Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Anunturi pe prima pozitie la cautare google

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
DikaConstruct

DikaConstruct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.11.2012
Am o firma de constructii si am inceput sa postez anunturi pe internet pentru serviciile prestate.
Intrebarea este cum fac astfel incat anunturile mele sa fie primele?
Unele site-uri cu anunturi gratuite iti ofera posibilitatea sa muti in fata anuntul. Desigur exista si anunturile promovate pe care le platesti, dar ce iti ofera siguranta ca vei fi primul cu anuntul tau?

#2
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
cu ce te incalzeste ca esti primul pe lista google sau ultimul?
crezi ca cei care vor sa-si construiasca o casa/vila/hala/bloc, etc. stau sa caute pe net firme de constructii?

#3
DikaConstruct

DikaConstruct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.11.2012
Da, am primit multe telefoane, e-mail-uri si din partea celor care vor sa construiasca casa. Chiar acum lucrez la una tot "pe net" gasita.
Am si servicii de la instalatii sanitare, electrice, de gaz, amenajari interioare etc.
Conteaza sa fii primul pe pozitie deoarece oamenii cauta pe internet. Cand cauti ceva  hop intri pe google si  esti tentat sa suni la primele anunturi pe care le gasesti din domeniul care te intereseaza.

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,412
  • Înscris: 15.12.2009

 DikaConstruct, on 05 februarie 2013 - 12:23, said:

dar ce iti ofera siguranta ca vei fi primul cu anuntul tau?

Nimic. Poti plati pentru o campanie Ad-Words, si teoretic vei obtine rezultate targetate; cu alte cuvinte anuntul tau va aparea doar cand omul cauta informatii despre constructii.

Edited by Ann0nyym0us, 05 February 2013 - 12:51.


#5
DikaConstruct

DikaConstruct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.11.2012
Si unde platesti asta?

uite de exemplu daca cauti ïnstalator brasov pe google vei gasi anunturile mele; am vazut ca e diferit de  la calculator la calculator .. acum la mine prima pozitie este anunturi.biz, apoi pricpeut.ro, apoi olx ... daca ma duc la alt calculator s-ar putea sa nu fie ordinea astea .. nu inteleg nici acest aspect
daca dau cautare cu google, cu yahoo, cu ask iarasi sunt diferente ..
cum ziceam incerc sa ma orientez tocmai pe grupuri de cuvinte care sa fie gasite la cautare google si sa ajunga la mine la anunturi ...
vreau sa optimizez treaba si nu stiu exact cum sa o fac

#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,412
  • Înscris: 15.12.2009
Daca n-ai un website, n-ai ce optimiza. Pentru AdWords, vezi aici: http://adwords.google.ro

 DikaConstruct, on 05 februarie 2013 - 13:07, said:

pricpeut.ro, apoi olx ... daca ma duc la alt calculator s-ar putea sa nu fie ordinea astea .. nu inteleg nici acest aspect
daca dau cautare cu google, cu yahoo, cu ask iarasi sunt diferente ..

Diferentele apar in functie de multi factori, inclusiv locatia de unde se face cautarea, browser, etc.
Motoarele de cautare indexeaza diferit continutul.

#7
webSorin

webSorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.10.2009
Optimizare seo nu inseamna sa achitam bani lunar la Google AdSense sau alt serviciu echivalent! Optimizare seo nu inseamna nici " optimizarea tagurilor meta " si adaugarea site-ului in cat mai multe directoare web !

#8
DikaConstruct

DikaConstruct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.11.2012

 Ann0nyym0us, on 05 februarie 2013 - 15:45, said:

Daca n-ai un website, n-ai ce optimiza. Pentru AdWords, vezi aici: http://adwords.google.ro



Diferentele apar in functie de multi factori, inclusiv locatia de unde se face cautarea, browser, etc.
Motoarele de cautare indexeaza diferit continutul.
Site nu am  inca.
Studiez oferta adwords. E ok, ati folosit asa ceva?

 webSorin, on 05 februarie 2013 - 18:48, said:

Optimizare seo nu inseamna sa achitam bani lunar la Google AdSense sau alt serviciu echivalent! Optimizare seo nu inseamna nici " optimizarea tagurilor meta " si adaugarea site-ului in cat mai multe directoare web !
Nu ma pricep la chestiile astea, de aceea v-am si intrebat. Eu vreau ceva pentru ca anunturile mele sa fie gasite primele la cautare cu motoarele d ecautare.

#9
zyas

zyas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.08.2011
Eu ti-as recomanda intai sa-ti construiesti un website si dupa aceea sa incerci sa-ti faci publicitate prin Adwords...

#10
TuguiMihai

TuguiMihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.02.2013
Salut

As putea sa te ajut cu o promovare eficient pe internet

Contacteaza-ma la 0784656586

#11
DikaConstruct

DikaConstruct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.11.2012

 zyas, on 07 februarie 2013 - 00:15, said:

Eu ti-as recomanda intai sa-ti construiesti un website si dupa aceea sa incerci sa-ti faci publicitate prin Adwords...
Lucreaza cineva si la acest aspect. Dar daca acum platesc pentru combinatii de cuvinte la ad words, cand voi face site-ul nu il va gasi google si pe el?

 TuguiMihai, on 07 februarie 2013 - 20:02, said:

Salut

As putea sa te ajut cu o promovare eficient pe internet

Contacteaza-ma la 0784656586

Te rog spune-mi despre ce este vorba, nu are rost sa nu irosim timpul la telefon. Eu vreau sa-mi optimizez anunturile de pe internet. Nu vreau sa-mi faceti site sau etc.

Am o intrebare. M-am inregistrat la AdWords am citit pe acolo si plata se face in functie de click-urile celor care cauta pe google. Bun, bun, dar cat costa un click? Eu eurocent? Un leu .. la cat sa ma astept sa bag luna de luna?

#12
TuguiMihai

TuguiMihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.02.2013
Nisa de construtii este una copetiva deci te vor costa mult anuturile adwords
Pt a avea anunturi adwords trebuie sa reditionezi catre un site pe cei care dau click
Poti sa selectezi orice suma vrei pt click
Cu cat vei pune o suma mai mare cu atat anunturile tale vor aparea mai sus, reciproca fiind valabila
Pt acest lucru porti folosi estimatorul de trafic de la google adwords


Pt orice promovare serioasa de internet ai nevoie de site
Strategiea ta ar trebuie sa arate cam asa

1.Site
  - desig usor navigabil,
  - continut usor de inteles ci citit

2Seo
  - otizarea conutului
   - otimazrea structuri
   - optizarea metatagurilor
   -strategie becklinkuri
   -optizarea canalelor social media
3.Social Media
  - opan graft
  -pagina facebook
  - postari in grupuri sociale
  - o buna conicare social media
  - videoclipuri pe youtube
4.Relatiea
  -positati contact
  - blog

#13
DikaConstruct

DikaConstruct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.11.2012

 TuguiMihai, on 08 februarie 2013 - 17:20, said:

Nisa de construtii este una copetiva deci te vor costa mult anuturile adwords

Multumesc frumos pentru raspuns. Mi-a fost de ajutor. Deci e obligatoriu site-ul. Asa voi face.

#14
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Majoritatea care vor sa construiasca ceva merg pe recomandare . Eu am firma de construcii si stiu treaba asta . Merge si reclama , dar 70% din comenzi sunt din recomandari .

#15
DikaConstruct

DikaConstruct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.11.2012

 emyboy, on 11 februarie 2013 - 14:31, said:

Majoritatea care vor sa construiasca ceva merg pe recomandare . Eu am firma de construcii si stiu treaba asta . Merge si reclama , dar 70% din comenzi sunt din recomandari .
Clar ca recomandarile sunt o nestemata, cu alte cuvinte. In orice afacere ai vrea sa inaintezi, recomandarea este foarte importanta.
Dar ca sa ajungi la recomandari, trebuie sa gasesti clientii si reclama, mai ales cea  pe net, in zilele noastre este sufletul comertului.

#16
electrician-autorizat

electrician-autorizat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.03.2013
Am un site de instalatii electrice si automatizari si as dorii sa-i fac o promovare sa ajung pe prima pagina .vreau sa investesc in asa ceva.doresc pe cineva care se pricepe si sa am o discutie despre ce anume vreau sa promovez.   0722343845.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate