Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#2467
mihai_n87

mihai_n87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 04.01.2014

View Postpiciu31, on 19 ianuarie 2014 - 14:54, said:

am si eu o problema incerc sa descarc un joc din store(200mb) ,iar eu pe card am liber 250 mb , iar pe telefon 420mb . cand incerc sa-i dau instalati imi zice:ati atins limita de stocare pe telefon.eliberati spatiu,apoi incercati...
probabil ca ti-l salveaza in other/altele pana il instaleaza(adica pe telefon) iar apoi mai are nevoie si de spatiu de instalare(mai mult decat aia 200MB)

#2468
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009

View Postteroristul, on 19 ianuarie 2014 - 14:57, said:

Aplicatiile si jocurile merg instalate pe card ? Daca da , cum ?
Nu. Poate in cativa ani :lol:

#2469
piciu31

piciu31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.10.2013
am eliberat si tot asa imi zice si cu 450 mb pe card , iar pe telefon 640mb

#2470
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Gata, l-am luat. :D

Se poate seta sa afiseze bateria in procente ? De exemplu, nivel baterie 30%.

#2471
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Nu cred. Dar există aplicații interesante pe tema asta cu live tile. Deși citirea este periodică, nu permanentă.

#2472
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007

View Postchris_t, on 19 ianuarie 2014 - 03:30, said:

A intervenit in schema si HTC 8X, are un pret raportat la specificatii excelent. Fk, devine din ce in ce mai greu.

Au ramas asadar ca decizie Z10, L925 si HTC8X. I'll let you know :)
la asta ma gandeam si eu pt un upgrade. Deocamdata mai raman pe nokia 520. :D

Edited by geo_fly, 19 January 2014 - 16:18.


#2473
marikgr

marikgr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.01.2014
pana la urma se poate face ceva in legatura cu stocarea din altele/others ? am citit cam ce s'a postat in ultimele zile si nu am vazut un raspuns

#2474
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
Nu. Se stocheaza automat fisiere in acel folder, pt a merge cat mai fluid si fara lag,delay si a nu a avea parte de freeze telefonul.

Edited by geo_fly, 19 January 2014 - 16:23.


#2475
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007

View Postlex404, on 19 ianuarie 2014 - 15:10, said:

Nu. Poate in cativa ani Posted Image

gluma expirata ...:) wp 8.1

#2476
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostAEROAQUA, on 19 ianuarie 2014 - 16:23, said:

gluma expirata ...Posted Image wp 8.1

Mișto o să fie că pe WP 8.1 o să mai apară acolo cun quad core pt alea mai mișto pe cameră iar pe android 5 probabil vom vedea 16-core și minim 3 GB de RAM. Tulai. :D

#2477
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009

View PostAEROAQUA, on 19 ianuarie 2014 - 16:23, said:

gluma expirata ...Posted Image wp 8.1
wp 8.1 nu cred ca va sosi prea repede...
Dar, daca wp 8.1 ar avea:
-Files Manager ( sa pot vedea orice fisier, indiferent de format, din memoria telefonului/ card ). Asta ar permite primirea/ descarcarea/ trimiterii oricarui fisier prin mail.
-notificari bune ( desi la Black am constatat o imbunatatire )
-Android Runtime ( cum BB vrea sa se scoata din $hit http://developer.bla...ry.com/android/ ..desi sunt telefoane bune, sfantul qwerty pe un telefon bun ), nu stii cand ai nevoie.

Daca SDK-ul wp 8.1 ar fi putin mai open, si n-ar cere atatia bani ca sa iti bagi aplicatiile in Store, sunt sigur ca ar apara un boom al aplicatiilor pentru WP. Am observat, in multe cazuri, Microsoft nu a lasat dev sa-si bage aplicatiile si le-au luat sub nume propriu.

ps. cu cele de mai sus, ar fi OS-ul perfect Posted Image

ps. si notificari in status bar, posibilitatea de a activa/ dezactiva anumite functii.

Edited by lex404, 19 January 2014 - 17:36.


#2478
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007

View Postlex404, on 19 ianuarie 2014 - 17:34, said:

wp 8.1 nu cred ca va sosi prea repede...
Dar, daca wp 8.1 ar avea:
-Files Manager ( sa pot vedea orice fisier, indiferent de format, din memoria telefonului/ card ). Asta ar permite primirea/ descarcarea/ trimiterii oricarui fisier prin mail.
-notificari bune ( desi la Black am constatat o imbunatatire )
-Android Runtime ( cum BB vrea sa se scoata din $hit http://developer.bla...ry.com/android/ ..desi sunt telefoane bune, sfantul qwerty pe un telefon bun ), nu stii cand ai nevoie.

Daca SDK-ul wp 8.1 ar fi putin mai open, si n-ar cere atatia bani ca sa iti bagi aplicatiile in Store, sunt sigur ca ar apara un boom al aplicatiilor pentru WP. Am observat, in multe cazuri, Microsoft nu a lasat dev sa-si bage aplicatiile si le-au luat sub nume propriu.

ps. cu cele de mai sus, ar fi OS-ul perfect Posted Image

Daca nu stii ce vorbesti.. mai bine taci... WP 8.1 e in teste de mult timp, doar ca au amanat "prezentarea"..
File manager o sa apara pe wp 8.1 dar nu cum vrei tu, Notification Center tot pe 8.1
Si hai sa nu o mai dam in off-topic, ai pentru wp 8.1 separat ! http://forum.softped...ndows-phone-81/
Nu-ti convine, vinde-l, nu duce doru lumea de un utilizator in minus...Cu cat WP este mai "inchis" cu atat mai bine, nu virusi , telefoane brick-uite si alte tampenii.
Daca te crezi o persoana "disperata" ca nu are file manager ,sa se uite prin fisiere , cauta pe xda , sunt cateva programe care poti vedea registrii , fisierele din windows phone, poti extrage imaginea de wp...

Edited by AEROAQUA, 19 January 2014 - 17:42.


#2479
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postlex404, on 19 ianuarie 2014 - 17:34, said:

wp 8.1 nu cred ca va sosi prea repede...
Dar, daca wp 8.1 ar avea:
-Files Manager ( sa pot vedea orice fisier, indiferent de format, din memoria telefonului/ card ). Asta ar permite primirea/ descarcarea/ trimiterii oricarui fisier prin mail.
-notificari bune ( desi la Black am constatat o imbunatatire )
-Android Runtime ( cum BB vrea sa se scoata din $hit http://developer.bla...ry.com/android/ ..desi sunt telefoane bune, sfantul qwerty pe un telefon bun ), nu stii cand ai nevoie.

Daca SDK-ul wp 8.1 ar fi putin mai open, si n-ar cere atatia bani ca sa iti bagi aplicatiile in Store, sunt sigur ca ar apara un boom al aplicatiilor pentru WP. Am observat, in multe cazuri, Microsoft nu a lasat dev sa-si bage aplicatiile si le-au luat sub nume propriu.

ps. cu cele de mai sus, ar fi OS-ul perfect Posted Image

- nu-s de acord să poți accesa orice rahat de fișier de pe tel ci numai formate populare: din alea de muzică/video/imagini, documente (office/open office/txt/djv/cărți electronice) și arhive (rar/zip cu continut cunoscut). Asta pt că altfel s-ar da drumul la posibilități de corupere a sistemului prin viruși.
- Android runtime nu ne trebuie pt că pe android aplicațiile sunt făcute scărinându-te cu stânga la urechea dreaptă. SDK-ul pt WP trebuie îmbunătățit, atât. Limbajul e mult mai ușor de optimizat pe WP.
-notificările se vor rezolva în mare pe 8.1.

WP. 8.1 va fi anunțat și lansat în aprilie. Probabil în toamnă pupăm update.

#2480
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009

View PostAEROAQUA, on 19 ianuarie 2014 - 17:38, said:

Daca nu stii ce vorbesti.. mai bine taci... WP 8.1 e in teste de mult timp, doar ca au amanat "prezentarea"..
File manager o sa apara pe wp 8.1 dar nu cum vrei tu, Notification Center tot pe 8.1
Si hai sa nu o mai dam in off-topic, ai pentru wp 8.1 separat ! http://forum.softped...ndows-phone-81/
My foult.. Posted Image

La File Manager, nu ma intereseaza sa vad fisierele de sistem ( cum era la android ), dar vreau sa am zona de /data & /sd accesibila. Poate am nevoie o data, sa-mi descarc pe telefon un driver ce-a crapat, exact ala wifi. Si la Laptop n-am posibilitatea. Am patit-o, de asta zic Posted Image

ps. sau poate vreau sa-mi tin anumite fisiere cu extensia schimbata, pentru a nu fi accesate de oricine.

Edited by lex404, 19 January 2014 - 17:45.


#2481
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005
Hai mai ca e culmeeeea....am primit alt telefon, nou sigilat de la vodafone si am aceiasi problema cu senzorul de proximitate. Dupa nici 24 de ore de folosire ramane ecranul aprins chiar daca obturez senzorul. INCREDIBIL. Dau vina pe soft sau ce dreq?....sau am eu ceva aplicatie care face sa pice senzorul?

#2482
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Nu inteleg, cum adică?
Nu zice nicăieri că dacă obturezi senzorul trebuie să se stingă ecranul... Când vorbesti la telefon se închide ecranul când pui telefonul la ureche?

Edited by Nightwishh, 19 January 2014 - 18:14.


#2483
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005

View PostNightwishh, on 19 ianuarie 2014 - 18:12, said:

Nu inteleg, cum adică?
Nu zice nicăieri că dacă obturezi senzorul trebuie să se stingă ecranul... Când vorbesti la telefon se închide ecranul când pui telefonul la ureche?

Pai tocmai asta este ideea. Cand vorbesc si il duc la ureche nu se inchide ecranul. E acelasi lucru daca il tin pe masa intr-un apel si pun degetul pe senzor. Daca acesta functioneaza trebuie sa stinga ecranul oridecateori obturez senzorul , indiferent ca e obraz, tampla, deget, picior :)

#2484
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Nu ai precizat ca face figura in timpul unei convorbiri. Settings / Touch -> pune pe normal si vezi daca e la fel

Edited by Nightwishh, 19 January 2014 - 18:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate