Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Tractoras PASQUALI

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3284 replies to this topic

#2431
nitaalin

nitaalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 30.01.2011
E pinion egal?fara semne sau ghidaje? Doar pe o pana? Pot fi intoarse unele sa stii si ar prinde mai bine.

#2432
nitaalin

nitaalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 30.01.2011
Am facut prima incercare de frezat, la rugamintile unui vecin, eu presimteam ca pamantul inca nu este sufficient de uscat. Mie personal nu mi-a placut cum se marunteste, si I-am propus sa ma intorc in 2 zile.
Daca este umed, formeaza bolovanasi micuti, si nu ai cum sa plantezi nimic in asa ceva, ti se infunda piciorul in pamant.

Sunt secvente video, cu traseul dus/intors, prin coclauri/offroad, deoarece nu am tractorasul inmatriculat, si mi-a fost cam lene sa mai agat remorca dupa masina.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MDl0WUI-f_0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2433
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
mai da ce se duce nebunu pe camp..!!!si prin noroi...smecher.

#2434
nitaalin

nitaalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 30.01.2011
imi pare rau ca nu am activat gps=ul camerei sa vad cat prinde , dar fuge mai tare decat Goldoni universal.

#2435
nelusolovastru

nelusolovastru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.03.2017
am pus foto cu amreiaj

Attached Files



#2436
nitaalin

nitaalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 30.01.2011
Doar ciobanii sudeaza piulitele in loc sa le indoaie buza de siguranta! Vei avea de furca cu Placa asta d presiune si cu reglajele ei

#2437
razvan_mereu

razvan_mereu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 21.10.2015
e un ax de cca 35 cm cu vitezele 1 si 2 direct pe ele iar a treia viteza intra pe caneluri. Cam ca in poza de mai jos

Attached Files



#2438
zombiman

zombiman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.03.2017
salut tuturor!!!  Pana la urma am cumparat un tractoras ca al colegului RAINMASTER  sunt multumit de el .....am o singura problema la freza prin locul indicat cu sageata rosie imi picura putin ulei.
acolo este o imbinare care este prinsa cu 2 suruburi.....daca desfac acele suruburi si pun o garnitura de clingherit credeti ca pot rzolva problema??

daca  tot desfac freza acolo...vreau sa schimb si uleiul din freza ..... Ce fel de ulei trebuie pus??

alte poze cu  tractorasul meu

Attached Files



#2439
covrigvasile

covrigvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.05.2016
ZOMBIMAN-AI AICI TOT CEEA CE TREBUIE SA STI DESPRE  TRACTORASUL TAU :
www.contriricambitroisi.com/MANUALI/GOLDONI_SERIE_500T.PDF

#2440
nitaalin

nitaalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 30.01.2011
vezi ca acolo e posibil sa se fi scurs vaselina din priza care se cupleaza pe tractor, spala bine cu benzina, usuca, lucreaza cu el 30 de minute, si vezi daca intr-adevar curge

Edited by nitaalin, 25 March 2017 - 07:28.


#2441
covrigvasile

covrigvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.05.2016
Salut ALIN !!!  CATEVA POZE CU DISTRIBUITORUL.  PROBLEMA CU RIDICAREA IN SARCINA . RIDICA PUTIN APOI NU MAI ARE FORTA.

Attached Files



#2442
covrigvasile

covrigvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.05.2016
DACA TOATE COMPONENTELE SISTEMULUI HIDRAULIC AR FI IN STARE FOARTE BUNA ,ATUNCI EL VA RIDICA CU USURINTA  CATEVA  SUTE DE KG.   (DUPA DATELE DIN CARTEA TEHNICA) RAMANE SA LE DESFAC SI SA GASESC DEFECTUL.

Attached Files



#2443
covrigvasile

covrigvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.05.2016
dimensiuni plug

Attached Files



#2444
zombiman

zombiman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.03.2017
iti multumesc covrig vasile pentru link ... cartea in italiana o am si eu..... stii cumva un link cu cartea in eng?

da alin....!!!! curge cu siguranta pe acolo am sters bine si pe acolo lacrimeaza putin..... stii cumva daca pot inlocui uleiul din freza pe acolo???? si ce fel de ulei imi trebuie??

#2445
nelusolovastru

nelusolovastru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.03.2017
salut zombiman daca e singuru surb il poti scoate pe acolo sau poate are un jos nu eu la a mea bag valvolina sau poti baga 85w140 de transmisie cam tot a e normal cartea da sae 140 adica valvolina

#2446
covrigvasile

covrigvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.05.2016
T140-----VALVOLINA CLASICA. MAI MULTE DETALII DESPR ACEST TIP DE FREZA LA GASESTI IN POSTARILE LUI BOGDAN PE LA PAGINA 10.

#2447
nelusolovastru

nelusolovastru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.03.2017
imi poate zice cineva cu reglezi franele la pasquali  ca nu am vazut nici un surub sau reglaj

#2448
bogdanhbc

bogdanhbc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 23.05.2013
Salut!

Dezbateam cu voi anul trecut cred , cam tot pe vremea asta -imposibilitatea acoperirii cartofilor cu tractorasul articulat.
Vremea a trecut si nu am facut prea multe la capitolul asta, insa iata ca a venit din nou vremea pusului la cartofi...

Frezat fain frumos, facut randurile cu sistemul de bilonat iar la acoperit, pentru jumatate din parcela am aplicat metoda spalieru'

Adica una bucata spalier legat in spate de capetele sistemului care tine plugurile de bilonat si acoperit la drept cartofii. Problema a fost ca i-am acoperit seara pe intuneric si au mai fost nevoie de retusuri a doua zi cu sapa.
Asa ca i-am scos la drept iar cand or rasari la un 10-15 cm, le refac bilonul ;)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PYHDEtCD-lk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate