Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ulei 2T in motorina - idei pro/contra, dar argumentate

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
974 replies to this topic

#559
RasAlGhul

RasAlGhul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 11.02.2016
Daca se plateste ramburs se mai pune 5 lei...adica 18 lei transport.

#560
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Am sunat la ei și costul de transport este de 16 lei indiferent de cantitate, au renegociat transportul dar nu au actualizat pe site. Au stoc suficient, prin urmare liber la comenzi! Dacă băieții mei nu reușesc să imi facă rost de 1052 bag si eu o comandă miercuri.

#561
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
A venit și ziua de joi iar cei de la magazinul unde sunt client fidel mi-au spus că au dat comanda de LM 1052 și vine abia vinerea viitoare. Cica Limorom nu are deloc pe stoc însă saptamana viitoare la urmatorul import va fi si 1052. Mai avem rabdare! Aș fi renunțat in favoarea Shell dar mi-au spus că au asigurarea celor de la Limorom și nu am mai vrut să le dau socotelile peste cap. Pana atunci mai merg cu Wolf.

#562
Burton

Burton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.09.2008
@TLGTLC - poti sa imi dai te rog pe PM de unde cumperi LM 1052 ?

Multumesc mult.

#563
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Nu este nevoie de nici un pm. Cumpăr de la un magazin de piese auto de la mine din oraș. După ce ca a ajuns sa coste 45 lei bidonul, sa mai platesti și transport, pretul devine de-a dreptul exagerat.

#564
RasAlGhul

RasAlGhul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 11.02.2016
Deja se apropie de Ravenol....scump domne'...scump!

#565
chelooo

chelooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 24.06.2005
Eu de aici mi-am dat comanda de 3 bidoane : https://www.sawauto....i-moly/U0VMZTNP

#566
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Mi-a sosit comanda, acum stau liniștit o perioadă

Attached Files



#567
RasAlGhul

RasAlGhul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 11.02.2016
5122 am luat si eu trei bidoane...l-am gasit la 15 lei cu transport gratis la altex. Imi pare rau ca n-am luat mai multe..
Le...
M-am uitat acum si vad ca mai este la oferta...o sa mai comand trei bidoane.
Flaconul mare ce este?

Edited by RasAlGhul, 22 February 2018 - 20:18.


#568
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Speed Tec. Am citit pe un forum german că două părți de 1052 și o parte de Speed Tec sunt la fel ca Super Diesel Additive. Acum am în rezervor SDA, monitorizez valorile și apoi văd cum se comportă cel artizanal.

#569
popsebi74

popsebi74

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.01.2017
AM FOLOSIT SI DE ASTA SDA..INSA TOT COMBINATIA 2T+METABOND DARAMA MITURILE VOASTRE.

#570
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

 popsebi74, on 24 februarie 2018 - 18:05, said:

AM FOLOSIT SI DE ASTA SDA..INSA TOT COMBINATIA 2T+METABOND DARAMA MITURILE VOASTRE.
Nu uita că nu fiecare mașină se comportă diferit. Combinația ta dă rezultate la mașina ta, nu cred că se poate generaliza. Ar trebui să ai un parc întreg cu mașini diferite pe care să le monitorizezi și să ai același rezultate la fiecare ceea ce nu cred. Am auzit că Metabond + 2t a dat unora rezultate, mie nu mi-a dat. La mașina mea Metabond singur îmi da corecții mici pe injectoare însă îmi provoacă regenerari dese și nu am făcut nimic. Dacă mai bag 2t se duc și corecțiile.


#571
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Deși nu am benzinara am cunoscut persoane care folosesc cu succes în benzină. Pentru cei care vor să experimenteze rația optimă este de 10 ml la 10 litri de benzină.
Ultima zăpadă și temperatura scăzută care a însoțit-o mi-a alterat rezultatul testului meu cu Super Diesel Additive. Dar chiar și așa, rezultatul este ok, nu cred că în condiții optime este senzațional. Rămâne să îl repet dar nu știu când. Până atunci termin ultimele picturi de Wolf.
Ca fapt divers, am reușit să creionez un profil al celui care testează/utilizează 2t în motorină. Pentru asta mă folosesc de informațiile primite de la cei cu care corespondez pe pm și pe alte canale de comunicare. Cu câteva excepții sunt oameni în jurul vârstei de 40 ani, căsătoriți, au copii, scriu mesajele foarte îngrijit sunt foarte respectuoși și prietenoși.

#572
RasAlGhul

RasAlGhul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 11.02.2016
Ai folosit vreodata acel RL-2?
Eu merg in continuare pe shell si sunt foarte multumit de cum se comporta dci-ul meu. N-am auzit rontaitul injectiei nici pe frigul care a fost acum doua saptamani.

Edited by RasAlGhul, 16 March 2018 - 01:02.


#573
Burton

Burton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.09.2008
RasAlGhul ? Ce motor dci si cu injectia de ce fabricatie / producator ? Conteaza foarte mult informatiile astea.

Edited by Burton, 17 March 2018 - 11:00.


#574
RasAlGhul

RasAlGhul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 11.02.2016
2000cmc..an de fabricatie 2008..injectie Bosch.

#575
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

 RasAlGhul, on 16 martie 2018 - 00:39, said:

Ai folosit vreodata acel RL-2?
Nu am folosit și nici nu cred că se mai găsește. În schimb am văzut aditivi de la Millers care cică sunt foarte buni.
Eu merg pe principiul mașină germană, produse germane. Nu am motive de reproșat la adresa lor. Inclusiv uleiul din motor este german. Bine, excepție a făcut Wolf, olandez, căruia nu i-am găsit ca defect decât faptul că trebuie pus în doză mai mică. De fapt e un avantaj Posted Image
Eu încerc să găsesc o soluție la costuri rezonabile pentru a reuși un pic de putere pentru că am obținut rezultate foarte bune pe partea de economie folosind Adizol T4 (cel vândut ca fiind pentru benzină). Pentru că injectoarele mele au toleranțe mici nu pot utiliza 2t în doză mai mare. 2t-ul ar fi fost el însuși un booster de putere. Prin urmare am o mașină leșinată care consumă puțin Posted Image
De asemenea trebuie să țin cont și de dpf, nu pot să îmi bat joc de el aditivand la întâmplare.
Pentru cei care nu au filtru de particule și caută un produs bun la un preț mai mic o opțiune foarte bună este Mannol 2-takt plus, pe Autokarma la 16 lei. Cunosc persoane care îl folosesc cu succes și au rezultate foarte bune. 0,1% cenușă de sulf mă fac să am rețineri dar dacă nu aș fi avut dpf aș fi făcut provizii.
LE: acum am văzut că Autokarma a terminat stocul. Păcat.

Edited by TLGTLC, 18 March 2018 - 10:58.


#576
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Wolf sunt belgieni.
De ce ai atâta incredere in Mannol? Mie nu îmi inspira încredere produsele lor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate