deschide din buton, apăsat lung) chiar și dacă ai cod de securitate.
  • alte minore

Edited by Ouroboros, 31 January 2014 - 00:44.


#2964
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu am putut sa fac actualizarea la asphalt 8 pentru ca nu mai aveam spatiu disponibil asa ca l-am dezinstalat. Acum mai am 2,78 GB spatiu si primesc mesaj ca am atins limita de spatiu si nu mai poate fi instalat. Aplicatii am doar 581,10 MB iar 3,79 GB este ocupat de sistemul de operare. Nu cumva e prea mult? Cum mai fac loc pe el?

Edited by MembruAnonim, 31 January 2014 - 00:51.


#2965
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Puteai să trezești telefonul din stand-by folosind butonul pt. cameră și pe Amber. Există opțiune în setări.
Presupun că prin închis te referi la stand-by și nu la oprit. :)

#2966
bogdanv92

bogdanv92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 18.05.2011

View PostOuroboros, on 31 ianuarie 2014 - 00:40, said:

Ok, să re-enumerăm beneficiile lui Black:
  • double-tap to wake (atenție, se consumă ceva mai multă baterie)
  • a dispărut bugul ăla cu ecranul negru aprins dacă blocai telefonul din buton sau se închidea el după o vreme. (super)
  • se poate bloca răsucirea ecranului (unde se permite)
  • Nokia Camera (deși nu sunt prea sigur că nu era și pe Amber dar parcă în beta). E superioasă celei native, părerea mea. Posted Image
  • săgețile la iconițele de date/WiFi când consumă date (deși eu încă nu le-am observat).
  • telefonul îmi pare mai rapid
  • unii raportează că bateria durează mai mult (dar cu double-tap to wake dezactivat)
  • un bug de tranziție între 2 instanțe. Mie personal mi se pare mai fluid acum WP8-ul. Posted Image
  • se pot închide aplicațiile apăsând X-ul (interfața cu ultimele aplicații utilizare a fost modificată un pic
  • camera se poate folosia cum direct când telefonul e închis (se deschide din buton, apăsat lung) chiar și dacă ai cod de securitate.
  • alte minore

deci double tap to wake si diverse imbunatari.. Si eu am impresia merge mai repede prin meniu. A tinut 15 minute probabil pentru ca aveam gdr3 Posted Image

#2967
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Post5had3, on 31 ianuarie 2014 - 00:52, said:

Puteai să trezești telefonul din stand-by folosind butonul pt. cameră și pe Amber. Există opțiune în setări.
Presupun că prin închis te referi la stand-by și nu la oprit. Posted Image

Folosirea butonului de foto sa scoli telefonul din somn era si pe amber dar pe amber dacă aveai cod de blocare, trebuia sa-l introduci ca să folosești camera. Pe Black nu. Folosești camera dar ai nevoie de codul de deblocare daca vrei să vezi pozele. Așa nu ai timpi morți dacă vrei un quickie

#2968
B1u2eyes

B1u2eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 12.10.2010
.... întreb și eu ca nerodul... cum activez acest " double tap to wake " ??

#2969
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Am observat ca au adaugat centura Alexandriei. Cand am trecut luna trecuta pe acolo Here Drive imi arata ca merg pe camp. Acum m-am uitat special sa vad daca au modificat zona aia

#2970
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostB1u2eyes, on 31 ianuarie 2014 - 08:53, said:

.... întreb și eu ca nerodul... cum activez acest " double tap to wake " ??

E acolo unde era si sensibilitatea ecranului. Nu știu cum ii zice in română prin setari ca are o tradurere aiurea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate