Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

HTC One

- - - - -
  • Please log in to reply
4824 replies to this topic

#37
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
Arata foarte bine. Mare, insa stiu ca pe placul multora, dar e aratos tare. Ceea ce cred ca va fi incomod este lipsa unui buton fizic pentru camera foto/video. Nu trebuia unul asa evident ca la Sony Z dar unul cred ca era util.

Edited by medley, 20 February 2013 - 08:35.


#38
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
Sa vedem pretul la care o sa fie vandut. Cu ocazia asta poate mai scade pretul la One X/X+

#39
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 17.06.2010
Bate si el campii nu-l baga in seama.

Telefonul arata foarte bine, materiale de calitate, HTC Sense 5 este bestiala, dar tot nu inteleg de ce n-au pus 4.2 pe el din moment ce vers asta de android este disponibil din octombrie.

View Postdanghetau, on 20 februarie 2013 - 08:56, said:

Sa vedem pretul la care o sa fie vandut. Cu ocazia asta poate mai scade pretul la One X/X+

Sub 500 eur nu te astepta sa-l vezi . cred ca o sa fie undeva intre 500-600 eur.

#40
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
O sa puna si 4.2, probabil nu trece o luna si ii da update, asta e prea putin important oricum.Mie nu imi place cum arata homescreen-ul ala, parca e Windows8, dar e bine ca poti schimba cu clasic,.Pe langa asta, nici Zoe aia nu e nu stiu ce, face un gif si nimic mai mult....dar telefonul arata bine, mai putin partea de jos si merita sa fie de 5 inchi.

#41
daemon666

daemon666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 02.05.2007
Telefonul arata excelent si cam bifeaza toate  dorintele, insa in continuare cred ca designerii HTC sunt fosti basketbalisti cu mana cat lopata.
IARASI au pus nenorocitul ala de buton de unlock in stanga sus ! Parca ptr a fi siguri ca nu se poate folosi confortabil cu o mana. Retards...

#42
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
http://www.clove.co.uk/htc-one

#43
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 05.03.2005

View Postdaemon666, on 20 februarie 2013 - 10:52, said:

IARASI au pus nenorocitul ala de buton de unlock in stanga sus ! Parca ptr a fi siguri ca nu se poate folosi confortabil cu o mana. Retards...
Butonul de power este cu infrared...pentru situatia in care telefonul este folosit si ca telecomanda, de aceea cred ca au optat pentru acea pozitie incomoda

#44
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.12.2007
Pe gsmarena are un pret de 590 euro, deci aproximativ 2600 ron la un curs de 1 EUR= 4,3779  ron.Acum sa vedem baietii din Romania cat adaos o sa puna.
Oricum ce e pe gsmarena e un pret aproximat de ei, deci nu trebuie luat ca acela este pretul lui, dar cum am scris si ieri, pretul va fi 2500+ ron. Daca va fi de 3000+ , ceea ce mie mi se pare un pic exagerat daca va fi la acest pret, o sa stea mult in raft.

#45
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
HTC One review:    http://www.techradar...-1131862/review

[ http://cdn3.mos.techradar.futurecdn.net//art/mobile_phones/HTC/HTC_One/Hands%20on/HTC_One_review_01-580-90.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Are cineva idee cine le face display-urile?

#47
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006
New HTC One - First Look

#48
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
Arata foarte bine.
Din ce este facuta carcasa ?

#49
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008
Carcasa este fabricata in totalitate din aluminiu.
SLCD3 cred ca este fabricat de Samsung.

#50
simonad82

simonad82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.02.2013
se vede usor aici cum arata fata de iphone 5.. mai au de lucru la el :D

#51
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Care sunt diferentele asa de mari care sa incline balanta in favoarea IP5?

#52
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 17.06.2010
A facut o aroganta si tu nu te-ai prins :)

Ca specs e ultimul racnet ramane de vazut cum se comporta software in comparatii cu altii

#53
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
HTC One hands-on and user interface:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UunnY-XBfBg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


HTC One Sense 5.0 walkthrough:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KMb9FBy9ib0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
Am de cca 3 ani un HTC Touch HD care arata ca nou si functioneaza impecabil. Pentru fiica-mea am ales un HTC mini HD care are ecran capacitiv, ma inteleg mai bine cu acest recran rezistiv de la HTCul meu.
Recunosc faptul ca imi plac gadgeturile, uneori inima o ia inaintea ratiunii si cumpar sa-mi fac o placere... Am avut de gand sa iau un One X apoi citind pe net am sesizat ca S cu procesorul S4 (care nu se importa la noi) ar fi mai bun si am stat in dubii. Apoi am vazut ca X+ e mai dotat si acum cateva zile am primit pontul sa mai astept ca se pregateste ceva. La fiecare din cele prezentate anterior e ceva ce nu-mi place insa acest One e tot ce-si poate dori un pasionat la momentul actual. Bine, unii pot carcoti pe seama camerei de doar 4 ultrapixeli (si chiar daca erau megapixeli tot nu ma interteseaza numarul ci calitatea pozelor) insa e altceva din ce spune HTC.

Care sa fie argumentele sa ma faca sa iau acest device in defavoarea actualului Touch HD? Ce face asta cu multe in plus din ce ma intereseaza pe mine? De iesit in club (sa ma laud cu el) nu ies, nu mai sunt la varsta aia, jocuri exclus, muzica am si pe asta al meu, radio/camera etc are si al meu... Ca se misca foarte repede e clar dar... chiar nu stiu ce sa zic, merita sa fac acest pas? Inclin sa cred ca nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate