Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Din: Sfaturi pt achizitionarea unui DSLR

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Stai linistit, e loc sub soare pt. toti.

#2
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Probabil cineva plange dupa el. Cine stie.

#3
casianiuliu

casianiuliu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.12.2011

View Postcrokodilu, on 13 februarie 2013 - 00:00, said:

Probabil cineva plange dupa el. Cine stie.

Adica ?

#4
traby

traby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 13.06.2008
14,2 megapixeli putini..:)) eu ce sa mai zic ca am un dslr de 6 mega,ar trebui sa-l arunc la gunoi si sa imi iau un compact sau un telefon cu mai multi megapixeli ca vezi doamne face poze mai bune datorita acesui aspect.Ia orice dslr indiferent de nr. de pixeli,nu in asta consta cat de buna e poza si mai mult ca sigur apartul despre care zici e furat.

#5
VanBasten

VanBasten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 05.01.2007
daca te lasa constiinta, poti sa-l cumperi. daca nu-l cumperi tu, sigur o sa-l cumpere altcineva cu mai putine mustrari..
aparatul face 200 de eur. 14.2 MP e suficient. cred ca poti sa faci o poza cat un sfert de perete la calitate buna.
la DSLR nu o sa gasesti obiective cu 30-4sapm.spam raportul calitate pret bun il au obiectivele de tip 70-300 dar astea au "doar" 4X ...ca sa zic asa.

#6
casianiuliu

casianiuliu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.12.2011
daca vad ca inca mai sunt useri care nu dorm postez si pozele ca sa fie complecta descrierea

pana la urma are un sistem de gps integrat sau nu ? :)

#7
VanBasten

VanBasten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 05.01.2007
si daca are, nu are cum sa verifice unde esti. gps-ul se foloseste ca sa salveze locatia unde au fost facute pozele

#8
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Nu vad sa aiba, dar cica la un mom. dat se gandeau sa citeasca serialul din imagini si sa-l compare cu o baza de date, asta presupunand ca postezi poze pe net si nu stergi informatiile respective.

#9
casianiuliu

casianiuliu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.12.2011
Cam asta este jucaria...

Attached Files


Edited by casianiuliu, 13 February 2013 - 00:51.


#10
VanBasten

VanBasten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 05.01.2007
la fix ai pus pozele alea cu serial number . daca-l cauta cineva sa si-l poata gasi :))

#11
casianiuliu

casianiuliu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.12.2011
le-am luat jos daca asa sta treaba :))

apropo inca o chestie...asta este made in taiwan...si am inteles de la cineva ca originalul nu este facut acolo...are vre-o legatura... nu cred eu...dar totusi intreb... pare un produs de calitate dupa cum l-am tinut eu in mana astazi si nu cred ca e o copie asa cum un prieten afirma...ceva mai devreme

#12
VanBasten

VanBasten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 05.01.2007
nu am idee unde exact se fabrica dar se pot face oriunde in asia : malaezia, tailanda, china, taiwan, japonia...s.a.m.d
la prima vedere aparatul pare original si nici n-am auzit sa fie DSLR-uri contrafacute.
erau mai demult camere de filmat pe care scria sony si le vindeau tiganii in punga de plastic dar nu stiu daca-i cazul acum.

#13
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011

Quote

Omul sustine ca e gasit in autobus... clar minte si nu ma intereseaza asta...insa ce garantii am ca maine nu ma trezesc cu cineva la usa si cu o reclamatie in cutia postala?

Pai l-o fii gasit in autobuz, in geanta posesorului de drept.

Pentru afirmatia pe care am subliniat-o, sper sa apara posesorul de drept si sa va rupa la amandoi picioarele. Ca o meritati.

Iar ceilalti de dau sfaturi, sper sa va umble cat mai curand un hot in geanta, sa vedeti si voi ce placut e sa ramai fara aparatura.

#14
VanBasten

VanBasten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 05.01.2007
mersi la fel!

View PostStefanSC, on 13 februarie 2013 - 10:03, said:

Iar ceilalti de dau sfaturi, sper sa va umble cat mai curand un hot in geanta, sa vedeti si voi ce placut e sa ramai fara aparatura.
mersi, la fel!!!

Edited by VanBasten, 13 February 2013 - 10:16.


#15
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Eu ma intreb care e diferenta dintre a cumpara cu buna stiinta un lucru furat, si a fura acel lucru?

#16
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
un lucru nu e neaparat sa fie furat, deci furtul e rau, de asta este si pedepsit
un lucru furat neaparat va fi vandut cuiva, deci cumparatul nu e asa de rau si de aia nici nu se pedepseste ci doar se confisca bunul respectiv si se restituie proprietarului dar cumparatorul nu este pedepsit suplimentar

#17
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
sandu bogdan ai rezolvat dilemele morale ale forumistilor prin mistificare biunivocaPosted Image

Edited by nenis, 13 February 2013 - 15:53.


#18
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Deci nu e asa rau daca angajezi un hot sa-ti fure un lucru oarecare?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate