Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Am o idee dar nu am banii necesari

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
Poți să iei liniștit hosting de 2 euro. Oricum nu vei avea bani de publicitate, ceea ce înseamnă că nici trafic nu vei avea. O rețea socială nu crește de la sine, trebuie să bagi o grămadă de bani în fundul ei (basmele cu Zâna Turcoaz care s-a dat de trei ori peste cap și l-a ajutat dezinteresat pe Țucărberg cu rugăciuni, post și busuioc cu apă sfințită sunt strict pentru fraieri).

#20
mihai_logic

mihai_logic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 15.02.2013
Aici te  contrazic. Sunt o multime de metode de promovare pe gratis, cum este Promo Bay. Primul utilizator care ajunge pe site distribuie la prieteni daca i-a placut. Lucrurile mari incep de la oameni mici. Nu zic ca eu sunt mare inovator, dar povestile de succes asa sunt. Eu doar imi incerc norocul.

Exemple:
Google-la inceput facut de niste studenti, mai tarziu cumparat de niste milionari.
TPB- de unde au avut astia bani de promovare?
Google Docs- cumparat de Google, la inceput  facut tot de niste studenti
Reddit- site facut de un hobbist, hobbist care s-a sinucis, dar a devenit milionar.
Apple- Steve Jobs de unde a avut bani de promovare?
Facebook- retea fondata pe bani grei, dar cine este "the founder"? Nu el a venit cu banii...el a venit cu siteul si ideea.

Edited by mihai_logic, 24 February 2013 - 17:52.


#21
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

 mihai_logic, on 24 februarie 2013 - 17:48, said:

Aici te  contrazic. Sunt o multime de metode de promovare pe gratis, cum este Promo Bay. Primul utilizator care ajunge pe site distribuie la prieteni daca i-a placut. Lucrurile mari incep de la oameni mici. Nu zic ca eu sunt mare inovator, dar povestile de succes asa sunt. Eu doar imi incerc norocul.

Exemple:
Google-la inceput facut de niste studenti, mai tarziu cumparat de niste milionari.
Facut de 2 studenti, nu au avut sustinere si au gasit cu greu pe cineva care avea bani si nu ii pasa daca ii pierde. Si acum este detinut de aceleasi personaje
TPB- de unde au avut astia bani de promovare?
TPB sunt de pe vremea cand torentele erau la inceput. Inca se folosea dc++ si khazaa pentru sharing.
Google Docs- cumparat de Google, la inceput  facut tot de niste studenti
Da, facut de niste stundenti, google a vazut un mod de a face bani in plus si le-au dat bani de acadele pe o aplicatie ce avea sa fie dezvoltata de ei(eliminarea concurentei iti spune ceva?).
Reddit- site facut de un hobbist, hobbist care s-a sinucis, dar a devenit milionar.
Si ce legatura este intre reddit si situl tau?
Apple- Steve Jobs de unde a avut bani de promovare?
Pe vremea cand steve jobs a inceput afacerea apple PC-urile erau niste lucruri exotice (de fap nici nu le spuneau PC-uri ca nu-si permitea nimeni sa le cumpere in 78` cand au aparut), nu vad ce relevanta au comparatiile astea in 2013
Facebook- retea fondata pe bani grei, dar cine este "the founder"? Nu el a venit cu banii...el a venit cu siteul si ideea.
Fondata pe bani grei? A fost o retea facuta pentru socializare intre stundetii dintr-o universitate si a prins la public. Doar norocul a facut sa nu dispara la fel de repede cum a aparut.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate