Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Impamantare

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Pune poze.
Daca ai impamantare reala dupa normativ  la acel imobil si circuitul la care lega moara este conectat la acea impamantare nu mai e nevoie de nimic altceva. firul de masa rebuie sa fie in contact cu toate partile metalice ale morii adica cu carcasa si cu motorul.

#20
paduroiul

paduroiul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.01.2011
Nu cred ca am impamantare la casa de la tara; o sa fac niste poze la motor...

#21
spiridushu_andrei

spiridushu_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 21.07.2008
Poate sa-mi spuna cineva ce e si cum se monteaza Eclisa de separatie ?

Am inteles ca ar veni montata la capatul plat-benzii si ar face cumva legatura cu firele, dar dupa aspectul ei din poze  nu mi-e destul de clar de scopul ei si modul de implementare.

Multumesc!

#22
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
Eclisa de separatie are rolul de a decupla instalatia cladirii de priza de pamant cand se vrea masurarea prizei. In functionare normala este vorba de 1-2 suruburi care strang cat mai bine (pentru contact cat mai bun) platbanda care intra in cutie cu cea care iese.

#23
spiridushu_andrei

spiridushu_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 21.07.2008

View Postradu000, on 07 martie 2016 - 17:53, said:

Eclisa de separatie are rolul de a decupla instalatia cladirii de priza de pamant cand se vrea masurarea prizei. In functionare normala este vorba de 1-2 suruburi care strang cat mai bine (pentru contact cat mai bun) platbanda care intra in cutie cu cea care iese.

Multumesc de  lamurire !

#24
sociala

sociala

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 06.01.2019

View PostKLAU_B, on 31 ianuarie 2013 - 16:21, said:


Ok, da stiu ca aia nu se numeste impamantare, mi-am dat seama ca e gresita, dar am vrut sa ma lamuresc cu termenul de "impamantare cu legare la nul"!

am intrebat si eu odata pe Plåpändul(ficior), ce este cu acel cablu taiat razant cu peretele vizibile doar cerculetele pe culori cu ceva cuprat pe mijloc-raspuns sec-impåmåntare-si mai tarziu cand am folosit masina de spalat vase cu o mana uda pe carcasa de metal si cealalta pe carcasa de inox a chiuvetei, am fost pe post de conductor electric doar un aa am reusit sa vocalizea-inså intelegand ca impamantarea inseamna gratar humanoid,cu popazoale,anafure,tamaie,coliva dupa cult, si vesnica pomenire in caz de fibrilatii sau carbonizare-

#25
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
De fapt, lipsa impamantarii inseamna etc etc etc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate