Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Orange TV - numai aici despre probleme, întrebări și informații.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25283 replies to this topic

#25255
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

 mariusnorbert, on 23 ianuarie 2016 - 20:48, said:

N-ar strica nici niște funcții demne de deceniul trecut măcar, înregistrare pe hdd intern cu două tunere, de exemplu,
Asta e problema oamenilor in general,ca viseaza prea mult Posted Image
De cate ori v-am zis ca Orange n-o sa dea mai mult decat a dat pana acum,
adica receptoare ciuntite si carduri imposibil de functionat in afara receptoarelor Orange?
Chiar daca vor termina lotul si vor aduce altele de fabricatie mai recenta ,2012-2013,tot ciuntite vor fi.
Singurul lucru imbucurator ar fi ca Orange sa comande Samsungului,receptoare care nu au din fabricatie functiile normale PVR,Timeshift,etc,astfel utilizatorul final n-ar mai trebui sa se intrebe de ce telecomanda Orange are atat de mult butoane si doar jumatate din ele functioneaza.

 mariusnorbert, on 23 ianuarie 2016 - 21:26, said:

Tu zici, ea zice?Posted Image



De fapt Gina zise-se da' n-am mai avut timp sa editez Posted Image

Edited by popascu, 23 January 2016 - 21:30.


#25256
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

 popascu, on 23 ianuarie 2016 - 16:17, said:

Dac-o fi sa aduca receptoare noi,pe alea vechi le bagi intr-un lighean cu apa cu stecheru-n priza si apoi suni la 408
sa vina sa ti le schimbe.
Numai să nu fie același lighean în care tocmai ți-ai băgat picioarele (să ți le speli)!

 popascu, on 23 ianuarie 2016 - 21:28, said:

De cate ori v-am zis ca Orange n-o sa dea mai mult decat a dat pana acum,
adica receptoare ciuntite si carduri imposibil de functionat in afara receptoarelor Orange?
Chiar daca vor termina lotul si vor aduce altele de fabricatie mai recenta ,2012-2013,tot ciuntite vor fi.
Singurul lucru imbucurator ar fi ca Orange sa comande Samsungului,receptoare care nu au din fabricatie functiile normale PVR,Timeshift,etc,astfel utilizatorul final n-ar mai trebui sa se intrebe de ce telecomanda Orange are atat de mult butoane si doar jumatate din ele functioneaza.
Într-o bună zi, s-o suci și Orange, că doar n-or rămâne așa pe veci, ca butoanele de pe consola Logan-ului, cu câteva funcții, dar care lipsesc cu desăvârșire!

#25257
kilowatt

kilowatt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 13.06.2010
Încep prin a-mi cere SCUZE  pentru dezinformare .Aseara am servit o țuica fiarta si am facut o greșeala atunci cand am cântărit panarama asta de receptor . Am folosit un cântar tip balanța cu rigla si piatra mare era pusă pe 1kg , de aceia mi-a iesit mie doar 450 de grame 😜 Se pare ca este același receptor , dar nu stiu de ce mi s-a părut mai ușor .

 erapav, on 23 ianuarie 2016 - 18:32, said:

Ce are 450 grame? ruleta? eu cred ca receptorul are peste 1 kg Posted Image
Ai dreptate 👍

#25258
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Cum adică "țuică fiartă", era fierbinte când ai băut-o? Cum puteți să beți așa ceva? Normal că ți-a luat-o razna ocaua mică! Ia s-audă Tovarășul, ce ți-o mai iei! Câte grade are aia de-i ziceți "țuică" la voi?

Edited by mariusnorbert, 24 January 2016 - 15:29.


#25259
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010

 mariusnorbert, on 24 ianuarie 2016 - 15:28, said:

Cum adică "țuică fiartă", era fierbinte când ai băut-o? Cum puteți să beți așa ceva? Normal că ți-a luat-o razna ocaua mică! Ia s-audă Tovarășul, ce ți-o mai iei! Câte grade are aia de-i ziceți "țuică" la voi?

Nu-i palincă sau horincă! Așa se explică ce a spus colegul referitor la greutate și mărime. E aceeași râșniță, dar poate se mai termină stocul ăla de 300.000 sau câte erau odată, că tot se instalează la greu. Sau le recuperează de la cei care nu plătesc și după aia... le reinstalează și e un ciclu din ăsta interminabil.

#25260
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009

 vio73, on 24 ianuarie 2016 - 16:14, said:

Nu-i palincă sau horincă! Așa se explică ce a spus colegul referitor la greutate și mărime. E aceeași râșniță, dar poate se mai termină stocul ăla de 300.000 sau câte erau odată, că tot se instalează la greu. Sau le recuperează de la cei care nu plătesc și după aia... le reinstalează și e un ciclu din ăsta interminabil.

Ai vazut ca stii?Posted Image

 mariusnorbert, on 24 ianuarie 2016 - 15:28, said:

Cum adică "țuică fiartă", era fierbinte când ai băut-o? Cum puteți să beți așa ceva? Normal că ți-a luat-o razna ocaua mică! Ia s-audă Tovarășul, ce ți-o mai iei! Câte grade are aia de-i ziceți "țuică" la voi?

Tuica fiarta o beau indeosebi ragatenii.Ei nu pt face o tuica de doamne-ajuta, ei pun la cazan toate magariile,o distileaza o singura data,si lasa tuzla aia sa curga pana ajunge ceai pe la 24-25 de grade. eu ma tot miram cum dreq fac aia cate 1000litri de tuica!  mai copile! tuica se face asa:  prune galbene la un loc si alea rosii la altul! le fierbi separat la foc molcom!(mic ).  pe urma ies 1000 litri de posirca de aia ragateana,dupa care se pune tot separat la fiert in alt cazan,si cand a ajuns la fix 52 de grade,gata se opreste! nu mai lasi sa tot curga ca la regateni! optional se curata o crenguta de prun si se pune in damigene in tuica sa macereze putin 3-5 zila pana ii da o culoare galbuie. pai kilowatule! tu faci cu fiertura aia o blasfemie.eu de o pun sa fiarba licoarea asta se imbata toti din incapere fara sa bea din ea!   Bagati-va mintile-n cap t'oarasi!Posted Image  deci cum se verifica ,,marfa ''de calitate: se ia o juma' de stamper de jinars, si se intinde pe o bucata de placaj,si se da foc! trebuie sa arda ca benzina daca are peste 50 de grade. daca nu ia foc,atunci aia nu e bautura.

Edited by kondratov, 24 January 2016 - 16:49.


#25261
kilowatt

kilowatt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 13.06.2010

 vio73, on 24 ianuarie 2016 - 16:14, said:



Sau le recuperează de la cei care nu plătesc și după aia... le reinstalează și e un ciclu din ăsta interminabil.
Vio , receptoarele au fost sigilate si cred ca sunt din același lot . Receptorul mi se pare ca e mai fiabil , probabil din cauza ca este nou . Chiar so fi avut atâtea pe stoc , sau au fost chiar asa de tampiti sa mai comande la firma Samsung același model .

 kondratov, on 24 ianuarie 2016 - 16:41, said:



Ai vazut ca stii?Posted Image



kilowatule! tu faci cu fiertura aia o blasfemie.eu de o pun sa fiarba licoarea asta se imbata toti din incapere fara sa bea din ea!  
Tovarășe , mi-am facut si eu un  ceai de seara :) si uite ca pății , in loc sa vad dublu am vazut mai puțin 😂😂😂

#25262
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
Crede-mă tovarășe, că știu mult mai multe! Orange trebuie să inlocuiască mai devreme sau mai târziu râșnițele astea.

#25263
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

 vio73, on 24 ianuarie 2016 - 18:20, said:

Crede-mă tovarășe, că știu mult mai multe!
Cu astfel de afirmatie nu te vad bine. :)
Pe linie tehnica nimeni n-a indraznit vreodata sa zica ca stie mai multe decat tov' kondratov,MrMxyzptik si desigur @rz

#25264
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
Mă refeream la chestii din Ardeal,  nu la tehnologii. Era vorba de ce consumase colegul kilowatt.  Orange sunt tari oricum, dar au unele probleme care nu le poate ignora nimeni!

Edited by vio73, 24 January 2016 - 18:56.


#25265
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

 kondratov, on 24 ianuarie 2016 - 16:41, said:

Tuica fiarta o beau indeosebi ragatenii.Ei nu pt face o tuica de doamne-ajuta, ei pun la cazan toate magariile,o distileaza o singura data,si lasa tuzla aia sa curga pana ajunge ceai pe la 24-25 de grade.
Oaspetii care imi trec pragul casei imi mai fac cateodata un cadou. Ardelenii,desigur vin cu cate un recipient de un kil sau doua cu tuica.
Eu cum nu consum,n-o mai refuz ca am vazut ca n-are efect :) si o dau mai departe.
Anu' asta ii dusei lu' socrumiu si unui mester de mi-a facut o casa,amandoi argeseni vanjosi.
Se pusera sa se cinsteasca cu licoarea alb galbuie,ba chiar le-am explicat cum beau ardelenii,dintr-un degetar de pahar si hutza cu el beste cap. Asa facura si ei si-au pus cate un paharel si l-au dat pe gat dintr-o sorbitura.
In prima clipa lumea a statut in loc: focu din vatra a incetat sa mai trosneasca,soacramea a ramas cu melesteu-n de mamaliga in aer,un graur a intepenit in zbor,o fereastra temporala in toata regula :)
In secunda doi...Bing Bang,un icnet ucigator a iesit din gatlejul amandurora,flacarile,soacramea,graurul au fost aruncati de suflul exploziei din chepturile lor.
In secunda trei un strigat neomenesc bubui ...ardeeeeeee !!!! O clipa am incremenit dar mi-am revenit repede cat s-o apuc pe soacramea de mana care inhatase galeata cu apa s-o arunce peste ei.
Apoi a urmat un moment de relaxare constatand ca pericolul nu-i chiar atat de mare si ne-am prabusit cu totii intr-un ras isteric.
De atunci socrumiu nu mai pune decat oleaca de palincuta pe fundul paharului si o soarbe cu inghitituri mici,gandindu-se in sinea lui cum
naiba pot sa fabrice asa ceva niste oameni.
Incalecai pe-o sha.... :)

#25266
kilowatt

kilowatt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 13.06.2010
Popascu , mai facut sa rad cum n-am mai ras de mult . Ion Creanga e mic copil pe lângă tine :) Ai talent , nu gluma 👍

#25267
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 30.04.2006

 popascu, on 24 ianuarie 2016 - 19:12, said:

Oaspetii care imi trec pragul casei imi mai fac cateodata un cadou. Ardelenii,desigur vin cu cate un recipient de un kil sau doua cu tuica.
Eu cum nu consum,n-o mai refuz ca am vazut ca n-are efect Posted Image si o dau mai departe.
Anu' asta ii dusei lu' socrumiu si unui mester de mi-a facut o casa,amandoi argeseni vanjosi.
Se pusera sa se cinsteasca cu licoarea alb galbuie,ba chiar le-am explicat cum beau ardelenii,dintr-un degetar de pahar si hutza cu el beste cap. Asa facura si ei si-au pus cate un paharel si l-au dat pe gat dintr-o sorbitura.
In prima clipa lumea a statut in loc: focu din vatra a incetat sa mai trosneasca,soacramea a ramas cu melesteu-n de mamaliga in aer,un graur a intepenit in zbor,o fereastra temporala in toata regula Posted Image
In secunda doi...Bing Bang,un icnet ucigator a iesit din gatlejul amandurora,flacarile,soacramea,graurul au fost aruncati de suflul exploziei din chepturile lor.
In secunda trei un strigat neomenesc bubui ...ardeeeeeee !!!! O clipa am incremenit dar mi-am revenit repede cat s-o apuc pe soacramea de mana care inhatase galeata cu apa s-o arunce peste ei.
Apoi a urmat un moment de relaxare constatand ca pericolul nu-i chiar atat de mare si ne-am prabusit cu totii intr-un ras isteric.
De atunci socrumiu nu mai pune decat oleaca de palincuta pe fundul paharului si o soarbe cu inghitituri mici,gandindu-se in sinea lui cum
naiba pot sa fabrice asa ceva niste oameni.
Incalecai pe-o sha.... Posted Image

ai talent, nu gluma, trebuie sa scrii o carte...totusi, am o nedumerire: socru tau sau mesterul ala vanjos este @vio ? ca eu nu pricep...

Edited by daniel1976, 24 January 2016 - 20:15.


#25268
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009

 vio73, on 24 ianuarie 2016 - 18:20, said:

Crede-mă tovarășe, că știu mult mai multe! Orange trebuie să inlocuiască mai devreme sau mai târziu râșnițele astea.

Tot ce s-a reziliat si recuperat din franta,vin acum aici pentru deranjamente.bai da asa le-au ferchezuit de nu-ti dai seama! da'...cu un vulpoi comunist...nu te pui ba imperialistule frantuz!  inca nu port ochelari frantuzule!  helpere ia zi-le daca ai curaj!  da, stiu ca nu poti! tu nu poti multe helpere! ce-ar fi sa-ti dai demisia si sa ma puna pe mine helper?  i-as injura pe astia pe aici si-ti garantez ca nu ar fi asa de nervosi pe mine cum sunt pe tine!  da...ba!!  eu as zice adevarul!Posted Image  Si.. Vio nu cred ca stii asa multe,ca daca ai fi stiut... acum erai altceva! poate TELEKOM(UNIST)

 popascu, on 24 ianuarie 2016 - 19:12, said:

Oaspetii care imi trec pragul casei imi mai fac cateodata un cadou. Ardelenii,desigur vin cu cate un recipient de un kil sau doua cu tuica.
Eu cum nu consum,n-o mai refuz ca am vazut ca n-are efect Posted Image si o dau mai departe.
Anu' asta ii dusei lu' socrumiu si unui mester de mi-a facut o casa,amandoi argeseni vanjosi.
Se pusera sa se cinsteasca cu licoarea alb galbuie,ba chiar le-am explicat cum beau ardelenii,dintr-un degetar de pahar si hutza cu el beste cap. Asa facura si ei si-au pus cate un paharel si l-au dat pe gat dintr-o sorbitura.
In prima clipa lumea a statut in loc: focu din vatra a incetat sa mai trosneasca,soacramea a ramas cu melesteu-n de mamaliga in aer,un graur a intepenit in zbor,o fereastra temporala in toata regula Posted Image
In secunda doi...Bing Bang,un icnet ucigator a iesit din gatlejul amandurora,flacarile,soacramea,graurul au fost aruncati de suflul exploziei din chepturile lor.
In secunda trei un strigat neomenesc bubui ...ardeeeeeee !!!! O clipa am incremenit dar mi-am revenit repede cat s-o apuc pe soacramea de mana care inhatase galeata cu apa s-o arunce peste ei.
Apoi a urmat un moment de relaxare constatand ca pericolul nu-i chiar atat de mare si ne-am prabusit cu totii intr-un ras isteric.
De atunci socrumiu nu mai pune decat oleaca de palincuta pe fundul paharului si o soarbe cu inghitituri mici,gandindu-se in sinea lui cum
naiba pot sa fabrice asa ceva niste oameni.
Incalecai pe-o sha.... Posted Image
Unii gusta si chiar beau REZES. este licoarea care iese prima data din a doua fiertura si are peste 80 grade tarie.pui in scuter si te duci daca nu mai ai benzina!

Edited by kondratov, 24 January 2016 - 20:21.


#25269
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,831
  • Înscris: 13.07.2010
Nu,Telekomunist chiar nu vreau! Fiecare cu păsăricile lui, dar eu și Popascu avem câte un stol portocaliu. Prefer Focussat în afaa Orange, dar nu pe ăia. Eu văd lucrurile bine doar la pachet.

Edited by vio73, 24 January 2016 - 21:02.


#25270
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 30.04.2006

 vio73, on 24 ianuarie 2016 - 20:55, said:

Fiecare cu păsăricile lui, dar eu şi Popascu avem câte un stol portocaliu. .....Eu văd lucrurile bine doar la pachet.
relatiile astea de rubedenie o sa ne termine Posted Image ....
de asta nu ne baga nici astia de la orange in seama Posted Image ...

#25271
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

 kondratov, on 24 ianuarie 2016 - 20:24, said:

helpere ia zi-le daca ai curaj!  da, stiu ca nu poti! tu nu poti multe helpere! ce-ar fi sa-ti dai demisia si sa ma puna pe mine helper?  i-as injura pe astia pe aici si-ti garantez ca nu ar fi asa de nervosi pe mine cum sunt pe tine!  da...ba!!  eu as zice adevarul!Posted Image  
Inclin sa cred ca deja in departamentul relatii cu clientii se cauta solutii spre al reduce pe tov kondratov la tacere.
Angajarea unui raket ukrainian,nu cred ca intra in discutii fiindca ar fi prea mare tam-tam-ul tinand cont cati martori sunt,
dar nu m-as mira ca intr-o zi sa se creeze un departament mai mititel,unde tov kondratov ar fi singurul functionar,cu secretara personala,
salariu cel putin la fel de mare ca a unui secretar de stat iar singurele lui atributii ar fi sa sparga seminte si sa rezolve integrame. :) Evident,sub juramant,nu va mai accesa in viata lui Forumul Softpedia-Professional Zone-TV / Radio & Satelit-TV satelit digital SD (DTH)-Orange TV

#25272
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Ah, pentru Tovarăș ar fi apă de ploaie!
El e obișnuit cu instrumente de opresiune serioase!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate