Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Primim ce vrem sa primim ?

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Baieti, sa nu ne suparam, asa zic :)

#20
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Post-Diana-, on 15 martie 2013 - 10:10, said:

Baieti, sa nu ne suparam, asa zic Posted Image

unde ti s-a parut ca s-a suparat cineva?

#21
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Eh, doar o impresie :)

#22
ariadna_12

ariadna_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,737
  • Înscris: 07.05.2012

View PostMarianG, on 16 februarie 2013 - 17:35, said:

Primim ce primim si nu stim ce meritam.

primim ceea ce avem nevoie, sa devenim ceea ce trebuie si sa ajungem unde trebuie.
ca ne place sau nu, meritam sau nu, e alta poveste.

#23
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012
Ba pe dracu! Probabil si victimele pedofililor isi doresc sa fie brutalizate si abuzate. E o prostie asta cu "primim ce vrem".

#24
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

Quote

primim ceea ce avem nevoie,
cine dracu a avut nevoie de cancer?

#25
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Acum, generalizati si voi.
E drept ca sunt o gramada de nenorociri pe lumea asta, dar mai sunt si o gramada de lucruri bune care se intampla.

#26
ariadna_12

ariadna_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,737
  • Înscris: 07.05.2012

View PostMarianG, on 15 martie 2013 - 11:45, said:

cine dracu a avut nevoie de cancer?

daca asta te face mai puternic sau ajunge sa-ti schimbe optica de viata, poate aveai nevoie de acea incercare.
nu cred ca e alegerea noastra.

oricum nu ma refeream la boli si nenorociri, ci la intimplarile/ evenimentele din viata noastra de zi cu zi, oamenii care iti ies in cale etc.

prefer sa cred ca toate au un scop, chiar si suferinta, chiar daca nu-i vedem noi rostul.

Edited by ariadna_12, 15 March 2013 - 12:35.


#27
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

View Postariadna_12, on 15 martie 2013 - 12:36, said:

daca asta te face mai puternic sau ajunge sa-ti schimbe optica de viata, poate aveai nevoie de acea incercare.
cum sa te faca boala si cancerul mai puternic, cel mult te face asa cum ii place preotului.

Iti complici viata atribuind si cautand un scop.
lucrurile se intampla, important este sa stim sa acceptam/sa ne adaptam cu ce primim.

Edited by MarianG, 15 March 2013 - 23:10.


#28
frozen_cast

frozen_cast

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 29.01.2013

View Post-Diana-, on 15 martie 2013 - 09:25, said:

Mi se mai intampla ceva de la un timp
Se poate masura electricitatea statica din corp si se poate determina daca este cauza exterioara sau interioara.

View PostOn_my_way, on 15 martie 2013 - 10:52, said:

Ba pe dracu! Probabil si victimele pedofililor isi doresc sa fie brutalizate si abuzate. E o prostie asta cu "primim ce vrem".
Unii oameni sunt urmariti de ghinion, altii de noroc. Oare de ce ?

De ce pe capul unei familii sarace cad numai probleme: baieti in psucarie, fete prostituate, executari silite, violuri, boli ?
Toate familiile sarace au un singur lucru in comun: Ganduri engative foarte puternice.

Explica-mi urmatorul caz:

Doream sa cumpar o masina, dar cu o motorizare foarte rar intalnit pe acel model in Romania, fiind doar o editie limitata. O luna de zile m-am framantat si ma tot intrebam unde pot gasi acel model SH, pentru ca pe internet nu am gasit decat la un pret prea mare. Am zis ca renunt si imi iau alta. A doua zi (dupa ce cumparasem o masina) la scara blocului, exact la scara blocului, doar ce coborai treptele era masina pe care o cautam, la un pret accesibil, adusa din Austria, repet, exact in fata scarii. Doar ca eu ca boul cumparasem alta, in loc sa mai astept o zi.
Explica-mi asta ?

#29
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Asa mai vii de acasa. = That's the (right) spirit.

#30
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Post-Diana-, on 15 martie 2013 - 09:25, said:

Hai sa iti zic cum e la mine, ca nu pot scrie aici tot, zice lumea ca ori sunt nebuna, ori mincinoasa, si nu-s niciuna din astea doua.

Eu daca imi doresc ceva si ma gandesc sa zic un pic la chestia aia, mi se indeplineste.
Nu stiu daca e puterea dorintei, soarta, coincidenta, Dzeu sau stiu eu cine, dar in mare parte tot ceea ce mi-am dorit, s-a implinit.


Mi se mai intampla ceva de la un timp, electrocutez pe toata lumea din jur si ma electrocutez si eu aproape pe orice pun mana.
Mi se intampla mai ales dimineata si ziua pana spre seara, asa.
Pe oamenii astia din birou, colegii cu care imi petrec timpul de la 9.00 la h 16.00 sau mai mult, i-am disperat, deja se feresc sa ia obiecte de la mine, le pun pe birou si ei le iau de acolo.
Daca vars apa in chiuveta, ma electrocutez, inclusiv daca raspund la interfon, apas clanta de la intrare, sau pur si simplu ma ating din greseala de vreo colega.
Adica, ma electrocutez si daca iau, sa zicem, niste bancnote in mana de la seful meu, imediat ii transmit o doza de electricitate.
La fel la ultimul pupat, cd am primit flori de 8 Martie, l-am zguduit, asta e doar un ultim exemplu Posted Image

Mai am si alte exemple, dar momentan nu le pot povesti aici Posted Image
Cu electrizarea si eu patesc din iarna lui 2011. dar nu e mereu. Am un covor ce are sub el tesatura de plastic, si se incarca electrostatic doar din cind in cind. Ar trebui tot timpul de la mers pe el. Si nu e asa.
deci e ceva si din exterior.
De citeva ori m-am curentat asa de tare de carcasele aparatelor ca acum pun mina incet sa nu o patesc.
Aia cu indepinirea a ce vrei, se explica f usor.
Vrei ceea ce se poate si atunci vrei puternic. Si realizarea este pe drum inainte de a vrea.

View Postfrozen_cast, on 16 martie 2013 - 01:42, said:

Se poate masura electricitatea statica din corp si se poate determina daca este cauza exterioara sau interioara.


Unii oameni sunt urmariti de ghinion, altii de noroc. Oare de ce ?

De ce pe capul unei familii sarace cad numai probleme: baieti in psucarie, fete prostituate, executari silite, violuri, boli ?
Toate familiile sarace au un singur lucru in comun: Ganduri engative foarte puternice.

Explica-mi urmatorul caz:

Doream sa cumpar o masina, dar cu o motorizare foarte rar intalnit pe acel model in Romania, fiind doar o editie limitata. O luna de zile m-am framantat si ma tot intrebam unde pot gasi acel model SH, pentru ca pe internet nu am gasit decat la un pret prea mare. Am zis ca renunt si imi iau alta. A doua zi (dupa ce cumparasem o masina) la scara blocului, exact la scara blocului, doar ce coborai treptele era masina pe care o cautam, la un pret accesibil, adusa din Austria, repet, exact in fata scarii. Doar ca eu ca boul cumparasem alta, in loc sa mai astept o zi.
Explica-mi asta ?
I-am spus si lui Diana.
Te gindesti la ceea ce se deruleaza deja in favoarea a ce te gindeai.
Faptul ca era sa renunti arata ca nu ai fost tu neaparat generatorul acelei vinzari ci poate cel ce detinea masina. Ai intrat in rezonanta cu el.
Eu am studiat fenomenele telepatice dar nu prea mult, fiindca nu traiesc din asta.

#31
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Nasty,

eu ziua sunt 5 zile din 7 la birou unde nu avem covoare sau ceva pe jos, e doar parchet.
Ce-i drept, acasa la mine, nu mi s-a intamplat sa imi electrocutez copiii :D si nici musafirii, Slava-Domnului  :)

Ma grabeste fii-mea ca vrea laptopul, ca aveam de gand sa va povestesc inca un episod din viata mea care are legatura cu cele spuse mai sus, dar diseara am sa fac asta :)

#32
frozen_cast

frozen_cast

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 29.01.2013
Prin 92-93 primeam niste reviste din SUA pentru practica in engleza si intr-una gasisem un interviu cu cineva care povestea ca avea viata pe care o dorea si era un citat acolo "Ca sa reusesti ce ti-ai propus, trebuie sa iti doresti cu adevarat". Apoi povestea ca el era "profesionist" dar orcine putea sa citeasca clar, ca parca l-a lovit norocul.

#33
ariadna_12

ariadna_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,737
  • Înscris: 07.05.2012
sa nu exageram !
toate fetele cind sunt mici isi doresc feti frumosi pe cal alb, ar trebui sa vina , in cazul asta , pt fiecare.
si Mos Craciun la fel.

#34
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Eu imi doresc sa vand 4 scenarii cu cate 3 milioane de dolari fiecare si sa se faca filme dupa ele. Pe langa suma uriasa de bani, ai si bucuria ca vezi prin cinematografe, pe internet, pe forumuri, pe torrente, filmul/filmele la care si tu ai contribuit cu ceva, filmele care fara ce ai scris tu n-ar fi existat niciodata. Ce cuvinte sa spun ca sa se indeplineasca, in afara de ,,Keep dreaming!" sau de ,,not gonna happen"?

#35
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Dorintele trebuie sa fie realiste, nu feti frumosi pe cai albi cum zice Ariadna.

#36
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Post-Diana-, on 16 martie 2013 - 12:06, said:

Nasty,

eu ziua sunt 5 zile din 7 la birou unde nu avem covoare sau ceva pe jos, e doar parchet.
Ce-i drept, acasa la mine, nu mi s-a intamplat sa imi electrocutez copiii Posted Image si nici musafirii, Slava-Domnului  Posted Image

Ma grabeste fii-mea ca vrea laptopul, ca aveam de gand sa va povestesc inca un episod din viata mea care are legatura cu cele spuse mai sus, dar diseara am sa fac asta Posted Image

Ai ramas datoare. :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate