Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

LG Optimus G Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#181
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
L-am verificat dupa imei pe un site si imi arata asta:
http://www.imei.info...355031050559794

Dupa acest test as crede ca e original. Ce pareri aveti?

Edited by Camataru10, 10 October 2015 - 23:46.


#182
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
E original 100%... Garantez..niste poze ne poti pune zilele astea? Cu ce a venit la packet? Merge totul pe el? In afara de ecran si apeluri?

Sau poate are garantie internationala..nu stiu..vezi ce iti trimite ala..cum lai contactat? Telefonic? Eu prin mesaje dar nu a raspuns...

#183
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Vad ca dupa ce l-am avut inchis multe ore a recunoscut ora exacta fara sa o setez, in schimb imi afiseaza 2 ore, atat cea Locala cat si cea de Acasa, adica cea din Romania si cea din Coreea, probabil.

Da, telefonic l-am sunat.Merge totul in afara de functia de telefon, care functioneaza cu intermitente, mai mult nu. Adica daca il apelez de 5 ori, de 4 ori intra in mesageria vocala desi are semnal.Camera foto merge foarte bine, dar mi se pare ca nu are prea multe setari, prea multe optiuni. Netul pe wi-fi merge bine, pe date mobile nu l-am probat, bluetooth-ul functioneaza bine.

#184
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
In Antutu Benchmark scrie: My Lg F240S  25233 puncte. E bine ?

Cutia lui include incarcator, cablu de date, casti si manual de utilizare.

#185
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
L-am verificat si cu Antutu si imi afiseaza aceleasi specificatii tehnice ca si cele din fabricatie, care sunt pe cutia si in meniul lui.

#186
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Cu setarea privind efectul de unda al dispayului am rezolvat-o, acum merge. Singura problema care ramane este partea de telefon, adica  nu apeleaza decat foarte rar, iar cand incerci sa vorbesti cu altcineva il auzi foarte putin, cu intermitente desi sonorul in casca e dat la maxim si am mai observat ca uneori iese din retea, adica ramane fara semnal ori are semnal oscilant, oricum nu poate fi folosita functia de telefon.Apeleaza doar cand vrea el si incheie apelul cand vrea el. Chiar cand are semnal nu apleleaza sau apeleaza greu sau foarte rar, iar cand sa vorbesti sau cand sa-l asculti pe celalalt ti se aud cateva cuvinte dupa care ti se inchide apelul cand ti-e lumea mai draga. Si mananca bateria foarte repede, scade vizibil in cateva minute de la 50% ajungi la 30 % doar butonandu-l fara internet, fara wi fi, etc.

Edited by Camataru10, 11 October 2015 - 08:59.


#187
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,395
  • Înscris: 08.02.2011
Fa-i o resoftare fie acasa, fie la service daca nu te pricepi. Daca problema persista tocmai ti-ai luat teapa, felicitari !

#188
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Pai cine ma invata cum sa-i fac o resoftare? Poate e cineva priceput.Multumesc mult.

#189
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012

View Postmodoran, on 11 octombrie 2015 - 09:34, said:

Fa-i o resoftare fie acasa, fie la service daca nu te pricepi. Daca problema persista tocmai ti-ai luat teapa, felicitari !
Teapa, teapa, dar credeti ca e original sau replica? De fapt ce mai conteaza? Poate sa fie si original daca nu functioneaza tot teapa e...dar totusi.. credeti ca e replica?

#190
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
NU E REPLICA!!! E LG ORIGINAL DE LA MAMA LUI DIN KOREA..NU ITI FACE GRIJI..MERGI LA UN SERVICE SA FACI RESOFTARE SAU VEZI DACA ARE UPDATE VALABIL ...E ORIGINAL 100%... NU AI LUAT TEAPA..PE UNELE SITEURI DIN KOREA SE VINDE LA 200$ SI MAI MULT..AI DAT BINE PE EL...

Edited by alinator, 11 October 2015 - 18:31.


#191
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Poti da si o reset to factory settings...resetare la setari fabrica..

#192
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Am dat. E aceeasi poveste. Tot nu merge functia de telefon.

#193
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Nu stiu ce sa zic...ai selectat la retea sa fie auto sau 3g/4g preferred?

#194
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Ce ai mai facut cu telul?

#195
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Celor care aveti varianta europeana a acestui telefon (E985/E986) si care aveti si root: va rog frumos, puteti sa-mi trimiteti fisierul gps.conf? Il gasiti in /system/etc. Eu am varianta coreana, F240, si as dori sa compar cele doua fisiere, pentru a afla daca exista anumite setari specifice modelelor vandute in Europa in ceea ce priveste GPS-ul si, mai ales, daca pot adapta fisierul european modelului meu, pentru a-i imbunatati receptia GPS. Va multumesc anticipat.

#196
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014
Salut baieti! Am si eu un LG G Pro versiunea F240K.
Treaba este ca desi este este versiunea K, functioneaza doar versiunea L.
Problema este ca pierd semnal in mod nejustificat. Folosesc Digi Mobil si uneori am semnal full chiar daca sunt bagat in subsolul blocului, alteori nu am semnal nici afara sub cerul liber.
Daca apelez pe cineva ma intreaba daca sunt catre coreea sau efectuiez un apel local. Aleg apeo local si sun insa asta doar cand am semnal.
Daca pun o cartela care nu are nevoie de 3G telefonul functioneaza fara probleme.
Ce este de facut? Multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate