Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#2575
bogdan_dlll

bogdan_dlll

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 20.06.2013

View Postatanu, on 21 ianuarie 2014 - 21:47, said:

Am primit si eu telefonul. E ok la prima vedere.
O probleme de care ma lovit e cea cu devierea apelurilor. Nu poti seta aceasta optiune decat pentru toate situatiile odata (in afara ariei, ocupat etc.) si nu pentu cate una cum este la Toate telefoanele inclusiv Nokia. As fi vrut sa activez devierea pentru situatia cand nu am semnal.
Alta problema e cea cu Contactele. Cred ca s-au sicronizat cu contul Google, dar nu am gasit nici o optiune de a sincroniza sau opri sincronizarea pentru noile contacte. Totodata nu poti suna o persoana decat daca apes de doua ori pe ecran, (sau chiar 3), adica intri in Persoane, selectezi contactul si dupa aceea dai apelul. Cam nefiresc. Tot asa, puteau sa foloseasca un dialer intuitiv, care sa caute peroane in lista (apeluri recente sau persoane) in functie de literele pe care le apesi pe tastatura dialerului. Nu mai zic ca aceste contacte nu mai sunt organizate in grupuri asa cum le-am pus in contul google, si sunt puse la gramada, fara nici o optiune de omitere sau alte astfel de impatiri. Nici nu stiu unde se afla aceste contate. S-au copiat in telefon sau doar sunt in cloud.
Aceste lucruri le-am urmarit , avand in vedere ca in primul rand device-ul este telefon si dupa aia smart si mai ales Nokia, care ar fi trebuit sa optimizeze OS-ul cel putin pe aceasta latura.
Poate gresesc si nu l-am butonat indeajuns...
Voua va merge tapatalk-ul pe acest forum? La mine intru pe subiect si imi apre doar prima pagina.
Zilele aste il mai "butonez" si revin cu impresii

1. Automat? Eu tin lung apasat pe contul de google pana cand apare optiunea de Sync si pe urma le sync-uiesc.
2. Apesi pe iconita in forma de receptor de langa numele contactului.
3. Da, sunt de acord cu dialerul de care spui. Nu inteleg ce vrei sa spui ca nu sunt organizare in grupuri, la mine sunt in ordine alfabetica. Poti sa intri la contracte si pe urma la settings sa vezi posibilitatile de filter. In momentul in care introduci un contact, esti intrebat unde anume vrei sa se salveze, in hotmal, google etc iar la urmatorul sync, o sa le gasesti in mail-ul respectiv.

Edited by bogdan_dlll, 21 January 2014 - 22:32.


#2576
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Chestia cu devierea aplurile am gasit-o...
Cu privire la grupuri, ma refeream ca in contactele google am setat mai multe grupuri (familie, work etc,) pe care le puteam omite sau nu din agenda telefonului, in functie de preferinte.
Mai butonez...

#2577
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
Grupurile gata create nu stiu daca le sincronizeaza dar poti sa ti le creezi singur si apoi sa le dai pin pe start daca vrei.

#2578
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
Pentru cei care au problema cu bateria care se duce extrem de repede , dati RESET la telefon.
Va sterge tot si va veni la setarile din fabrica.
De obicei un program luat din market da peste cap softu si nu mai aveti ce face.

#2579
melindutza22

melindutza22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.01.2014
buna ,
ma poate ajuta si pe mine cineva .. am avut o greseala de cont microsoft , si am resetat telefonul , dupa resetare nu mai pot seta nici o imagine de fundal dupa blocarea telefonului.. oare de ce ?

#2580
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Contactele sunt salvate local până se face sincronizarea. Partea proastă e că nu se face imediat. Așa ar fi trebuit.

#2581
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Știu că erau pe aici câțiva interesați de Endomondo. Aruncați un ochi p-aici și votați/alegeți.

#2582
Alpha287

Alpha287

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.12.2013

View PostAEROAQUA, on 21 ianuarie 2014 - 22:24, said:

Recomandari de casti pt Lumia 520? (~50 lei) , as vrea cam tot la fel .."ca model" nu cum sunt cele de la samsung...cu dopuri... sau cum se numesc
Posted Image cele cu care vine parca se aude ca din butoi...
Eu mi-am luat din astea cu dopuri http://www.emag.ro/c...k/pd/EGT1NBBBM/ Cand le-am luat erau la reducere. Vreau sa iti spun ca se aud foarte bine iar bass-ul e cu mult peste alte casti pana in 100 de lei si chiar putin peste. Sunt foarte misto si sunt bucuros ca le-am luat.
Fara dopuri un prieten are castile astea http://www.emag.ro/c...e/pd/EX57DBBBM/ si mi s-au parut si ele bune, dar nu la fel ca cele pioneer(bass). Acum depinde daca vrei sa aiba sau nu microfon pe ele.

#2583
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Eu am astea si mi se par excelente: http://www.domo.ro/C...Philips_SHE7000

PS: cand le-am luat eu aveau in cutie si o husa de piele pt depozitare/transport, foarte practica.

Edited by chris_t, 22 January 2014 - 10:34.


#2584
executiv

executiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.03.2012
http://www.altex.ro/...-sony-mdr-110lp

Eu care mai alerg folosesc un astfl de stil. Sunt perfecte. Sonorul la maxim e prea puternic.

#2585
FISH

FISH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 15.06.2005
Nu are camera frontala? daca esti pe skype nu poti da apel video? sa-l vezi pe cel cu care vorbesti si sa te vada si el ?

#2586
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View PostFISH, on 22 ianuarie 2014 - 17:58, said:

Nu are camera frontala? daca esti pe skype nu poti da apel video? sa-l vezi pe cel cu care vorbesti si sa te vada si el ?
vezi 720-ul

#2587
Alpha287

Alpha287

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.12.2013
Nu prea am fost atent si nu am inteles asa bine. Exista o posibilitate de a mai elibera din ""Other"" ? Am 2,02 GB si ma omoara spatiul liber.

#2588
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Ai putină răbdare, problema e in mare măsură rezolvata sub GDR3. În câteva săptămâni vei avea pe telefon Nokia Black cu GDR3 si Other va scădea către 1 GB.

#2589
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 17.08.2008
Va tineti telefonul in husa? Daca da, ce model aveti?

#2590
Ciprian93

Ciprian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.12.2013
Astazi a primit si eu un restart la telefon... Eram pe facebook si am deschis un articol de la un ziar care era postat pe facebook si dupa cateva secunde mi s-a restartat telefonul. Dupa, am intrat din nou pe acel articol, tot prin aceeiasi pasi si nu s-a restartat. Ce parere aveti cu acesta problema? Oare care a fost cauza restartarii?

#2591
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Sistemul de operare, evident. Se întâmplă, rar ce-i drept. Eu am patit-o de doua ori in 7 luni.

#2592
Ciprian93

Ciprian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.12.2013
La mine e a 2-a oara in 2 saptamani jumatate. Prima data am patit cu PDF-ul in Adobe Reader, despre care am scris acum cateva posturi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate