Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

PlayStation 4 (+ review!)

- - - - -
  • Please log in to reply
1126 replies to this topic

#811
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Încearcă și Altex/Media Galaxy (in functie de ce ai în oraș).
Poți sa faci și rezervare dacă jocul e în stoc la magazinul din orașul tău.

Edited by Hider141, 07 December 2017 - 19:56.


#812
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Ai cumparat de la emag sau alt vanzator care vinde la emag? Pt ca 300 lei e cam mult pt emag.
Oricum de la emag poti sa il ridici si de la anumite oficii postale.

#813
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,146
  • Înscris: 15.05.2008
am specificat ca nu emag vinde direct,dar banii la ei ajung
am luat direct de pe site-ul care aparea la emag
in fine,comert de caca romanesc
cand vrei sa castigi si din transport si sacose etc

Edited by ceanu1980, 08 December 2017 - 14:19.


#814
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postceanu1980, on 08 decembrie 2017 - 14:14, said:

am specificat ca nu emag vinde direct,dar banii la ei ajung
am luat direct de pe site-ul care aparea la emag
in fine,comert de caca romanesc
cand vrei sa castigi si din transport si sacose etc

View Postceanu1980, on 07 decembrie 2017 - 19:45, said:

de pe ce situri cumparati cd-uri
emag vrea si transport,valoare peste 300 si nu am transport(hapsani chiar daca nu vand ei direct)
lesinatii la gamestore nu au pe stoc


unde ai specificat tu nu stiu. in functie de magazinul care vinde pe site-ul emag ai preturi la transport. e regula magazinului si nu a lui emag.
daca nu vrei noi, cumperi de pe olx, desi si acolo mai gasesti si sigilate la pret de SH.
apoi ai altex, pc garage etc. La altex poti sa rezervi si sa te duci sa ridici daca limita pt taxa de transport nu e atinsa. La pc garage te poti duce sa ridici efectiv daca stai apropae de zona respectiva. etc

Edited by spe_ripper, 08 December 2017 - 17:00.


#815
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,146
  • Înscris: 15.05.2008
acolo in paranteza am scris
ms de infi ripper
am luat de la acelasi magazin care vinde pe emag si am platit si transport mai putin+produse mai mici
per total diferenta de 41 la 2 jocuri
ms inca o data

#816
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
Ma scuzati ca postez aici dar nu am gasit forumul ptr Fifa 18..Am inceput sa joc Jurnalul lui Alex Hunter pe Ps4 la fifa 18 dar nu gasesc cum sa salvez ce am jucat pana acum..Daca ies imi zice ca se pierde ce am jucat pana acum..Ma poate ajuta cineva?

#817
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Banuiesc ca se salveaza din loc in loc (la checkpoints), iar cand iesi tu fin joc, fiind intre checkpoints, iti spune ca se pierde ce ai jucat de ls ultimul checkpoint. Asa e la toate jocurile.

#818
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
Multumesc! Da,se pare ca se salveaza la fiecare capitol.

#819
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 12.07.2008
Am o nelămurire legată de decizia de a luat un PS4 Slim ( sau normal ) sau un PS4PRO, anume legată de acel procesor mai puternic din PRO.

Decizia alegerii intre astea două ţine la mine de două aspecte separate :
-TV cu 4K , nu am şi nu ţin să am , cel puţin nu am în plan în perioada apropiată.
-calitatea jocurilor [ framerate, etc ] cu PSVR, adică defirenţa de putere a procesorului influenţează ceva la PSVR ? [ nu cumpăr PSVR deocamdată, doar să ştiu pt eventualitatea asta ]

Merită diferenţa de procesor în cazul televizoarelor non-4K sau nu are prea mare legătură procesorul cu partea de display ?

Mersi !

Edited by ramurel, 14 December 2017 - 11:33.


#820
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
daca in continuare te joci pe FHD, o sa ai framerate mai bun cu ps4 pro. Si unii zic ca nu o sa ai lag in unele jocuri mai recente si mai solicitante. Eu nu am intalnit lag pana acum la ps4 normal.
la VR nu ma bag, nu cunosc.

dar daca difenta de pret e mica, poate ai gasit vreo oferta la pro, atunci merita pro mai mult

#821
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postramurel, on 14 decembrie 2017 - 11:32, said:

Am o nelămurire legată de decizia de a luat un PS4 Slim ( sau normal ) sau un PS4PRO, anume legată de acel procesor mai puternic din PRO.

Decizia alegerii intre astea două ţine la mine de două aspecte separate :
-TV cu 4K , nu am şi nu ţin să am , cel puţin nu am în plan în perioada apropiată.
-calitatea jocurilor [ framerate, etc ] cu PSVR, adică defirenţa de putere a procesorului influenţează ceva la PSVR ? [ nu cumpăr PSVR deocamdată, doar să ştiu pt eventualitatea asta ]

Merită diferenţa de procesor în cazul televizoarelor non-4K sau nu are prea mare legătură procesorul cu partea de display ?

Mersi !
Pe scurt:
PS4 - zgomotoasa
PS4 PRO - silentioasa dar puternica
PS4 slim la fel ca ps4 ca putere de procesare dar silentioasa.
Tu alegi.
Eu am ps4pro : mai puternica, mai silentioasa.
PS4 e avion cand incepe sa rupa watii.

#822
flaviuscr7

flaviuscr7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 05.05.2011
Salut am luat recent un PS4 Slim + Fifa 18 conectate la un Philips Full HD 1920x1080. Ce am observat la ea d.p.d.v al performantelor:
- cand selectezi utilizatorul (log in) are un moment in care sacadeaza si apoi cand se incarca pictogramele la fel un pic. Mai sacadeaza un pic prin ps store, incepe sa mai caraie un pic, dar isi revine Posted Image).
- in FIFA 18 se observa in majoritatea cazurilor un lag prin meniuri destul de sesizabil, in skill game-urile dinaintea meciurilor (atunci am impresia ca se foloseste mult HDD-ul sa incarce meciul si poate de aceea)
- de asemenea, in timpul jocului sacadari de o secunda sa zic, f scurte, ocazionale, nu chiar dese, dar care consider ca nu ar trebui sa existe. Uneori cand degajeaza/paseaza portarul.

Sunt normale? Vi se intampla si voua sau doar la mine? Pe PS4 Pro o fi la fel?

Edited by flaviuscr7, 16 December 2017 - 01:26.


#823
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
lagul la Store eu am observat ca e de la conexiunea la net, adica daca downloadez ceva, Store se misca sacadat.

Lag in meniuri FIFA sunt, si sunt si pe PC, indiferent de configuratie.

#824
dragos495

dragos495

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 29.07.2008
aveti rabdare cu store-ul, nu conteaza ca e slim, vanilla sau pro, se misca prost ca are de incarcat sute de poze, filmulete, trailere, isi face update la preturi etc

sa vedeti cum e cand jucati battlefield 1 si incercati sa scrieti un mesaj, sau sa intrati intr-un party, sau sa dati accept la un friend request, nu mai zic sa incerci sa intri in store, ca stai minute bune pana cand raspunde la comenzi. are o limita de RAM.

Edited by dragos495, 19 December 2017 - 00:22.


#825
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
deci tot o proasta optimizare, degeaba se zice ca vai jocurile sunt optimizate la perfectiune pt consola, iar aia de la Sony nu sunt in stare sa faca o aplicatie de Store la fel de optimizata pentru ce poate consola.
ma rog, eu am observat sacadare grava, cand consola mai tragea updateuri sau dwndoam eu ceva pe pc.... in rest se misca acceptabil. inca o chestie importanta poate, la mine e cablu de net direct in ea, nu wi-fi

#826
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Merge binisor pe PS4, in schimb pe PS3 e dezastru are un lag in store...

#827
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Pe PC nu am probleme de acest gen fie ca intru pe Steam, GOG sau Origin.

#828
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,947
  • Înscris: 25.04.2016

View Postflaviuscr7, on 16 decembrie 2017 - 01:25, said:

Salut am luat recent un PS4 Slim + Fifa 18 conectate la un Philips Full HD 1920x1080. Ce am observat la ea d.p.d.v al performantelor:
- cand selectezi utilizatorul (log in) are un moment in care sacadeaza si apoi cand se incarca pictogramele la fel un pic. Mai sacadeaza un pic prin ps store, incepe sa mai caraie un pic, dar isi revine Posted Image).
- in FIFA 18 se observa in majoritatea cazurilor un lag prin meniuri destul de sesizabil, in skill game-urile dinaintea meciurilor (atunci am impresia ca se foloseste mult HDD-ul sa incarce meciul si poate de aceea)
- de asemenea, in timpul jocului sacadari de o secunda sa zic, f scurte, ocazionale, nu chiar dese, dar care consider ca nu ar trebui sa existe. Uneori cand degajeaza/paseaza portarul.

Sunt normale? Vi se intampla si voua sau doar la mine? Pe PS4 Pro o fi la fel?
Conteaza si tv-ul pe care il ai conectat la consola.
Conteaza si conexiunea la internet.
Pe ps4 pro, nu face.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate