Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Curatam o portocala

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Curatam o portocala aseara:


Sa ma dau repede cu antiperspirant, sa nu put in tramvai. E mult de mers, e cald afara si Romanus Nespalatus e omniprezent. Nu vreau sa fac parte din aceeasi tagma. Nu fac nici macar doi pasi in fata blocului si zaresc o potaie ce statea chircita intr-un colt. Pesemne ca era suferinda de foame si cine stie ce boli parazitare, la cum arata. Potaia costeliva ma privea cu niste ochi mijiti si limpezi de mi se rupe inima mai ceva ca atunci cand mi s-a micsorat salariul cu 25%. Intru repede in casa, fac un sendvis cu nu stiu ce salam aveam atunci, la care adaug mustar (exact cum imi place mie) si i-l intind. Subit, a deschis larg ochii, a mirosit sendvisul si l-a inhatat. L-am lasat sa hapaie, mai departe, ceea ce lui i se parea delicatesa. Plec, gandindu-ma ca, in cele din urma, voi ajunge in Rai. A doua zi stiam ca Marius (am un sef cu numele asta) va fi acolo, asteptandu-ma, de aceea prajisem 4 aripioare in plus. Bineinteles ca m-a mirosit de la distanta: a ridicat capul, sa fie cat mai aproape de hrana. Astfel l-am hranit eu pe Marius 2 luni, fara sa ii cer nimic in schimb. Parca se mai inzdravenise, blana nu mai era asa jegoasa, ba chiar se plimba prin gradina din fata blocului. Dar de paraziti tot nu a scapat. Seara de vineri nu o voi uita prea curand, la cat de cald era. Apa calda era in revizie, la TV nu era nimic interesant (mizerii, ca de obicei) si tocmai imi amintisem ca Marius (seful meu) mi-a pasat mie proiectul pe care trebuia sa il faca el. Fug la bucatarie si scot nervos sticla cu apa din congelator. Nu apuc s-o duc la gura, ca il aud pe Marius latrand. Imaginea lui Michael Douglas din “Falling Down” mi-a aparut pe usa frigiderului. Nu beau. Nici dopul la sticla nu-l pun. Imi iau papucii si cobor. Marius ma vede si se ridica, asteptand vreun bonus hranitor. Ma aplec. Ridic piatra cubica si il lovesc cu sete in cap. Nu s-a auzit decat un scancet. Ridic din nou piatra si il mai lovesc o data, tot in cap. De data asta a sarit sange pe mine. Ca un animal de prada ce si-a sfasiat prada neputincioasa ma simteam in clipele alea. Venele de pe frunte mi se umflasera, doar, doar sa pocneasca. Pe drumul spre bucatarie, unde ma astepta trofeul – sticla cu apa rece – inca simteam in nari mirosul de carne amestecata cu sange. Abia apoi am facut un dus rece, mai mult decat racoritor. A doua zi i-am dat inapoi proiectul singurului Marius din viata mea, zicandu-i ca e datoria lui, nu a mea. Ca are multe pe cap, ca vine sefa mare din concediu, cacat. “mi se rupe” Si am plecat.

#2
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
Ce e imbecilitatea asta ?

#3
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Doua vaci crosetau apa minerala intr-un bec. La un moment dat una intreaba:
- Cat e ceasu?
Cealalta uitandu-se la un termometru raspunde:
- Miercuri.

WTF!!!Posted Image

#4
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Imbecilitatea pentru unu este creatia altuia si devine imbecilitate doar atunci cand marea majoritate o considera asa, insa peste zeci de ani poate deveni o capodopera. Banuiesc ca- i un mod de a se relaxa si a scapa de stres si desi in consider pe initiator nu foarte destept cu  nu foarte multe sinapse...il inteleg la faza asta. :)

Cred ca ramane o imbecilitate, nici macar asezarea in foaie nu exista...

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sper ca este inventata ca altfel...
[ http://www.fcsteaua.ro/media/images/user_galleries/1511/1024626987_puscariebecali.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

 MembruAnonim, on 19 februarie 2013 - 09:22, said:

Sper ca este inventata ca altfel...

Si eu...

De fapt este o metafora la adresa sefului.

#7
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
ce draqu,am cetitit pana la urma,si zbang...o piatra-n cap! ii calci pe urme lu' Mengele?

#8
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KqTx3_mUfig?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
scarbosenie

scarbosenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 02.02.2013
[ https://images.encyclopediadramatica.se/0/04/KFC_bucket_hat.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
la inceput am crezut ca o sa citesc ceva interesant.
totul pana la faza cu piatra.

#11
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Totusi unde e portocala ca pe mine aia ma interesa mai mult ?

#12
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
lamaea unde este?

Curatam o paine de coaja mucegaita si hop apare puferiu cu inca o sacosa cu 3 paini lafel de mucegaite. Ce placere

#13
v3n0m1984

v3n0m1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 03.05.2010
Un maidanez in minus... Daca majoritatea am avea nervii tai (sau sefii tai) am avea mai putini maidanezi pe strazi (sau poate deloc :D)

#14
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
Eu cred ca cainele ala era Necuratul ( Diavolul). Corectati-ma daca gresesc :) !
Vreti sa va explic de ce cred asta? ( chiar daca poate nici autorul nu si-a dat seama?)
Este o practica a lui mai subtila, dedicata celor cu intentii bune ( se cheama " ispita de dreapta"). Pt ca pe astia nu ii poate corupe sa faca rele, asa usor, ii indeamna sa faca bine. Pana cand ajung sa fie abuzati peste puterile lor

Edited by delores, 27 June 2014 - 09:52.


#15
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Geniile n-au fost niciodata intelese.

#16
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Puferiu, ai reinviat un topic parasit din 2014. :)

#17
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Dar nu a fost declarat mort niciodata. Odata cu creatia moare si creatorul, nu invers.

#18
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Odata cu creatia, moare si creatorul
Puferiu, 2021

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate