Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Festivalul de Film Cannes 2024

Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!
 Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Transfer imagini video de pe DVD-8mm pe Pc

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

cricri81

cricri81

New Member

• Grup: Members
Buna!
Am o camera canon hr10 cu filmare direct pe DVD-8mm. Cum pot sa transfer imaginile video de pe DVD pe PC! La camera pe care o aveam inainte, un Panasonic cu filmare pe miniDV, foloseam cablul Firewire!
Acum cum se procedeaza??

cat3y3_2003

cat3y3_2003

Member

Pai e mult mai simplu...finalizezi discul din meniul camerei si dupa il pui in calculator de unde il si copii.Numai bine.

cricri81

cricri81

New Member

ma mai ajuti cu o intrebare? am filmat niste DVD-ri insa nu le-am finalizat, ca m-am gandit ca imi consuma baterie si aveam nevoie de ea sa mai filmez! asa ca am scos DVD-urile iar cand am ajuns acasa am incercat sa le introduc in caemra din nou sa le finalizez insa nu imi mai apare in meniu la Disk operations, optiunea de finalizare. imi apare tot initializare!
ce e de facut?

address

address

Junior Member

Buna seara.
Puteti incerca cu CD Roller (http://www.cdroller.com/):
Q: I often get probs with the DVD-R disks I use in a sony camcorder, usually before finalising. Can your software recover data from these?
A: CDRoller is able to recover the video files (VOB files) from mini DVD-R/RW discs created by Sony DVD Camcorders. In order to read the "troubled" or non-finalized DVD discs, you should use the computer DVD-RW drive (dvd writer) instead of DVD-ROM drive (dvd reader). At first, we recommend to use Recover DVD Video option from the File Menu and follow the displayed instructions "step by step". Also, you can follow the instructions from the chapter 6.10 in User's Manual or Help File, trying some options from the forced scan list. To convert the recovered VOB files into MPEG ones, you can use Split Vdeo option. Further, just load MPEG files into your DVD mastering software and create a new DVD with recovered video.

Sau, eventual, cu ISO Buster (http://www.isobuster.com/)
Succes cu rezolvarea !

cricri81

cricri81

New Member

View Postcricri81, on 18 februarie 2013 - 01:05, said:

ma mai ajuti cu o intrebare? am filmat niste DVD-ri insa nu le-am finalizat, ca m-am gandit ca imi consuma baterie si aveam nevoie de ea sa mai filmez! asa ca am scos DVD-urile iar cand am ajuns acasa am incercat sa le introduc in caemra din nou sa le finalizez insa nu imi mai apare in meniu la Disk operations, optiunea de finalizare. imi apare tot initializare!
ce e de facut?

M-am lamurit!! Finalizarea discului se face cu camera in modul Play, nu Camera!!
Asta gresisem eu, dar acum m-am lamurit!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate