Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Waze in Romania - Real time traffic software

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2957 replies to this topic

#2323
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 23.04.2005
A inceput iar corul M**E WAZE Posted Image

#2324
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005
Adevarul doare.stiu

#2325
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006

View Postoverseas, on 10 august 2018 - 09:35, said:

Pai sa punem o chestie draguta si la Cotroceni, daca Waze a devenit teren de joaca. Sunt sigur ca toata lumea va aprecia "farsa".

Mai greu de gasit un "admirator" al infractorilor sa se priceapa la chestii d'astea ;)

View PostRhesus, on 10 august 2018 - 12:37, said:

E penibil ce se intampla deja cu mesajul Anti-PSD. Deja e exagerat de penibil ....

....mai ales cand iti pui internetul in cap.

#2326
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Asta arata problema ca nu numai conducerea e mizerabila, corupta, hoata, ci si poporul are un caracter oribil.

Am inteles faza. O data e funny. Am ras - inclusiv la ala cu nr. de la masina din Suedia. Dar deja arata cata prostie exista in popor. Mai ales ca pe psdisti ii doar fix in fund de toate prostele. Dimpotriva, inca mai si rad bine pe tema asta: "Hahaha, prostii aia iarasi-s la miting la Guvern".

OnTopic: Aici se vede diferenta inca o data dintre o firma serioasa (gen TomTom, HERE) si balarii open-source (nu ca ar fi rau treaba asta, dar ar mai trebui sa-ti selectezi clientela voluntara)... Am sa-i zic SuperMario la aplicatie.... pana se va inchide.

Inca ma chinui (stiu, sunt sado-maso) sa mai modific un 3.9.7 - care imi placea, era ok, nu avea lag, interfata mai ok decat la 4.0. Doar ca intampin niste probleme la nivel de randare. Multe glitch-uri grafice (patratele albe, negre), scris incomplet/inteligibil (cu patratele negre in locul unor litere), etc. De aceea incerc (cand am timp liber) sa aduc NativeCanvas-urile din 4.0 in 3.9.7. + ca lucrez intr-un fel de limbaj de asamblare, ca mna ... cod sursa yok. Pentru ce? Pentru alerte - doar pentru alerte (pana le baga Google pe toate, real-time). Atat.

Edited by Rhesus, 11 August 2018 - 14:10.


#2327
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007

View Postalexa32, on 11 august 2018 - 11:41, said:

Mai greu de gasit un "admirator" al infractorilor sa se priceapa la chestii d'astea Posted Image


Absolut, numai baietii cu cagula si Molotoave stiu sa descarce app-uri.

#2328
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,376
  • Înscris: 06.06.2006

View Postoverseas, on 10 august 2018 - 11:44, said:

la mine vocea pe navi sta pe inchis
Ca la toti Toyotistii care au setat-o in Romana si sunt in toate mintile. Posted Image

#2329
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
De ce? E mai nasoala ca vocea din Google Maps? Apropo, au stricat vocea din Google Maps. Inainte era o voce de barbat, puternica si inteligibila. O limba romana pura. Acum e o voce de „androida” sau robocopita, care vorbeste intr-o limba robotica.

Edited by MembruAnonim, 13 August 2018 - 14:51.


#2330
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,376
  • Înscris: 06.06.2006
Imagineaza-ti o tanti de 60 ani, acrita de plafonare si rutina, de la ANAF, care mai si fumeaza 2 pachete de tigari pe zi.

#2331
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 17.09.2007
Mie vocea de la Waze mi se pare excelenta, foarte buna intonatia/pronuntia. La Garmin mai aveam la fel in engleza americana o voce cat se poate de clara/placuta.
La Google intr-adevar e naspa vocea.
Pe Waze nu m-au interesat voci ,,premium" cu actori.

Edited by Hansolo, 13 August 2018 - 17:16.


#2332
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,465
  • Înscris: 21.12.2006
Primit azi update la Waze, au modificat/modernizat interfața și, pentru fanii funcțiilor de socializare, a apărut integrarea cu Spotify. Așa ca dați muzica tare și alertele încet!
Mi-e groază de ce-o să văd prin trafic...

#2333
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006
Integrarea cu spotify era de ceva timp, eu o am de mai multe luni.

Edited by alexa32, 13 August 2018 - 20:28.


#2334
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,883
  • Înscris: 31.03.2003
Agitatorii (se) agita, dupa cum le spune si numele.

#2335
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,884
  • Înscris: 04.10.2007
Daca 4 ani de zile de cand folosesc waze am fost extrem de multumit de el, in weekend-ul trecut m-a dezamagit complet.

Pe scurt:
1)Am plecat din Craiova spre Curtea de Arges si m-a bagat prin toate satele uitate de lume - numai drumuri judetene(l-am ascultat si am mers pe acolo - mare gresala)
2)Din Curtea de Arges am vrut sa ajung la Balea Lac si in loc sa imi faca traseul normal de aprox 80Km pe Transfagarasan el a vrut sa ma bage pe E81 si apoi sa ma intorc(traseu de aprox 200 km) - bineinteles ca mi-am bagat picioarele si am mers fara Waze
3)Din Sebes am vrut sa fac Transalpina si sa ajung in Novaci, sub nici o forma nu a vrut sa imi dea traseul pe Transalpina - Bineinteles ca mi-am bagat picioarele si am mers fara Waze
4)Din Novaci am vrut sa ajung in Craiova si la fel m-a bagat prin toate satele uitate de lume - numai drumuri judetene (l-am ascultat si de data asta - la fel mare gresala).

Parca a luat-o razna ca nu mi-a facut niciodata chestii de genu sa ma bage prin toate coclaurile sau sa imi faca tot felul de trasee ciudate.

#2336
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
nu stiu ce a patit dar si mie mi-a dar niste rute prin bucuresti de nu-mi venea sa cred, in loc sa stau la un semafor ma baga in disperare pe stradute iar orasul era gol.

#2337
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,073
  • Înscris: 19.01.2004
Eu l-am sters din telefon, navigatia o fac cu altceva, pentru partea cu militienii am altceva, iar in rest noi sa fim sanatosi.

#2338
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,376
  • Înscris: 06.06.2006

View Postarg, on 27 august 2018 - 11:48, said:

nu stiu ce a patit dar si mie mi-a dar niste rute prin bucuresti de nu-mi venea sa cred, in loc sa stau la un semafor ma baga in disperare pe stradute iar orasul era gol.
Multumeste regulii ca userii aia vechi si "jmecheri pe system bo$$" raman cu raportarile active, chiar daca pe acolo numai este aglomerat de ore intregi.
Dar asta e de mult, de pe vremea in care il aveam si eu instalat.
Ma trezeam ca ma baga sambata si dum inica tot pe acolo pe unde ma baga si in timpul saptamanii la ora 08:30 sau 18:30.

@Taxon, tu ce alternativa ai pt militie (in afara de statie CB, ca nu folosesc in oras)? Poti da si PM daca nu vrei sa treci aici. Merci.

Edited by kretzu77, 03 September 2018 - 13:03.


#2339
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
waze ,,warza,, si la Timisoara,in ultimul timp se blocheaza curios intodeauna in acelasi loc.
Scuze ca nu am avut rabdare sa citesc tot topicul dar exista multe explicatii,oricum sunt dezamagit si de aceea l-am stersPosted Image

#2340
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Si eu vreau sa stiu ce alternativa foloseste pentru politie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate