Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Puneti ban peste ban sau investiti in imobiliare?

- - - - -
  • Please log in to reply
916 replies to this topic

#37
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012

 hellen2012, on 11 februarie 2013 - 14:54, said:

Pai si tu care esti mult sub el (cand tu faceai 50$ el facea 1800$), iti permiti sa zici ca omul ala nu a realizat nimic ?

Da, pt ca in afara de casa aia nu si-a luat nimic.
Banii s-au devalorizat si in bula isi mai cumpara o lulă.
Acum sa zicem ca isi ia 2 apt x 2 camere, dar atat.
Cum nu-l duce mintea, sta cu ei in banca pana va muri. Singur si cu banii in banca.

Roata se invarte domnu Hellen, anul trecut eu castigam 1 500 E si el minim pe economie.
Fie roata si patrata, tot se-nvarte cate-o data.

Edited by -Diana-, 11 February 2013 - 15:14.


#38
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 -Diana-, on 11 februarie 2013 - 15:12, said:

Da, pt ca in afara de casa aia nu si-a luat nimic.
Banii s-au devalorizat si in bula isi mai cumpara o lulă.
Acum sa zicem ca isi ia 2 apt x 2 camere, dar atat.
Cum nu-l duce mintea, sta cu ei in banca pana va muri. Singur si cu banii in banca.

Roata se invarte domnu Hellen, anul trecut eu castigam 1 500 E si el minim pe economie.
Fie roata si patrata, tot se-nvarte cate-o data.

Bine ca te-ai despartit de el ca cine stie ce se mai intampla.

#39
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Pai cum a ajuns la minimul pe economie?
Stai linistita, copiii tai vor mosteni acaretul si bruma de bani din banca.

#40
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012

 Clovis, on 11 februarie 2013 - 15:15, said:

Bine ca te-ai despartit de el ca cine stie ce se mai intampla.

Mda, asa e.
Nu e subiect de imobiliare Posted Image, dar exista situatii cand mai bine sa fii singur in 1 decat singur in 2.

 Friskey, on 11 februarie 2013 - 15:17, said:

Pai cum a ajuns la minimul pe economie?
Stai linistita, copiii tai vor mosteni acaretul si bruma de bani din banca.

Eh, a trait din dobanzile de la banca, a mai lucrat ca admin de sistem pe undeva, castiga in doru lelii vro 30 de mil.
Si ca sa nu plateasca pensie alimentara, inainte de a divorta, si-a pregatit trenul si a trecut pe salariu minim pe economie.
De ex, pt 2 copii, plateste acum 420 de lei.

Copiii mei pana vor ajunge sa mosteneasca de la ta-su, e cale lunga.
Ma au pe mine, eu sunt baza, le dau tot ce am, dupa ta-su, erau morti de foame si de frig pana la ora asta, needucati, netrimisi in comunitate, fara jucarii etc etc.

Edited by -Diana-, 11 February 2013 - 15:23.


#41
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012

 -Diana-, on 11 februarie 2013 - 15:22, said:

Mda, asa e.
Nu e subiect de imobiliare Posted Image, dar exista situatii cand mai bine sa fii singur in 1 decat singur in 2.



Eh, a trait din dobanzile de la banca, a mai lucrat ca admin de sistem pe undeva, castiga in doru lelii vro 30 de mil.
Si ca sa nu plateasca pensie alimentara, inainte de a divorta, si-a pregatit trenul si a trecut pe salariu minim pe economie.
De ex, pt 2 copii, plateste acum 420 de lei.

Copiii mei pana vor ajunge sa mosteneasca de la ta-su, e cale lunga.
Ma au pe mine, eu sunt baza, le dau tot ce am, dupa ta-su, erau morti de foame si de frig pana la ora asta, needucati, netrimisi in comunitate, fara jucarii etc etc.


Pai mi se pare un om foarte destept , cu multi bani in banca , care nu a cumparat apartamente ca asa ii zice nevasta , si acum poate trai din dobanzi.
Iar acum ca bula se va sparge el va avea bani iar fraierii vor avea case de vandut Posted Image

Si te-a facut foarte finut cand a trecut pe salariu minim ca sa nu iti plateasca tie (ca femeia ia banii nu copilul) pensie alimentara.

Iar tu esti suparata pe el ca zici tu ca ar castiga salariul minim , doar ca stii bine ca el face mult mai mult de atat numai ca nu in acte.


Lasama sa ghicesc , ai divortat ca te-a inselat el sau ca l-ai inselat tu ?

Edited by hellen2012, 11 February 2013 - 15:34.


#42
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Nu e treaba mea dar daca ce zice Diana e adevarat tipul e un nenorocit dupa umila mea parere. Auzi sa-ti placa sa faci copii dar sa nu ai nici o responsabilitate dupa aia.

#43
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Diano, de unde stii tu ca omul nu are vreo afacere beton dar face pe saracul? Cand o muri te trezesti ca avea nustucate meleoane de dolari, asta daca nu ii sparge cu vreo parasuta pana atunci.Posted Image

#44
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 bagerajungle, on 10 februarie 2013 - 18:27, said:

Am lucrat in occident doar vreo 10 ani,franta olanda,italia(8-9 ani),daca te invirti printre romani stii ca este rau afara intre romani,daca te invirti printre oameni cu un anume statut social si sint de multi ani in zona ,si mai sint si italieni,francezi....s ar putea sa ai placuta surpriza sa fii respectat daca creezi motive,altfel esti trecut la diverse....iar logica ta chiar nu ma prea intereseaza,oricum nu te descurci cu cititul,este greu stiu...nu mai citii ca sa nu te doara ochisorii,caputul,treci peste,nu i bai,ok!Stiu din ce grup de baieti faci parte...cunoastem modelul national ,ok!Si inca ceva nu rid de nimeni,pe unde am fost mi am facut treaba la cel mai inalt nivel posibil pe care il pot oferii si probabil prfesionismul din occident este greu de digerat,conceput si inteles de roamni,ok,stii citi romani muncesc afara cca 15-20%,restul stii ce sint,escroci,tilhari,hoti,pesti traficanti de droguri,criminali,sint pline inchisorile italiene de romani,sursa sigura,iar la francezi ocupam un loc in primele 3 natiuni aflate dupa gratii,oare de ce...spunemi tu ca eu nu inteleg,poate imi explici tu ce n am vazut si inteles eu in 10 ani de occident,ok!

Sunt medic.
Ai inteles gresit, n-am insinuat ca logica e neaparat problema, ci modul de ambalare. Mentin afirmatia, cu conditia sa-mi lasi jugulara in pace. Iar de modelul national, habar n-am ce vrei sa spui.

#45
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Domnu Hellen,

in mod normal tonul folosit de cineva ca tine, il tratez cu ignor.

Dar din bun simt, iti spun opinia mea:

DACA ar fi platit o suma cuvenita copiilor lui( nu mie!), copiii acestia ar beneficia de mai mult sprijin financiar, in consecinta vor beneficia de mai multe conditii optime pt dezvoltarea psiho-sociala.
Stii cat platesc pt o ora la psiholog? 190 de lei/sedinta.
Copiii au nevoie de consiliere psihologica pt ca sa ii faca sa inteleaga si altcineva in afara de mine, de ce ta-su sta departe de ei, de ce nu pot sa aibe si ei alte conditii financiare si emotionale ca alti copii de seama lor, de ce au un parinte si nu doi, de ce ma-sa nu ii poate lua la ora 13, ci la 17 de la gradinita.
Stii cat costa gradinita? minim 800 lei lunar/ amandoi.
Stii cat costa o pereche de blugi de copil? 70 de lei.
O pereche de adidasi? 100 de lei.

etc etc
Vrei sa inmultesti garderoba unui copil x 2? Sa vezi cat costa lunar ingrijirea lor?
Nu am zis intretinerea, ca stam toti 3 sub acelasi bec, sau din ce manic eu, le dau si lor.
Buey, da nu iti lasi copiii pe care i-ai facut,  fara sprijin doar ca sa te razbuni pe ma-sa/tac-su.
Asa ca daca mai vorbesti, fa-o cu cap!

 Friskey, on 11 februarie 2013 - 15:42, said:

Diano, de unde stii tu ca omul nu are vreo afacere beton dar face pe saracul? Cand o muri te trezesti ca avea nustucate meleoane de dolari, asta daca nu ii sparge cu vreo parasuta pana atunci.Posted Image

Nu umbla cu parasute, e prea zgarcit sa faca asta.
Slava Domnului, sau lu” Marele Noroc am reusit dupa cate v-am povestit in alte posturi, sa imi iau casa mea, altfel stateam cu copiii la mama pana la adanci batraneti.

#46
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012
Diana ,  nu am zis nimic cu scopul sa te jignesc. Doar ca noi aici vorbim despre piata imobiliara. Iar ce a facut omul ala pe plan financiar merita admiratie.

Eu chiar il apreciez ca a fost un om de valoare ce a stiut sa tina bani in banca si nu a cedat tentatiei. De asta il apreciez , nu ca sa iti fac tie in ciuda sau din rautate.

#47
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Cum ziceam, omul pare chiar intreprinzator, anticipeaza bine, economiseste la maximum, etc., eu cred ca are el o gaina pe undeva care ii face niste oua, poate nu de aur, dar de argint/cupru cred ca da.Posted Image

#48
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Deci, acum 10 ani era 12 000 un apt cu 4 camere la Gorjului.

Sa zic ca avea bani sa isi cumpere 15?

Acum cate isi cumpara? 2-3?
Unde e șmenu?

#49
bagerajungle

bagerajungle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 25.03.2011

 Friskey, on 10 februarie 2013 - 21:23, said:

Deci 15-20% sunt de cacat, deci toata natia e de cacat. Ba, ce simplu era.
Ia zi-ne si nou prin ce puscarii ai fost, sau tu esti singurul roman cinstit din occident?
Ce spuneam mai sus,1-1,5 % sint ok,vreo ...restul,sint ca tine asa...cu gura mizerabila si intrebari de coltul maghernitei,atit poti sa creezi ceva scandal,constructiv nimik,si mai e unul aici,care se viseaza medic,dar ma rog,poti sa i zici ceva lui d nul medic,el le stie pe toate,mai ales cind traieste din spaga de la batrini si din medicamente vindute la pret dublu prin spitale si policlinici...intreprizator baiatul, pardon d nul doctor-medic primar ca si tine,faceti echipa fantastica!

 -Diana-, on 11 februarie 2013 - 16:16, said:

Deci, acum 10 ani era 12 000 un apt cu 4 camere la Gorjului.

Sa zic ca avea bani sa isi cumpere 15?

Acum cate isi cumpara? 2-3?
Unde e șmenu?
Stai linistita diana,am cunoscut specii ca ex sotul tau,aceeasi meserie ,aceleasi metehne,poate chiar mai rau decit al tau ex!Dumnezeu o sa i o traga grav de tot pt magaria cu pensia si nu numai,asa in general exista cineva care echilibreaza balanta oarecum...ai rabdare,ok!Iar daca vrei sa l faci de comanda,bagai un control mai dur de la garada si anaf,la firma unde lucreaza,cind incep sa i striga cu usa prin diverse controale incrucisate,ii face de vorbesc singuri si scriu dupa dictare exact ce li se  spune sa scrie,sa l vezi atunci pe ex sotul tau cum "vibreaza" de frica cu tot cu banii lui din banca si acolo il verifica stai linistita ca nu scapa asa usor!Mentionez doar atit,lasa l vreo 6-9 luni in pace,te faci ca o "halesti asa cum vrea el,iar dupa iti spun eu unde sa te duci exact,sotia e la mf si cumnata la anaf,ok,dar mai lasa l sa se "bucure " de viata,ca ai tu timp sa i faci super viata dupa,ii iei casa ii iei tot,plus ca sint falsuri intelectuale uz de fals samd,bancruta/actuala evaziune si multe altele,ai rabdare cit mai mult cu atit mai bine ,se string banimulti,atit la buget cit si in contul tau.Eu astfel de specii de oameni i as bate cu lantul de 3 ori pe zi ,sistematic!Nenorocitul sa lasi o femeie cu 420 de lei pensie alimentara la 2 copii,eu l as pune pe el sa traiasca cu 420 lei o luna sa vedem poate!Sa n ai mila de nimeni cind e vb de copii tai diana,asta nu e tatal copiilor este dusmanul lor ,el e doar biologic,ai rabdare si ti l fac de comanda,este opinia mea,daca era sarac mai intelegeam dar asa ,sa faci manevre de genul asta pt cit,hai sa zicem 6-700 lei in plus pt copii,e o lepra deja obisnuita in zilele noastre...fa l terci nu l ierta,joaca teatru,fate frate cu dracu si punei gheata la inima  NO MERCY!Eu daca as divorta,fimea ar avea banii ei minim 5-600 euro,plus cam tot ce si doreste,spun asta pt ca si mama a crescut 2 copii cu un salariu iar cind s a recasatorit a comis alta greseala si mai mare,dar asta a fost,a  trecut,eu stiu cum e sa simti lipsurile si vb de anii 1970-84,cind se traia cit de cit bine pina in 80...dupa a inceput calvarul!

 hellen2012, on 11 februarie 2013 - 16:10, said:

Diana ,  nu am zis nimic cu scopul sa te jignesc. Doar ca noi aici vorbim despre piata imobiliara. Iar ce a facut omul ala pe plan financiar merita admiratie.

Eu chiar il apreciez ca a fost un om de valoare ce a stiut sa tina bani in banca si nu a cedat tentatiei. De asta il apreciez , nu ca sa iti fac tie in ciuda sau din rautate.
Nu spun ca n ar avea valoare omul,dar sigur a mai facut el ceva "hackereala" fina ,stim cam ce fac si pe linga aceste "valori in IT",ajung mereu in spatele usilor inchise mai devreme sau mai tirziu!Un om de valoare are si caracter,dar sa ti micsorezi salariu ca sa nu dai la copiii tai,sa o duca oarecum mai bine-fara tata e f greu,n ai cum sa intelegi daca n ai trait fara tata sau cu tata vitreg,nu poti aprecia ce simte un copil,iar aici vb de 2 copii...mai grav asta e animal de prada nu om/tata,ok!Eu de bine de rau,m am descurcat,cind am mai pus si "mina " pe sport mai serios,nu prea imi statea nimeni in cale si nimik nu ma putea opri,la scoala mai mereu peste medie,cu toate examenele luate in primii 10 indiferent de nivelul scolii,fara meditator fara nici un ajutor,se facea scoala atunci nu gluma,invatai si putin de frica,rusine+putina constiinta in plus pt ca stiam ca oricind pot sa o rup cu sportul si ce fac dupa...!!!???
Asta merita sa stea pe lka racoare putin,fara scrupule fata de astfel de lepadaturi!

#50
sergiu37

sergiu37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 13.11.2006
Asta-i bună să-i reproșezi că n-are 10 case ci numai una plus bani de 2-3.
Mie chiar mi se pare un tip de treabă soțul ăla. Nu se agită cu toate chestiile, investiții și alte cele, cred că are un nivel de unde să nu-i pese.
Despre pensia alimentară, de obicei se dă procent din toate veniturile, nu doar din salar, bine nu e o regulă și dacă judecătorul a decis altfel, asta e. Ți-ar fi trebuit avocați mai buni.

#51
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

 bagerajungle, on 11 februarie 2013 - 17:36, said:

Ce spuneam mai sus,1-1,5 % sint ok,vreo
Acum depinde si prin ce medii te invarti, eu cunosc foarte multi romani in occident si nu se ocupa cu prostii, dar na, cand faci parte din familii care "lucreaza" la ANAF sa distruga firme si viata altora e de la sine inteles ca faci parte din medii d'astea care umbla in satra la Paris:

 bagerajungle, on 10 februarie 2013 - 18:27, said:

iar la francezi ocupam un loc in primele 3 natiuni aflate dupa gratii
No, din partea mea cat mai multi ani in puscarie sa aveti, pacat ca astia de prin Romania nu fac la fel si nu va trimit acolo unde va e locul.

Edited by Friskey, 11 February 2013 - 18:04.


#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Diana, am mai citit posturile tale: BUCURA-TE ca ai scapat de el! decat un asemenea sot mai bine fara; e greu singura dar cu timpul totul se rezolva

ref bani, lasa-l ca-si mananca el de sub unghie: eu in 2000-2001 m-am cam prins cum e treaba cu imobiliarele dar n-am avut bani sa cumpar mai multe. ma rugam de ai mei sa ma imprumute sa mai iau dar n-aveam cu cine sa ma inteleg. am luat cate am putut pana cand mi s-au parut scumpe si nu-mi mai permiteam. apoi am decis sa bag banul in confort si am gresit ... trebuia sa mai astept un an. trebuia sa iau creditul si apoi sa tin banul in banca dar nu mai rezistam sa stam in militari si ne-a luat scump casa: am dat pe ea cam cu 25.000 mai mult decat facea. per total totul a fost oki dar se putea sa fie perfect: adica am iesit de pe bursa pe maxime istorice, am vandut o gars pe aproape pe maxim, am cumparat in euro cand cursul era jos iar creditul l-am luat cu o dobanda insignifianta, dar am luat casa pe maxime istorice: nu poti chiar sa faci totul... sa fie perfect

acum: intrebarea ramane: ai in cont o suma de bani: ce faci cu ei? asta e topicul: mai strangi? in Euro inflatia e vreo 2%, in lei e vreo 4%, la euro dobanzile sunt vreo 2%... in lei vreo 5%-6% pe la greci.

Edited by MembruAnonim, 11 February 2013 - 22:44.


#53
C_A_R_M_A_N

C_A_R_M_A_N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 31.01.2013
io n-am malai la banca pe motiv de amstel...

#54
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 C_A_R_M_A_N, on 11 februarie 2013 - 23:06, said:

io n-am malai la banca pe motiv de amstel...

Si eu am luat credit de la banca din aceleasi motive...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate