Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

emigrare

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
visitor1

visitor1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.10.2013

View Postradu_4radu, on 24 februarie 2013 - 21:29, said:

am citit ce ati scris si sa inteleg ca ar fi bine sa raman ,dar tot la copil ma gandesc este la liceu cls a10 profil roman englez o sa termine poate si facultate si dupa aia zero munca pe 200-300e?o varianta ar mai fi sa termine studiile si sa plecam dar pt mine o sa fie tarziu.asta e dilema mea sa plec acuma sau dupa ce isi termina studiile.

Cu experienta ta nu cred ca este posibil sa emigrezi pe "skilled workers". Am mai scris aici acum 15 min ca exista un program de emigrare care se cheama "temporary foreign worker" care este bun pentru meseriasi (trader) ca tine. In Alberta se cauta tile setter-i (am vazut ca ai experienta) de exemplu. Daca esti acceptat exista posibilitatea sa aplici ptr rezidenta permanenta dupa 6 luni de sedere din cei 2 ani cit e work permit-ul. Daca o sa-ti placa, ramii, daca nu, te intorci. Asta in linii mari, bineinteles. Restul sunt detalii de care trebuie sa te ocupi, ori gasesti un recruiter canadian care sa o faca pentru tine..

#56
perseu77

perseu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 16.07.2010
Canada nu mai e ceea ce a fost. E foarte greu sa gasesti un job BINE platit si daca vrei sa ai unn job trebuie mai intai sa ai experienta canadiana. Taxele sunt foarte mari. Este bine sa evitati Quebecul ca in afara de Montreal cu joburile sta prost in celelalte orase.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate