Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ce afacere sa fac cu 300.000 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#91
jelew_

jelew_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 15.06.2012

View Postbietu, on 23 februarie 2013 - 16:01, said:

daca as avea banii astia i-as investi intr-o piscina maricica(cu taxa la intrare), cateva sezlonguri, cateva umbrele si un bar cu multa bautura! asta la mine la tara! sunt vreo 6 comune si orasul Lehliu pe langa mine si nicaieri nu gasesti asa ceva! daca mai faci si discoteca in weekend succesul e garantat! parerea mea!

Problema asta exista in multe sate, am prieteni multi care se duc in oras cu masina deoarece nu au bar/discoteca/terasa/cafenea/club ori barurile/disctoectile/terasele/cluburile sunt pline de tarani nespalati/needucati (tipii aia care stiu doar sa bea si sa se ia de lume). Problema taranilor beti din barurile de la tara s-ar putea rezolva, fiecare club isi poate selecta clientela dupa bunul plac dar taranii care detin aceste baruri/cluburi ii intereseaza numai sa isi vanda marfa, nimic mai mult. Ce sa mai spun de fumul de tigara insuportabil, devine din ce in ce mai insuportabil mai ales cand e aglomerat in discoteca. Mai are rost sa mai amintesc ca nu investesc nici macar intr-un scaun nou, banca noua (sunt doar visele mele).

Un club e o afacere de succes acolo unde lipseste!

Cumpara terenuri, de 300 000 euro iti cumperi mii de hectare, seamana grau sau porumb, primesti subventii iar de aici te descurci tu. Noi iti zicem doar locul unde sa construiesti piramida, nu iti turnam baza.

#92
daniel_t115

daniel_t115

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 16.01.2013

View Postjelew_, on 13 iunie 2013 - 15:49, said:



Cumpara terenuri, de 300 000 euro iti cumperi mii de hectare, seamana grau sau porumb, primesti subventii iar de aici te descurci tu. Noi iti zicem doar locul unde sa construiesti piramida, nu iti turnam baza.


Cata inteligenta! Cum sa iti cumperi nene mii de ha cu 300 mii euro?
Cu banii astia poti cumpara 200-300 ha de teren arabil, nu mii de ha.

#93
jelew_

jelew_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 15.06.2012

View Postdaniel_tandara, on 13 iunie 2013 - 16:22, said:



Cata inteligenta! Cum sa iti cumperi nene mii de ha cu 300 mii euro?
Cu banii astia poti cumpara 200-300 ha de teren arabil, nu mii de ha.

Daca te informezi gasesti, eu personal stiu din surse sigure un loc unde se cere 400-500 ron pe hectar, teren arabil, chiar am de gand sa cumpar si eu de acolo, si nu e chiar in the middle of nowhere. Tu daca nu esti informat nu arunca cu noroi in altul.

#94
daniel_t115

daniel_t115

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 16.01.2013
Nu arunc cu noroi.
Este imposibil sa gasesti la 400-500 RON hectarul.
Convinge-ma ca exista oferte de genul asta!

#95
jelew_

jelew_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 15.06.2012

View Postdaniel_tandara, on 13 iunie 2013 - 16:50, said:

Nu arunc cu noroi.
Este imposibil sa gasesti la 400-500 RON hectarul.
Convinge-ma ca exista oferte de genul asta!

Cum vrei sa te conving? Fac poze la pamant? Filmez tranzactia sau cum? Nu e imposibil sa gasesti, daca tu nu gasesti nu inseamna ca nu gaseste nimeni! Atat am avut de zis.

Edited by jelew_, 13 June 2013 - 17:14.


#96
daniel_t115

daniel_t115

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 16.01.2013
Ca informatia pe care ai dat-o sa bata cu realitatea, eu propun sa mai adaugi un zero in coada numerelor pe care le-ai scris acolo.
Nu am nimic cu tine, dar lasa-te de a mai oferi informatii eronate.

Edited by daniel_tandara, 13 June 2013 - 17:48.


#97
doctore

doctore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 15.07.2010
Am un prieten care a cumparat un teren de 1000 de m² cu 5000 de euro intr-o zona in care 1 m²  se vinde cu 35 de euro.

#98
Sammael

Sammael

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.09.2007
Pana la urma ce o facut asta cu banii? I-a injumatatit ? :))

#99
MrPanjabi

MrPanjabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.11.2007
cu 300k euro sa cumperi 3-4 apt sa le dai chirie iei vreo 1,5k pe luna pe toate, ce ziceti se merita ? Posted Image asa pentru conservare, nu investitie...

Edited by MrPanjabi, 09 July 2013 - 06:08.


#100
ETYSE

ETYSE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.07.2013
buna ,
daca intradevar ai bani astia si vrei sa faci ceva cu iei si sa nu mai pierzi cum am pierdut eu cand am venit in romania dupa 12 ani, te rog  scrie-mi un e-mail si putem sta de vorba.
[email protected]

#101
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008
cu 300 da mii bagi la ruleta pe 13 negru. nu pica des dar si cand pica............!!!

#102
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Cu pacanelele se castiga la sigur dar facandu-ti tu un bar din asta de pacanele.
Oricum cred ca deja a spart banii pe cine stie ce.

#103
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005

View PostETYSE, on 25 iulie 2013 - 22:27, said:

ai banii astia si vrei sa faci ceva cu iei


Nu te mai lamenta,i-ai pierdut pe bune.

#104
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Parerea mea de expert in toate ar fi sa nu te apuci tu de cladit ceva de la 0, n-ai experienta si risti sa-ti pierzi toti banii. Cel mai bine ar fi sa cauti ceva afacere care are nevoie de un investitor sa se extinda si nu poate obtine un credit de la banca. Asa poti sa vezi cam in ce-ti bagi banii si pana la urma treaba va fi condusa de altcineva cu experienta in domeniul respectiv. Oricum si aici trebuie sa ai grija sa nu-ti iei teapa dar pe termen lung cred ca asta ar fi cea mai usoara solutie.

#105
wbinvest

wbinvest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.06.2008
Este riscant sa-ti investeti banii in business-uri pe care nu le cunosti !

Cel mai simplu este sa-ti investesti banii acolo unde stapanesti cat mai multe informatii din domeniu...Investeste intr-un master sau MBA in real estate si o sa vezi multe oportunitati !
Iar in concluzie, daca banii i-ai facut din imobiliare....ramai in acest business si continua sa faci ce stii tu mai bine !
Daca te intereseaza o dezvoltare imobiliara da-mi un pm !

#106
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007

View Postdoctore, on 14 iunie 2013 - 19:31, said:

Am un prieten care a cumparat un teren de 1000 de m² cu 5000 de euro intr-o zona in care 1 m²  se vinde cu 35 de euro.

e camatar?

#107
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008

View Postr@zvan, on 12 august 2013 - 07:38, said:



e camatar?

Cred ca a cumparat cu 10 undeva unde se CERE 35 dar defapt pretul e 10 :). Duma tipica realestate romanesc.

#108
LA_REMI

LA_REMI

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.11.2010
trica22, daca mai esti pe-aici, da-mi pm, am  scris  o ora un mesaj sa-ti explic ce vreau  si  cica  ai mesageria blocata.
ideile mele   sunt pretioase n-am de gand  sa le fac publice pe gratis, ai profit in  anul  trei ...cu traista....

daca nu vrei ascociere, atunci   da-mi imprumut pe  5  ani,  am terenuri care pot  fi ipotecate  si mai vreau sa  cumpar unul.

e  URGENT, thx.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate