Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Este domnul Pavel Coruț nebun sau un geniu?

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
Românii creștini sunt ușor duși. Mult mai duși decât ortodocșii evrei. Care încep și ei să se trezească. A se vedea cazul distinsului Rabbi dr. Norman Solomon de la Oxford.
Care este legătura dintre acest erudit rabin și domnul Pavel Coruț? Ambii neagă natura divină a Thorei. Așa cum o neagă milioane de evrei liberali și progresiști. Glazura aurită de pe prăjitura visului american.
Evreii aceștia nu sunt nebuni. Numai un fraier cu cioc îi poate considera nebuni. Viitorul tuturor terranilor este prezentul lor. Al nostru. Căci și eu sunt o evreică a Reformei și metisă ariană.
Pe cei ca mine i-au gzat naziștii la Auschwitz numai deoarece se declarau evrei. Nu se puteau declara creștini sau papuași. Erau evrei. Credeau în afirmațiile Rabinului Abraham Geiger.
Cel care a spus la Conferința rabinică din Wiesbaden (1837) că Talmudul trebuie să se ducă și Biblia nu este o operă divină.
Eu îi sfătuiesc pe creștini să abandoneze credința idioată în natura divină a Bibliei și a lui Iisus Christos (a fost propriul său Christos) deoarece sunt ridicoli. Contactul cu extratereștrii este iminent și vor cădea de fraieri absoluți. Fraieri din aceia cu cioc, care par să fie născuți ieri. În douăzeci de ani se vor convinge că am dreptate.
Evreii liberali știu multe despre extratereștri. Reformele noastre au apărut și din acest motiv. Dar detaliile sunt strict secrete. Nu sunt accesibile decât inițiaților. Așa cum am scris în romanul "Poarta de jad către stele".
Sunteți invitați să mă credeți sau să mă înjurați. Nu scriu pentru a trăi. Nu mă interesează tirajul cărților mele. Scriu deoarece am o misiune. Vreau să globalizez Haskala (Trezirea) noastră din secolul XIX. O Haskala de inspirație divină. Dacă mă înjurați nu știți cât pierdeți. Eu nu mi-am făcut decât datoria de a vă avertiza că trăiți într-o mare eroare. O eroare care vă poate distruge.
Terranii trebuie să trăiască într-o Societate foarte deschisă și foarte etică. Așa cum a zis George Soros, un frate și un prieten drag.
Celor ca mine nu le pasă de înjurături. Javrele care ne înjură nici nu merită să fie numiți oameni. Și nici nu sunt luați în considerare acolo unde sunt luați în considerare cei care merită. Elitele autentice ale planetei. Cele destinate să conducă Statul acela global.

#2
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Dumnezeu a creat si extraterestrii. Asa ca de ce sa nu credem? Chiar si cei care tot comenteaza la documentarul ,,Ancient Aliens" stiu ca Dumnezeu nu este extraterestru, ci ceva cu mult superior(desi extraterestrii au o evolutie de cateva miliarde de ani!!)

#3
milighes

milighes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.12.2012
cred ca traiesti tu intr-o mare eroare...dak intradevar existau extraterestri....si sunt atat de inteligenti si evoluati asa cum se presupune....sigur tu nu mai scriai prostiile astea....pentru ca nu mai apucai sa te nasti....ne mancau extraterestrii la micul dejun...

#4
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
el vrea sa spuna ca evreii vor sa conduca lumea, asta nu e o noutate, este un fapt real! stiam deja lucrul asta, o conduc demult!

#5
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Pavel Corut e un idiot .Daca citea ceva din cartea crestinilor sau evreilor , la cartea Ezechiel vedea acolo cine sunt acei asa zisi extraterestri , acolo spune " poporul meu eun popor incapatanat " , deci noi suntem ai lor , creati de ei , iar Isus spune "ma voi intoarce ca sa va iau cu mine " . Idiotenia asta ca ei sunt  extraterestri putea s-o spuna unul care ori n-a citit biblia ceea ce ma indoiesc ori vrea sa-l excluda pe cel va sa revina si face gasca cu "reptilienii" (demonii).

#6
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Cred ca a trecut vremea lui Corut

#7
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011

View PostDIE1, on 21 februarie 2013 - 08:47, said:

Contactul cu extratereştrii este iminent
Categoric ! Vor veni saptamana viitoare , daca nu ploua. Oricum ei vin numai pentru un singur lucru : sa afle secretul marilor escrocherii financiare , adica secretul despre cum ruinezi o planeta cu ajutorul bancilor conduse de ,,desteptii evrei''

#8
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006
Mi-e ca povestea cu extraterestrii sa nu fie similara cu cea a americanilor. I-am asteptat cu limbile scoase zeci de ani si, cand au venit, ne-au tras-o de n-am avut aer. Gen Bechtel, care ne-a facut 15 km de autostrada, in 20 de ani cu 40 bulioane pe km. Shit.

#9
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postmymothman69, on 21 februarie 2013 - 10:14, said:

Mi-e ca povestea cu extraterestrii sa nu fie similara cu cea a americanilor. I-am asteptat cu limbile scoase zeci de ani si, cand au venit, ne-au tras-o de n-am avut aer. Gen Bechtel, care ne-a facut 15 km de autostrada, in 20 de ani cu 40 bulioane pe km. Shit.
Treaba cu Bechtel trebuie s-o stii ca nu ei ne-au tras teapa ci ai nostri vezi guvernarea PSD , plus au vandut petrolul tarii pe nimica si tot dam vina pe straini.

#10
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Contactul e iminent,asta mai mult ca sigur,dar mie mi-e ca o sa fie cam razboiul,nu contactul......Prea isi pun americanii baze si scuturi peste tot in lume cu acordul tacit al mai multor mari puteri.
De la Deveselu,daca o sa fie operationala baza,pot fara probleme sa atace China.Si asta e doar un exemplu,dar culmea e ca China nu comenteaza deloc.Sau Franta sau Anglia...etc.Da,stiu ca sunt aliati,dar daca se simteau amenintati in vreun fel cred ca puneau ei piciorul in prag vis-a-vis de expansiunea asta americana.Dar mai mult ca sigur ca stiu ele (ma refer la marile puteri) ca bazele alea si scuturile nu sunt impotriva lor,ci servesc la ceva mult mai mare!Si mare mirare de nu or fi participat si restul tarilor cu bani si resurse la construirea lor!
Asa ca ceva,ceva tot o sa se intample,in urmatorii ani sau zeci de ani!
Legat de ce scria Pavel "Curut",eu tind sa cred ca mai mult a luat-o razna sau a fost platit bine de "bunul prieten" Soros sa faca ceva propaganda.Altfel nu-mi explic idioteniile scrise!
Oricum religia in sine eu o vad ca pe o imensa masina de spalat creiere.Iar biserica cea mai mare escrocherie din toate timpurile!
Daca nu ar fii ceva in care sa credem si in care sa ne punem o speranta ne-am duce dracu toti.Asa religia e de fapt ce a ramas in Cutia Pandorei!
Partea nasoala e ca multi se folosesc de religie pentru a-si atinge scopurile si conduce masele!

Edited by george_eu25, 21 February 2013 - 10:31.


#11
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006

View Postpacopaco1967, on 21 februarie 2013 - 10:26, said:

Treaba cu Bechtel trebuie s-o stii ca nu ei ne-au tras teapa ci ai nostri vezi guvernarea PSD , plus au vandut petrolul tarii pe nimica si tot dam vina pe straini.

Ai dreptate, contractul a fost prost facut, dar ce i-a impiedicat sa o termine macar? Chiar la costurile astea?  In conditiile in care au construit mii de km de sosele si autostrazi in diverse colturi ale lumii?

#12
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
pavel(-le)  Posted Image coru(phu) ț (e) este un biet agent diversionist ( dar mai ales anti-sionist), ar trebui sa fie dus in desert Posted Image  legat la maini si picioare,
lasat prada naturii vicioase din pustiu, mai ales ca avem de a face cu un om fara suflet , un individ hiper-viciat si totalmente controlat
de catre teoriile sale mega-conspirationale de tot rahatul, un rahat ultra-fetid defecat de capul sau se-kur-ist-o - kgb-ist-o - zamo Posted Image lxist !

Edited by Teophileos, 21 February 2013 - 11:18.


#13
marcuzzzo

marcuzzzo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 12.12.2008
Mai degraba este un cretin.

#14
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006
Mai este unu', profet al lui Dumnezeu. Cautativa unul pe altul, poate puneti de-o miscare :)

#15
MIZRAHIND

MIZRAHIND

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 29.01.2013

View Postgeorge_eu25, on 21 februarie 2013 - 10:30, said:

ca bazele alea si scuturile
Iti imaginezi ca Scuturile antiracheta si bazele militare americane si NATO din lume vor putea lupta impotriva unei tehnologii extrem de avansate? Gen LASER sau mai stiu eu ce energii necunoscute noua inca?
Si inca ceva: Civilizatiile extraterestre atit de avansate ca sa vina pina aici au si o baza morala de exceptie, astfel incit ei nu ar veni sa faca razboi cu noi si nici nu au ce resurse energetice sa gaseasca. Tehnologia petrolului ar fi la ei istorie de multe milenii si toate celelalte materiale se gasesc oriunde in cosmos. Doar ideologia imperialista terestra gen Imperiul Britanic, Roman, American, etc, ar gindi in primul rind cucerirea prin forta si acapararea resurselor.

View PostDIE1, on 21 februarie 2013 - 08:47, said:

l Pavel Coruţ
O singura data ai folosit acest nume intr-un topic ce se vrea dedicat lui. In rest ai venit cu aberatii rasiste si pline de ura. Cu siguranta ar trebui sa te baneze adminii de aici si sa stearga aceasta mizerie de text.
In plus jignesti inainte de a fi jignita (folosesti anticipat cuvintul "javre").
Ca sa fie tacimul complet te asigur ca acea Ordine Mondiala la care vizezi tu si cei ca Soros, va fi doar ceva trecator, caci dupa aceea nici urma nu va mai ramine din "elitele" lumii si averile lor. Viitorul nu va apartine elitelor globaliste ci popoarelor si comunitatilor umane independente. Nici nu stii cit de mare este dorinta de libertate in inimile oamenilor! Atit de mare incit prefera sa moara cu voi de git decit sa fie sclavii vostri.
Cit despre Reformim, nu difera de iudeii ultraortodocsi ca esenta, si cum iudaismul a fost o greseala evolutiva, va fi eliminat fara a fi inlocuit de ceva asemanator.
Ai o misiune? Si Hitler a avut misiune! Cum poti crede ca se poate construi o lume bazata pe ura si rasism ca al vostru? Soros ti-a dat misiunea asta? Va avea si el, si Kissinger si Rotschild aceeasi soarta cu a lui Hitler.
Ati construit un aeroplan imens, in mii de ani, dar se va prabusi imediat dupa lansare, caci e prea incarcat cu aur si singe!

Edited by MIZRAHIND, 18 April 2013 - 22:22.


#16
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Tehnologia extraterestra este mult mai dezvoltata ca a noastra deci daca ar fi dorit sa ne ocupe planeta si sau sa ne ucida ar fi facuta de mult si nimeni si nimic nu ar fi putut face nimica impotriva lor.

#17
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View PostDIE1, on 21 februarie 2013 - 08:47, said:

Românii creștini sunt ușor duși. Mult mai duși decât ortodocșii evrei. Care încep și ei să se trezească. A se vedea cazul distinsului Rabbi dr. Norman Solomon de la Oxford.
Care este legătura dintre acest erudit rabin și domnul Pavel Coruț? Ambii neagă natura divină a Thorei. Așa cum o neagă milioane de evrei liberali și progresiști. Glazura aurită de pe prăjitura visului american.
Celor ca mine nu le pasă de înjurături. Javrele care ne înjură nici nu merită să fie numiți oameni. Și nici nu sunt luați în considerare acolo unde sunt luați în considerare cei care merită. Elitele autentice ale planetei. Cele destinate să conducă Statul acela global.

Mie îmi plac oamenii cușer, adică cinstiți. E bine că ai zis din capu' locului că ești ovreică. Iaca zic și io; sînt romîn. Uite aici opinia mea despre Pavel Căruț (ă). Omul nu e prost dar nici foarte deștept. În unele chestii poate fi chiar foarte deștept, dar în general nu este.În fața mea un tip care crede în extratereștri, dumnezeu, alt zeu mai mic....adică fiul lui dumnezeu aka Isus Hristos, sfinți în cer, îngeri, draci, nu e decît un tip în cel mai bun caz mediocru.
Stați liniștiți; nu o să vie curînd vreun stat global pe planeta Pămînt.

#18
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011

View Postgeorge_eu25, on 21 februarie 2013 - 10:30, said:

Contactul e iminent,asta mai mult ca sigur,dar mie mi-e ca o sa fie cam razboiul,nu contactul......Prea isi pun americanii baze si scuturi peste tot in lume cu acordul tacit al mai multor mari puteri.
De la Deveselu,daca o sa fie operationala baza,pot fara probleme sa atace China.Si asta e doar un exemplu,dar culmea e ca China nu comenteaza deloc.Sau Franta sau Anglia...etc.Da,stiu ca sunt aliati,dar daca se simteau amenintati in vreun fel cred ca puneau ei piciorul in prag vis-a-vis de expansiunea asta americana.Dar mai mult ca sigur ca stiu ele (ma refer la marile puteri) ca bazele alea si scuturile nu sunt impotriva lor,ci servesc la ceva mult mai mare!Si mare mirare de nu or fi participat si restul tarilor cu bani si resurse la construirea lor!
Asa ca ceva,ceva tot o sa se intample,in urmatorii ani sau zeci de ani!
Legat de ce scria Pavel "Curut",eu tind sa cred ca mai mult a luat-o razna sau a fost platit bine de "bunul prieten" Soros sa faca ceva propaganda.Altfel nu-mi explic idioteniile scrise!
Oricum religia in sine eu o vad ca pe o imensa masina de spalat creiere.Iar biserica cea mai mare escrocherie din toate timpurile!
Daca nu ar fii ceva in care sa credem si in care sa ne punem o speranta ne-am duce dracu toti.Asa religia e de fapt ce a ramas in Cutia Pandorei!
Partea nasoala e ca multi se folosesc de religie pentru a-si atinge scopurile si conduce masele!
Futui, uite că în câteva luni americanii au redus din baze și sunt în faliment tehnic. We are doomed :worthy:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate