Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Jocuri si Aplicatii Windows Phone

- - - - -
  • Please log in to reply
1261 replies to this topic

#1
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Pentru ca si Marketplace a ajuns destul de vast si uneori e greu de ales aplicatiile mai o.k., voi ce aplicatii ati gasit interesante?

SoundHound - un programel care asculta cateva secunde dintr-o melodei si recunoaste melodia, albumul, etc. Initial am fost sceptic, dar se descurca fenomenal. Bine, banuiesc ca nu stie si Guta...
Active Net Now - e simplu, iti arata reteaua la care esti conectat, si IP-urile de pe wi-fi gsm.
App Highligts - un altfel de marketplace, prezinta altfel aplicatiile.
Burglar Alarm - activezi, lasi telefonul undeva si daca il misca cineva, incepe sa sune alarma. Acu' daca e si utila, nu stiu. Mi-a placut ca e misto de facut cate o farsa mica.
Camera extras - aduce cateva optiuni noi la camera, cum ar fi multiple shoot, action shot, panorama, temporizator.
Conectivity Shortcuts - scurtaturi spre comenzile de conectivitate, wi-fi, gsm, etc.
Couners - contor al consumului de minute si date, pe gsm. Functioneaza bine, tot timpul a corespuns cu ce zice orange ca am consumat.
Free Ringtones - pentru a alege un ringtone.
PBX Tv - cateva posturi tv romanesti on-line.
System view - un rezumat al situatiei telefonului.
TuneIn Radio - posturi radio, are cam orice si din Romania.

#2
a_cristian

a_cristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 22.07.2008
"counters"  chiar este foarte precis la date
"ringtones" cred ca are ca baza zedge
"marketplace deals" pentru promotii sau ce trece free
"wpcentral" stiri despre wp , aplicatii sau jocuri
rapdialer - super dialer
uc browser - surfCube 3d browser
im+
amazing weather - accu weather - the weather channel
cinemagia - imdb - nokia trailers - entrance by AOL - top gear -vimeo
twitter - rowi - gleek
fhotoroom - lomogram -phototastic - photosynt
weave - amazon kindle - paypal - newegg - ebay
...

Edited by a_cristian, 30 January 2013 - 22:54.


#3
razvan1503

razvan1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 19.04.2009
Recomand geometerpro pentru cei care fac drumetii pe trasee montane deoarece poti sa importi trasee in format gpx putand fi folostite in modul offline

#4
razvan1503

razvan1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 19.04.2009
Dupa ce am facut update la wp 7.8 vad ca avem  acces la xbox live si de pe contul win live romania

#5
a_cristian

a_cristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 22.07.2008
jocul "super monkey ball2" a devenit free ptr nokia http://www.wpcentral..._medium=twitter

#6
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007

View Postrazvan1503, on 01 februarie 2013 - 13:15, said:

Dupa ce am facut update la wp 7.8 vad ca avem  acces la xbox live si de pe contul win live romania
Esti sigur ? La mine cel putin inafara ca e verde tile-ul si apare din cand in cand scris si Xbox nu am nici un acces la avatarul Xbox Live si la alte jocuri cum am avut pana acum 1 luna cand foloseam contul de US. Jucam Contract Killer un joc care pe mine m-a prins...insa pe id-ul de Romania...pauza.
ca si aplicatii mai recomand:
- facebook pro
- call recorder
- Metrotube
- Nokia City Lens (foarte tare mi se pare) - ptr cei care au Nokia
- Shazam
- SkyDrive
- Viber
- WhatsApp
- Wallpaper
- Wiki Talking Tours

#7
a_cristian

a_cristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 22.07.2008
verifica la games/settings daca este on "Connect with WinLive" ori incearca sa intri pe http://www.xbox.com/ro-RO/live/join sa vezi statusul eventual sau sa-ti schimbi nick-ul

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Nokia city lens e efectiv eficient in romania?

View Posta_cristian, on 01 februarie 2013 - 18:27, said:

jocul "super monkey ball2" a devenit free ptr nokia http://www.wpcentral..._medium=twitter

merci, l-am descarcat folosind primul din codurile qr de pe site-ul pus de tine. e misto jocul.

alte jocuri misto sunt

3d Brutal Chase, un joc cu masini. http://www.windowsph...43-b9eee2153f02
Air Hokey http://www.windowsph...02-07df53f86f0b
Parking car http://www.windowsph...ec-4f6d3e65dd82
Trafic race 3d free, e un joc mai simplu cu masini
Unite, probabil cel mai fain joc tip labirint, bazat pe accelerometru.

Edited by slai, 01 February 2013 - 19:19.


#9
razvan1503

razvan1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 19.04.2009

View Postdani1005, on 01 februarie 2013 - 18:36, said:


Esti sigur ? La mine cel putin inafara ca e verde tile-ul si apare din cand in cand scris si Xbox nu am nici un acces la avatarul Xbox Live si la alte jocuri cum am avut pana acum 1 luna cand foloseam contul de US. Jucam Contract Killer un joc care pe mine m-a prins...insa pe id-ul de Romania...pauza.
Cand intri in marketplace/games/xbox live imi apar jocurile pana sa fac update nu imi aparea nimic in sectiunea xbox
Ca sa-ti apara avatarul trebuie sa intri in settings/aplicatii/games si sa activezi sincronizarea cu xbox

#10
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007
Razvan, live id-ul tau este de Romania sau alta regiune. Intreb ptr ca la mine in marketplace/games apare doar Xbox Companion adica un mare fas. La fel si dupa ce am incercat sa scanez monkey ball sau ringtonemaker imi gaseste jocurile insa nu imi apare butonul de install si apoi imi da o eroare de marketplace ce ma sfatuieste sa dau restart la telefon sau sa mai am rabdare o vreme.

Precizez ca al meu Lumia este luat de la Vodafone Romania si folosesc un ID Live setat la tara pe Romania !

#11
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007
Referitor la Xbox Live mi-a aparut dupa ce am trecut de la regiunea Germany la Romania, l-am instalat acum si apare si avatarul - e totul ok.
In schimb super monkey ball 2 sau ringtone maker nici o sansa sa le gasesc in marketplace pe id-ul de RO, cel putin pentru moment.

Edited by dani1005, 02 February 2013 - 10:18.


#12
razvan1503

razvan1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 19.04.2009
Contul live il am setat pe Romania iar telefonul l-am achizitionat de la cosmote. Monkey ball 2 si ringtone maker nici pe mine nu ma lasa sa le instalez

Edited by razvan1503, 02 February 2013 - 10:12.


#13
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007
Inseamna ca pe orice terminal Lumia ce a venit pe canal oficial prin Nokia Romania, indiferent ca e de la Cosmote, Vodafone sau Orange si ai setat cont Live ID de Romania nu vor functiona acele aplicatii, cel putin in acest moment.

Edited by dani1005, 02 February 2013 - 10:21.


#14
ygor

ygor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 23.02.2007
Specificati si ce telefon aveti cand spuneti ca ati descarcat aplicatia/jocul x.
De exemplu mie nu-mi apare butonul install la jocul cu maimute-zice ca nu e compatibil cu telefonul meu, Nokia 800

#15
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
a fost o oferta limitata la jocul cu maimute.

backup contacts - copie de siguranta a contactelor in e-mail.
shopping list - Posted Image nu radeti, mie mi-e utila, si e usor de folosit.
gMaps - google maps.

in schimb nu gasesc o aplicatie care sa calculeze consumul de combustibil. vreau ceva simplu, si majoritatea vor sa introduci pret, tip benzina, etc. vreau ceva sa intrebe doar kilometraj, cantitate si atat.

#16
ygor

ygor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 23.02.2007
Am inteles , insa eu gasesc jocul, dar nu-mi apare jos, dupa descriere, nici butonul buy , nici try, nici install, nimic.

#17
a_cristian

a_cristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 22.07.2008
Beem Plus - Digitally Imported client , scanati qr-ul http://www.wpcentral...until-march-1st
Store Deals - vezi ce aplicatii cu plata devin free iar in caz ca nu stiati daca descarci o aplicatie full care este la promotie sau free ptr o perioada o poti reinstala mereu iti va arata ca este achizitionata
Easy Connect - quick access to your networking settings (Wi-Fi, Data connection, Bluetooth and airplane mode) cu live tiles

Edited by a_cristian, 11 February 2013 - 12:52.


#18
a_cristian

a_cristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 22.07.2008
Earthworm Jim HD si Assassin’s Creed free :)
http://www.wpcentral..._medium=twitter

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate