Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Vand solar la cheie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#19
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
@1orgu:
Mult stimate prietene,
Mai intai de toate te rog din inima sa ma ierti ca te-am 'stressat' cu 'prostioarele' mele cand tu aveai probleme mult mai grele, 'de viata si de moarte' pe cap...iertare, iertare si din nou iertare!...dar vreau sa te asigur din nou ca sunt doar 'rau de gura' si nu 'rau de suflet'...
Fiind probabil amandoi cam de aceeasi varsta, te rog sa ma crezi ca-ti inteleg problemele...si nu am numai 'compasiune', incerc sa gasesc o 'solutie' ca sa poti merge mai departe...si sunt alaturi de tine...
Daca trebuie sa 'pui la bataie' tot ce ai facut cu atata 'suflet', inseamna ca situatia e intr-adevar 'grava', si necesita 'masuri de urgenta'...si te inteleg perfect...cand familia e in pericol...nimic nu poate sta in fata...
Ce faci tu acum...e un gest disperat...dar perfect justificat...viata nu merita traita decat daca e in folosul celor pe care-i iubim si pretuim...
Deocamdata nu intrevad decat doua cai:
-gasirea unui 'investitor' strategic, care sa preia ceea ce e deja realizat;
-initierea unei 'subscriptii benevole' care sa te poata ajuta sa iesi din necaz...
Voi forumisti...ce ziceti?

#20
cxd

cxd

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 658
  • Înscris: 18.10.2008
Total de acord cu ajutorul material ! Daca am un numar de cont, miine depun cit pot ! Solarul trebuie pastrat !!!

Edited by cxd, 24 February 2013 - 19:24.


#21
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012

View Postsubway_guru, on 24 februarie 2013 - 19:20, said:

@1orgu:
-initierea unei 'subscriptii benevole' care sa te poata ajuta sa iesi din necaz...
Problema nu este de ordin sau necesitate financiara!
Nu se pune problema sub nici o forma!
Va rog nu mergeti pe aceasta idee!!!

View Postcxd, on 24 februarie 2013 - 19:24, said:

Total de acord cu ajutorul material ! Daca am un numar de cont, miine depun cit pot ! Solarul trebuie pastrat !!!

Si manastirea ,,Curtea de Arges'', construita de ,,mesterul Manole'' a dainuit peste secole. Va fii altul mult mai ,,luminos si mult mai frumos''
Va implor ,,din tot sufletelul meu'',fara nr. de cont!!!

Edited by 1orgu, 24 February 2013 - 19:31.


#22
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
Am inteles...nu e vorba de bani...e vorba de ceva mult mai important...
Atunci nu putem decat sa-ti uram sa te ajute Dumnezeu sa-ti dea energia necesara ca sa faci...ceea ce trebuie facut!
Inseamna ca esti doar...pe cont propriu...
Doamne Ajuta!

Edited by subway_guru, 24 February 2013 - 19:35.


#23
cxd

cxd

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 658
  • Înscris: 18.10.2008
Am inteles. Daca totusi e nevoie de ceva, nu ezita !

#24
carprom

carprom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 25.12.2008
Prietene,

sunt convins ca vei trece si prin aceasta incercare asa cum ne-ai obisnuit. Cu demnitate, cu fruntea sus si mai ales cu convingerea ca "all forumisti" (cum iti place tie sa spui), asteapta momentul in care, cu stilul tau inconfundabil, vei face haz de necazul care a trecut !

Multa sanatate,

carprom

#25
druidu

druidu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.08.2012
Curaj si nu-ti pierde optimismul de care dai dovada in fiecare postare

#26
driver84

driver84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.09.2010
Imi pare foarte rau sa aud ca ai probleme ,era o placere sa-ti citesc postarile,anul trecut mi-au inghetat 1000 de rasaduri gata de plantat,crescute in sistem GAUS  ,cu sacrificii mari ,au fost -6 grade in solar ,in zona mea si am vrut si eu sa vand tot ,dar mi-am revenit  si am trecut peste si am mers mai departe. Nu se compara cu problemele tale stiu, dar trebuie sa mergem mai departe.Toata stima mea pt tine, un caracter cum rar mai vezi in zilele noastre.

#27
vremus

vremus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.10.2011
Iorgule, curaj, fruntea sus si, nu in ultimul rand mergi mai departe cu tot ce ai inceput.
Vrem cu totii sa admiram recolta din solarul tau.
Stiu ca poti...



Remus

#28
Funw

Funw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 03.03.2006
Sanatate multa , chiar am ramas ....

te pup. si sper sa ca totul va fi ok.

mergem inainte 1orgule cu jumatatea noastra.

Si eu pot cu ce am si din ce am , sa ma implic numai sa ramana solarul acolo unde a fost creat.

Edited by Funw, 24 February 2013 - 20:50.


#29
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,001
  • Înscris: 28.09.2012
Iorgu, ma doare sufletul pentru tine, imi pare rau de visul pe care nu poti sa-l duci la sfarsit acum, numai bine iti doresc, tie si familiei tale!

#30
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012

View Postclaudia313, on 24 februarie 2013 - 21:06, said:

Iorgu, ma doare sufletul pentru tine, imi pare rau de visul pe care nu poti sa-l duci la sfarsit acum, numai bine iti doresc, tie si familiei tale!

Doresc din toata inima sa nu ma trezesc din somn. Visul sa continue si daca se poate sa fie si multicolor. Este cel mai realizabil.
Sa-ti fie viata dulce si calda, precum este sufletul si inima ta!

#31
virg72

virg72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 14.01.2012
imi pare rau, nene iorgule, de ce ti s-a intamplat, si sper sa iesi cu bine din asta.
dar daca nu-i vorba de bani,  de ce il vinzi?
n-ai pe nimeni sa pui sa se ocupe, din indicatiile pe care i le-ai putea da?
nu gasesti mata o femeie cuminte, sa se ocupe de ce ai inceput?
inca o data, daca nu-i vorba de bani, e pacat sa renunti, nu atat la investitia materiala, cat la investitia sufletului, pe care ai facut-o.
imi pare rau de cele intamplate, si sper, ca intr-un final, sa fie bine.
mult noroc!

#32
Iulian2828

Iulian2828

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 22.09.2007
Nea' Iorgu....eu nu am ce sa zic decat ca sper sa nu te lasi. Cred ca o sa gasesti tu o solutie.
Ne esti drag si te vrem in continuare printre noi.

Multa sanatate iti doresc tie si familiei.

Iulian

#33
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
@virg72
@Iulian2828
Solarul asta, este facut din tot sufletul meu. Este a doua mea casa. Sunt prea iubitor, tipicar si pedant (fara a cadea in extreme), pentru a conduce altcineva bunul mers in spatiul respectiv. Nu l-am facut pentru profit financiar!
Copiii, am doi, mari si la casele lor, cand erau mici, eu si sotia ii duceam la gradinita si la scoala. Nu accept sub nici o forma sa se atinga altcineva de ,,progeniturile mele din solar'', in contextul cand sunt sunt tutela mea. Nu sunt inca senil.  Dar, sunt sigur ca decizia finala este luata de El. Si inclin sa cred ca tine cu noi.
Multumesc de incurajare!

Edited by 1orgu, 24 February 2013 - 21:56.


#34
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
eu as vrea sa te gandesti si sa ne spui cum te-am putea ajuta astfel incat sa nu renunti la solar.

#35
cristinaptudor

cristinaptudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 27.05.2007
Sunt f nou intrata in aceasta "comunitate" dar nu pot decat sa va felicit pentru modul in care ganditi si actionati, mai ales in aceste zile in care vezi din ce in ce mai putina solidaritate si calitate de "om" in jurul tau. Va felicit
@1orgu , moralul este cel mai important in astfel de momente (din pacate o spun din proprie experienta) si la cat suflet vad ca se pune cu siguranta lucrurile se vor rezolva. Sanatate

#36
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
@anknic
@critinaptudor
Buna de dimineata, all forumisti!
Prin ,,frontul'' comun care l-ati facut si incurajarile de ordin moral, postate de toti, am primit cel mai mare sprijin in situatia actuala.
Comunicarea si solidaritatea este un factor foarte important in relatiile interumane, mai ales cand o persoana de langa noi are nevoie.
Acela am fost, sunt si voi fii eu. Dar cum toate sunt trecatoare, sper ca intr-un fel, sau altul, sa rasara sorele si pe ulita mea.
Va multumesc si va doresc sa primiti de la viata numai si numai bine!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate