Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Termopane VEKA - cu ce firma?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
denis_en

denis_en

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.08.2009
Va rog sa imi recomandati o firma cu care sa imi inchid balconul.
In privinta profilelor suntem hotarati: VEKA. insa nu stim cu cine. Am lucrat cu Conexpert (am descris pe forum "experienta"), despre QFort am citit de la altii...
Ma gandesc: pentru profile de calitate atat de buna, nu exista nicio firma care sa lucreze bine???
Stiti pe cineva?

#2
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
cauta pe site-ul lor oficial, dealerii...
:)

#3
denis_en

denis_en

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.08.2009

 budrom, on 04 februarie 2013 - 16:59, said:

cauta pe site-ul lor oficial, dealerii...
Posted Image
Am incercat, nu functioneaza link-ul.
In plus, mi-as dori recomandari bazate pe experiente proprii. M-am fript o data, nu vreau sa repet experienta

#4
cosmin_sn

cosmin_sn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 29.04.2009
Eu am avut multe lucrari cu q fort si nu am avut nimic de obiectat, sunt foarte multumit de ei atat de produse cat si de service( daca ii sun azi maine vin la reglaj).

#5
PPPPP

PPPPP

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 04.01.2003
Dar pt. disponibilitatea asta platesti 30-40% in plus decat gasesti in alta parte.

On topic. Vezi pe forum ca sunt mai multi termopanisti chiar si cu Veka. Desi am cumparat ceva Veka pana acum, am incercat si Inoutic si sunt multumit 101%.

#6
denis_en

denis_en

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.08.2009

 PPPPP, on 05 februarie 2013 - 11:36, said:

Dar pt. disponibilitatea asta platesti 30-40% in plus decat gasesti in alta parte.

On topic. Vezi pe forum ca sunt mai multi termopanisti chiar si cu Veka. Desi am cumparat ceva Veka pana acum, am incercat si Inoutic si sunt multumit 101%.

Poti, te rog sa imi spui cu ce firma ai montat Inoutic?
Tks

#7
cosmin_sn

cosmin_sn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 29.04.2009

 PPPPP, on 05 februarie 2013 - 11:36, said:

Dar pt. disponibilitatea asta platesti 30-40% in plus decat gasesti in alta parte.

On topic. Vezi pe forum ca sunt mai multi termopanisti chiar si cu Veka. Desi am cumparat ceva Veka pana acum, am incercat si Inoutic si sunt multumit 101%.
Cand am facut eu termopanele la Q fort au fost mai scumpe cu 320  decat cea mai ieftina oferta de la concurenta, la un cost de 4400 euro. Din punctul meu de vedere merita diferenta, nu stiu cate firme vin odata pe an gratuit sa-ti regleze tamplaria fara ca tu sa-i chemi,  pt ca asta e trecut in contract (contracul trebuie sa fie maricel). Sper sa faci cea mai buna alegere:)

#8
PPPPP

PPPPP

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 04.01.2003
8% in plus pt. un serviciu. E o optiune.
Daca alegi firma corect vin si altii la reglaj.

Azi diferenta este mai mare pt. ca foamea e mai mare si saracia la fel. Veka e pt. cei care isi permit. Cei care isi permit si-au cumparat deja sau tin banii la saltea. Azi preturile sunt cu marja mai mica.

As face pariu ca ai cumparat mai in spate cu ceva vreme (2010-).

#9
cosmin_sn

cosmin_sn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 29.04.2009
Corect lucrarile mari au fost in 2010 si 2011, la celelate fiind mai mici nu am mai verificat difernta de pret fata de concurenta. Eu nu aveam recomandari  despre alta firma care sa-mi ofere atata promtitudine asa ca nu am vrut sa am batai de cap. Daca as avea siguranta  100 % ca altcineva imi ofera  fix acelasi lucru la un pret mai mic as merge pe mana lui.
Eu am garantie la ei 10 ani, daca nu veneau la reglaje, ce le faceam? Sunam la opc sau ii dadeam in judecata, sa fim seriosi, daca firma e neserioasa si te tine o saptamana cu o fereastra care nu se inchide chemi o alta firma pe care o platesti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate