Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Statii ProFM ce transmit reclame locale

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Ei bine,am creat acest topic pentru a vedea ce statii ProFM transmit reclame locale.
Speram ca forumistii sa puna inregistrari cu reclamele locale pe care le transmite ProFM-ul in localitatile de aici:http://ro.wikipedia...._reclame_locale.La Galati si in foarte multe localitati sunt numai hitmix-uri in locul reclamelor locale,iar pe 99,6 Costila se retransmite integral ProFM Bucuresti.

De asemenea,acolo unde sunt reclame locale,pentru a completa spatiul local,ProFM foloseste hitmix-uri pana revine transmisia de la Bucuresti,si nu ca la Huidu unde destul de des ramane in blank.

Succes,si sper sa avem foarte multe inregistrari.

#2
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Era misto daca huidu facea emisiunea din boxa de la puscarie. Poate compunea si ceva asemanator cu bug mafia.
Hitmixul e o porcarie, uneori e f plictisitor. Nu inteleg de ce te intereseaza reclamele.

#3
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

 popascu, on 08 februarie 2013 - 22:20, said:

Era misto daca huidu facea emisiunea din boxa de la puscarie. Poate compunea si ceva asemanator cu bug mafia.
Hitmixul e o porcarie, uneori e f plictisitor. Nu inteleg de ce te intereseaza reclamele.
Ma intereseaza foarte mult reclamele,pentru ca la noi la Galati reclame zero.Bine ca la Oradea si Craiova sunt multe.

#4
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Poate la voi nu dau reclame firmele la ei spre difuzare, sau statia locala saboteaza incasand banii dar nedifuzand. Pro -ul e basist -PD iar firmele si primaria sunt PSD. Normal sa nu mearga treburile. Ar trebui sa urmaresti indeaproape chestia.

Si pro fm ul brasov stiu ca era f slab, practic baga reclame f putine. Mai nou nu mai ascult deloc radio d-astea de cand cu corcitura manelo-dance de prin 2012

#5
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Nici un post CHR nu are influenta politica,poate doar Radio ZU putina.

Astept reclame locale de pe 107,6 Oradea (chiar si la calitate proasta),104,5 Cluj;91,8 Bacau si 92,4 Sibiu.

#6
calin_naravas

calin_naravas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 15.01.2007
99.2 Iaşi nu difuzează reclame locale (retransmisie integrală PRO FM Bucureşti), iar 87.8 Iaşi nu mai emite de foarte multe luni. Când emitea 87.8 Iaşi se difuzau reclame locale.

#7
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
N-am stiut asta.Dar de ce nu mai emite 87,8? S-a taiat macaroana pentru neplata?

#8
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
@popascu, nu cred ca asta e motivul. Pur si simplu anumite statii locale nu au auduenta foarte mare iar firmele locale nu platesc reclama. De ex. la Ploiesti nu prea am auzit Pro FM nici macar prin magazine sau mijloace de transport. Aici cel mai mult se asculta Kiss, Magic si localul Prahova, iar astea sunt pline de reclame locale. Pe Pro FM nu dau deloc, iar pe Zu dau foarte putine.

#9
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
ProFM are reclame multe la Craiova,Oradea,Ramnicu Valcea,Constanta,Suceava,Bacau,Cluj si in mai toate marile orase.In Ploiesti normal ca nu sunt reclame locale.In Oradea sunt reclame locale multe pentru ca urmarind stirile Digi 24 Oradea am vazut taxi-uri care faceau reclama la ProFM.De asemenea,sunt jingle-uri de tipul 'ProFM Oradea'.

Vad ca la Iasi se retransmite Bucuresti non-stop,deci 2 statii cu preluare a Bucurestiului:99,6 si 99,2.

#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
In anii 90 Pro FM-ul era foarte ascultat in Ploiesti. Aveau si program local, iar unul dintre DJ era Claudius Dociu, care ulterior s-a mutat la Info Pro (acum nu mai stiu pe unde e). Atunci aveau si reclame locale. Acum insa, de cand au dat-o pe popcprn, le-a scazut audienta, lumea s-a orientat spre popcormul de la Kiss si au disparut si reclamele locale.

#11
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Claudius Dociu este la Wyll TV daca nu stiai.

Prin ianuarie 2012 am prins pe 96,5 Ploiesti o reclama la Penes Curcanul,in rest canci.

Gata,am sters Iasiul de pe lista statiilor cu reclame locale de pe Wiki.

#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Nu stiam de Dociu. Nu prind posturi locale, pentru ca m-am "indulcit" :D

Iar Penes Curcanul se da si la posturile nationale (chiar pe National FM am auzit-o de cateva ori), deci nu e locala.

#13
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Pe 94,3 Cozia dadea mai anul trecut reclama la Sprider Stores Pitesti,iar pe 96,2 dadea reclame la restaurante din Mangalia,deschideri de magazine Carrefour Market/Billa in Constanta.

Un prieten mi-a spus pe Yahoo ca 96,2 retransmite Bucurestiul atunci cand 90,1 e pe blank.

Eu unul ma intreb care este situatia din punct de vedere al reclamelor la Timisoara,Arad,Brasov,Cluj si Bacau.

Edited by necolae, 09 February 2013 - 22:02.


#14
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Un alt topic abandonat din pacate,mai nimeni nu vrea sa-si dea interesul..

#15
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Reclame locale si la Buzau pe ambele frecvente.Astept o inregistrare,dar pana maine seara cel mult.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce asa urgent, ce faci cu ele? :)

#17
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

 MembruAnonim, on 11 februarie 2013 - 18:20, said:

De ce asa urgent, ce faci cu ele? Posted Image
Fac o arhiva pe internet cu acestea.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ia 102.8 sa te mai linistesti. Localul intra la 01:17.

Bine, astea le puteai lua si de pe stream.

Attached Files


Edited by MembruAnonim, 11 February 2013 - 18:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate