Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Este domnul Pavel Coruț nebun sau un geniu?

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006

View Postbenis, on 05 octombrie 2013 - 22:23, said:

Futui, uite că în câteva luni americanii au redus din baze și sunt în faliment tehnic. We are doomed Posted Image

Las' ca trimitem noi un batalion de moldoveni si ii punem sa se descalte.  Si sa arunce cu ciorapii de supraelastic in ozeneuri.
O sa le stinga rasa pana la al saptelea neam de reptilieni.

#20
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,325
  • Înscris: 09.09.2006
Ditamai polologhia și amestecătură de masoni și reptilieni și extratereștri și rahat îmbârligat, pe "Literatorul".
De ce naiba nu vă țineti teoriile cu și despre <insert random stupid concoction here> în "Poiană"

#21
maxmedia1999

maxmedia1999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 29.06.2012

View PostSucreBolivar88, on 05 octombrie 2013 - 12:35, said:

Tehnologia extraterestra este mult mai dezvoltata ca a noastra deci daca ar fi dorit sa ne ocupe planeta si sau sa ne ucida ar fi facuta de mult si nimeni si nimic nu ar fi putut face nimica impotriva lor.

Terminati ma cu extraterestrii astia ca nu exista la modul pe care il percep unii(adica cu nave spatiale,omuleti verzi) cred ca exista forme de viata in univers dar nu atat de inteligente ca noi,sau sa zicem poti gasi alti "oameni" mai inteligenti la modul ca au descoperit cum functioneaza universul(ceea ce in mare stim si noi) inteligenta lor ar putea insemna sa rezolve 100 de probleme de fizica simultan,sau au unele simturi mai dezvoltate.
Elementele chimice din univers nu cred ca pot crea ceva cu mult mai inteligent decat noi,si extraterestrii aia or sa se loveasca ca noi de legile fizicii,matematicii,etc
Corut ala e un idiot,un satanist in loc sa-l preocupe stiinta pe el il ffuute grija ca de ce credem noi in Iisus Hristos,cei care cred in El se opun stiintei sau cum??nu-l lasa crestinii sa se ocupe de cartile lui??

#22
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

View Postgeorge_eu25, on 21 februarie 2013 - 10:30, said:

Partea nasoala e ca multi se folosesc de religie pentru a-si atinge scopurile si conduce masele!

Ba nu! Partea nasoala ar fi ca, daca extraterestri vor veni, sa nu vina de fapt pentru noi ci pentru... altceva. Posted Image




[ http://www.es3d.com/posermotionmain_page2_files/alien_gif_anim.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  [ http://stream1.gifsoup.com/view3/1774232/alien-vs-predator-o.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://www.es3d.com/posermotionmain_page2_files/alien_gif_anim.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 09 January 2014 - 15:18.


#23
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006
Dupa discutiile de aici,este evident ca inca nu suntem pregatiti pentru un posibil contact cu alte civilizatii nepamantene. Daca totusi este cineva interesat sa citeasca despre istoria civilizatiei umane ,recomand un nume : Zecharia Sitchin

#24
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,200
  • Înscris: 01.10.2009
Nu exista extraterestrii. Asa zisii extraterestrii sunt de fapt demoni.

#25
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Nu, nu, Corut e un geniu. Neinteles.
Al OTV-ului.
La fel si Lorin Fortuna, Carmen Harra, Oreste si alti glumeti d'astia ..
Si ca mai toti romanii. Genii, tata, nu fitecine.
Ei vad ce altii nu pot vedea si aud ce nici prin gand nu-ti trece.

Aliensi, bubuli, reptilieni si alte soparle francmasonice.

Schizofrenia salveaza Romania !

#26
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

View PostXORIAN_L, on 09 ianuarie 2014 - 15:15, said:

Nu exista extraterestrii. Asa zisii extraterestrii sunt de fapt demoni.
Amin    Posted Image    Posted Image

Edited by dragospas, 09 January 2014 - 15:17.


#27
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

View Postdragospas, on 09 ianuarie 2014 - 15:12, said:

Dupa discutiile de aici,este evident ca inca nu suntem pregatiti pentru un posibil contact cu alte civilizatii nepamantene. Daca totusi este cineva interesat sa citeasca despre istoria civilizatiei umane ,recomand un nume : Zecharia Sitchin


Pregatiti nu vom fi niciodata, decat in cazul in care am fi tehnologic vorbind, superiori lor. In cazul acela, am putea spune doar ca suntem pregatiti pentru vizita, in sensul ca daca dorim, ei nu ar putea face rau civilizatiei umane.

In rest, "pregatirea" asta ar trebui sa difere in functie de rasa care ne viziteaza si de ceea ce doreste. Pentru ca nu exista etalonul rasei de extraterestri, dupa care sa te poti pregati.

Gama caracteristicilor pe care le-ar putea avea o specie extraterestra este, dupa parerea mea, uriasa.

De la o specie asemanatoare ingerilor, pana la una foarte inteligenta, dar foarte împuţită si care-si lasa balele care put a rahat pe tot ceea ce ating (Ce sa le faci, daca au evoluat intr-un ocean de mucus...) Posted Image si care condidera a fi ceva normal sa ne imbunatateasca codurile ADN ale speciilor de plante, chiar fara voia noastra, pentru ca ei si-au dat seama ca traim in nestiinta si doresc sa ne ajute, asa cum ajuti un sinucigas oprindu-l chiar si cu forta sa se arunce de pe bloc.

Sau de la furnicute minuscule si rautacioase care vin cu trilioanele, pana la Godzille blânde, care au venit sa ne viziteze doar din curiozitate. :)

Edited by Phobos, 09 January 2014 - 15:34.


#28
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

View PostPhobos, on 09 ianuarie 2014 - 15:22, said:

Pregatiti nu vom fi niciodata, decat in cazul in care am fi tehnologic vorbind, superiori lor. In cazul acela, am putea spune doar ca suntem pregatiti pentru vizita, in sensul ca daca dorim, ei nu ar putea face rau civilizatiei umane.

In rest, "pregatirea" asta ar trebui sa difere in functie de rasa care ne viziteaza si de ceea ce doreste. Pentru ca nu exista etalonul rasei de extraterestri, dupa care sa te poti pregati.

Gama caracteristicilor pe care le-ar putea avea o specie extraterestra este, dupa parerea mea, uriasa.

De la o specie asemanatoare ingerilor, pana la una foarte inteligenta, dar foarte împuţită si care-si lasa balele care put a rahat pe tot ceea ce ating.

Ce sa le faci, daca au evoluat intr-un ocean de mucus...  Posted Image
De câte ori nu s-au făcut ţăndări stâlpii de susţinere ai cunoştinţelor noastre? Multe sute de generaţii au crezut că Terra are forma unui disc. Legea de fier care susţinea căSoarele se învârteşte în jurul Pământului a predominat timp demilenii. Şi astăzi mai suntem convinşi că Pământul este centruluniversului, deşi s-a dovedit că planeta noastră este un astrudintre cele mai obişnuite, de mărime neînsemnată, situat la30.000 de ani-lumină de centrul Căii Lactee...
A sosit de mult timpul ca prin descoperiri în cosmosul nelimitat şi încă necercetat din punct de vedere ştiinţific să nerecunoaştem propria noastră nimicnicie. Abia atunci ne vom da seama că suntem nişte furnici în acest imperiu al universului.

Va propun o poveste cu o nava spatiala pe care peste 150 poate ca pamantenii ar fi capabili sa o construiasca
Să admitem, aşadar, că nava noastră spaţială îşi valua zborul peste 150 de ani, spre un alt soare, un soare îndepărtat...
Să presupunem că planeta aleasă ar fi asemănătoare Pământului, ipoteză plauzibilă, aşa cum subliniam mai înainte.Să presupunem, de asemenea, că gradul de civilizaţie ailocuitorilor acestei planete ar fi cam la nivelul atins depământeni acum 8.000 de ani. Astronauţii noştri ar fi luatcunoştinţă de această stare de lucruri cu ajutorulinstrumentelor de măsurat ale navei cu mult înainte de a fi puspiciorul pe acest sol străin.

Iată-i pe cosmonauţii noştri ajunşi cu bine la destinaţie.Ei întâlnesc fiinţe care cioplesc unelte din piatra. Le vădvânând şi doborând animale cu lovituri de suliţă; turme de oi şicapre pasc prin stepă; uneltele casnice se rezumă la nişte vaseprimitive de lut. Iată o privelişte ciudată pentru astronauţiinoştri!Dar ce gândesc oare primitivii locuitori ai planetei respectivedespre acest monstru care le pică din cer şi despre fiinţele carecoboară din el? Să nu uităm că acum 8.000 de ani eram şi noipe jumătate sălbatici. Este lesne de înţeles că fiinţele care auasistat la acest eveniment s-au prosternat cu faţa la pământ şinici măcar nu au mai îndrăznit să ridice ochii. Până în ziuaaceea, rugile lor se înălţaseră către Soare şi Lună, şi iată căacum s-a întâmplat ceva înspăimântător: zeii au coborât dinceruri!Din ascunzişurile lor sigure, băştinaşii planetei ţin subobservaţie pe astronauţi: aceştia poartă pălării ciudate, avândpe creştet nişte vergi (căştile prevăzute cu antene). Ei privescuimiţi cum întunecimea nopţii se destramă şi se face lumină caziua (reflectoarele). Spaima îi cuprinde când văd fiinţele aceleaneobişnuite ridicându-se cu uşurinţă în aer (cu ajutorulaparatelor individuale de zbor). Îşi ascund din nou capetele înpământ când „animale” ciudate şi necunoscute încep săfornăie, să vâjâie, să sară în sus zbârnâind (vehicule pentruorice mediu, elicoptere cu pernă pneumatică). Şi, în sfârşit, oiau la goană pentru a se pune la adăpost în adâncimeapeşterilor când din munţi răzbesc bubuituri înspăimântătoare(prospecţiuni cu ajutorul exploziilor). Fără îndoială că, în ochiiacestor primitivi, astronauţii noştri trebuie să pară nişte zeiatotputernici.
În timp ce astronauţii continuă să se ocupe de greaua loractivitate, o delegaţie de preoţi sau de „vraci” va sfârşi, după ovreme, prin a da târcoale cosmonautului pe care instinctulancestral îl va recunoaşte ca şef: desigur, din dorinţa de astabili legătura cu „zeii”. În semn de respect pentru oaspeţi, eile aduc ofrande. La rândul lor, e de presupus că oamenii noştrivor dezlega repede, cu ajutorul maşinilor lor electronice, graiullocalnicilor, pricepându-se deci să le mulţumească pentru atenţiile lor.

Pe de altă parte însă, lămuririle date în limba băştinaşilor cum că n-ar fi debarcat zeii, că nu-i vizitează nici o fiinţă superioară, demnă de adoraţie, nu ajută la nimic; primitivii noştri nu vor crede nici o iotă: oaspeţii vin doar de pe alte stele,au, după câte se vede, forţe uriaşe şi puterea de a face minuni.Ei nu pot fi decât zei! Nu are, de asemenea, nici un rost să încerci să le explici că ar putea să dea cumva o mână de ajutor.Întreaga lor comportare îşi are izvorul în fantasmele pe care spaima teribilă a incursiunii a dezlănţuit-o în ei
cateva franturi din   Amintiri despre viitor de Erich von Däniken

Edited by dragospas, 09 January 2014 - 15:43.


#29
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

View Postdragospas, on 09 ianuarie 2014 - 15:43, said:

De câte ori nu s-au făcut ţăndări stâlpii de susţinere ai cunoştinţelor noastre?

Multe sute de generaţii au crezut că Terra are forma unui disc. Legea de fier care susţinea căSoarele se învârteşte în jurul Pământului a predominat timp demilenii.

Aia nu erau stalpi de sustinere, ci erau presupuneri.

Ca si ceea ce ai prezentat tu, adica doar presupunerea ca acei extraterestri ar reactiona aproximativ identic cu felul in care ar fi reactionat oamenii primitivi.

Dar asa cum am spus, gama poate fi foarte larga... Posted Image




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lS9odVqyC2g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 09 January 2014 - 16:00.


#30
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

View PostPhobos, on 09 ianuarie 2014 - 15:48, said:

Aia nu erau stalpi de sustinere, ci erau presupuneri.

Ca si ceea ce ai prezentat tu, adica doar presupunerea ca acei extraterestri ar reactiona aproximativ identic cu felul in care ar fi reactionat oamenii primitivi.

Dar asa cum am spus, gama poate fi foarte larga... Posted Image


Nu erau stalpi de sustinere ? Pai atunci de ce a fost ars pe rug Giordano Bruno ,de exemplu ? Si apoi credinta ca Dumnezeu exista, este o presupunere sau o certitudine ?

Edited by dragospas, 09 January 2014 - 17:19.


#31
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Giordano Bruno a fost ars pe rug din motive politice, evident.

#32
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

View Postdragospas, on 09 ianuarie 2014 - 17:19, said:

Nu erau stalpi de sustinere ? Pai atunci de ce a fost ars pe rug Giordano Bruno ,de exemplu ? Si apoi credinta ca Dumnezeu exista, este o presupunere sau o certitudine ?

Ce spui tu despre Giordano Bruno nu are legatura cu stalpii de sustinere. Faptul ca biserica sustinea si impunea cu forta faptul ca pamantul este centrul universului, sau ca e plat, sau alte bazaconii, nu cred ca il putem numi stalp de sustinere.

Ce sustinea credinta asta, ca pamantul e plat, de s-ar fi prabusit fara acest stalp? Increderea in cunostintele bisericii, eventual.

Eu prin stalp de sustinere inteleg un fundament pe care se construieste o intreaga infrastructura.

De exemplu: stalpul de sustinere al constructiei de zgarie nori care e? Faptul ca se stie, se cunoaste faptul ca, coeficientul de dilatare al fierului este egal cu cel al betonului. Fara chichiţa asta nu s-ar putea construi zgarie-norii asa cum sunt construiti azi. Aceste este un stalp de sustinere adevarat, care nu poate fi infirmat, e imposibil sa se descopere contrariul in viitor pentru ca n-are cum. Pe el se bazeaza constructia de orase intregi.

Ce sustinea biserica, erau niste presupuneri care nu sustineau nimic. Cand a fost infirmat ceea ce sustinea biserica, nu s-a prabusit nimic. N-a cazut nimic.

Aici e mai mult o chestiune de interpretare, oricum. Fiecare intelege in felul lui. Din perspectiva ta, inteleg ca ai dreptate, nu neg.


Iar legat despre existenta lui Dumnezeu, daca e o presupunere sau o certitudine, daca ne luam dupa DEX, este tot o chestie subiectiva. Pentru ca:

PRESUPÚNERE, presupuneri, s. f. Faptul de a presupune; ceea ce este admis în mod prealabil drept posibil, real, adevărat; supoziție, ipoteză, presupus, presupoziție. – V. presupune.

CERTITÚDINE, certitudini, s. f. Siguranță, încredere deplină (în ceva sau în cineva). – Din lat. certitudo, -inis.

Din cate se intelege din DEX, "certitudinea" implica siguranta sau increderea deplina in ceva, nu neaparat o dovada palpabila sau de necontestat:

DOVÁDĂ, dovezi, s. f. 1. Fapt sau lucru care arată, demonstrează ceva; probă convingătoare, mărturie.

Deci, din punctul de vedere al unora, faptul ca Dumnezeu exista este o presupunere, din punctul de vedere al altora este o certitudine. Depinde pe cine intrebi.

#33
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View PostDIE1, on 21 februarie 2013 - 08:47, said:

Românii creştini sunt uşor duşi. Mult mai duşi decât ortodocşii evrei. Care încep şi ei să se trezească. A se vedea cazul distinsului Rabbi dr. Norman Solomon de la Oxford.
Care este legătura dintre acest erudit rabin şi domnul Pavel Coruţ? Ambii neagă natura divină a Thorei. Aşa cum o neagă milioane de evrei liberali şi progresişti. Glazura aurită de pe prăjitura visului american.
Evreii aceştia nu sunt nebuni. Numai un fraier cu cioc îi poate considera nebuni. Viitorul tuturor terranilor este prezentul lor. Al nostru. Căci şi eu sunt o evreică a Reformei şi metisă ariană.
Pe cei ca mine i-au gzat naziştii la Auschwitz numai deoarece se declarau evrei. Nu se puteau declara creştini sau papuaşi. Erau evrei. Credeau în afirmaţiile Rabinului Abraham Geiger.
Cel care a spus la Conferinţa rabinică din Wiesbaden (1837) că Talmudul trebuie să se ducă şi Biblia nu este o operă divină.
Eu îi sfătuiesc pe creştini să abandoneze credinţa idioată în natura divină a Bibliei şi a lui Iisus Christos (a fost propriul său Christos) deoarece sunt ridicoli. Contactul cu extratereştrii este iminent şi vor cădea de fraieri absoluţi. Fraieri din aceia cu cioc, care par să fie născuţi ieri. În douăzeci de ani se vor convinge că am dreptate.
Evreii liberali ştiu multe despre extratereştri. Reformele noastre au apărut şi din acest motiv. Dar detaliile sunt strict secrete. Nu sunt accesibile decât iniţiaţilor. Aşa cum am scris în romanul "Poarta de jad către stele".
Sunteţi invitaţi să mă credeţi sau să mă înjuraţi. Nu scriu pentru a trăi. Nu mă interesează tirajul cărţilor mele. Scriu deoarece am o misiune. Vreau să globalizez Haskala (Trezirea) noastră din secolul XIX. O Haskala de inspiraţie divină. Dacă mă înjuraţi nu ştiţi cât pierdeţi. Eu nu mi-am făcut decât datoria de a vă avertiza că trăiţi într-o mare eroare. O eroare care vă poate distruge.
Terranii trebuie să trăiască într-o Societate foarte deschisă şi foarte etică. Aşa cum a zis George Soros, un frate şi un prieten drag.
Celor ca mine nu le pasă de înjurături. Javrele care ne înjură nici nu merită să fie numiţi oameni. Şi nici nu sunt luaţi în considerare acolo unde sunt luaţi în considerare cei care merită. Elitele autentice ale planetei. Cele destinate să conducă Statul acela global.

Bai searcher-star, a cata clona e asta ma? :lol:

#34
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Domnul Pavel Corut e in orice caz un geniu in comparatie cu dobitocii, care se-ntreaba, cit adevar o fi in labareala mnealui

#35
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
bă, ce să zic? la mîncat rahat... toată lumea-i pricepută.
numai cine n-a văzut, nu crede. asta-i clar!

View Postmaxmedia1999, on 09 ianuarie 2014 - 14:19, said:

cred ca exista forme de viata in univers dar nu atat de inteligente ca noi,sau sa zicem poti gasi alti "oameni" mai inteligenti la modul ca au descoperit cum functioneaza universul
ba să crezi
după biblie pământu' are 7000 de ani
după ştiinţă 4,5 miliarde
care minte?

Edited by sarac.lipit, 10 January 2014 - 01:55.


#36
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
am citit cateva carti ale lui. are un stil un pic ambiguu. cititorul needucat nu-si da seama daca povestea bubulilor e adevarata sau nu. in rest multe afirmatii de rahat de genul securitatea era atat de tare incat ii ingrozea pe americani cu spionajul ei.....

si nu, astia cu popii lor nu sunt buricul pamantului

Edited by tavivictor, 10 January 2014 - 08:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate