Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat
 sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad
 Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Panasonic HC V500M: copiere fisiere la calitate HD

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

hanrad

hanrad

New Member

• Grup: Members
Am achizitionat o camera Panasonic HC V500M cu posibilitate de filmare full HD. Odata cu camera a fost livrat si soft-ul HD Writer AE 4.0, care ar fi trebuit sa-mi dea posibilitatea sa slavez fisierele in full HD. Numai ca am avut supriza sa nu pot utiliza acest soft pt ca am pe calculator sistemul Windows7 iar soft-ul nu functioneaza sub acest sistem de operare (desi in documentatia sa scrie ca ar functiona si sub Windows7). Am cuplat direct camera la un TV si am putut sa vizualizez direct in conditii full HD.Pot salva fisierele prin copiere directa de pe camera pe calculator, dar redarea ulterioara nu mai este de aceeasi calitate.Ce as putea face ca sa pot vizualiza fisierele salvate la calitatea celeia pe care o am atunci cand vizualizez pe tv direct de pe camera video si cum as putea salva aceste fisiere fara sa alterez calitatea redarii?

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators
1. Poti folosi de ex Mirilis Splash - e un player care are si versiune gratuita ce permite redarea fisierelor HD, inclusiv AVCHD. Pur si simplu faci dublu click pe ele.
2. Pur si simplu setezi camera sa functioneze ca un HDD extern pe USB si copiezi fisierele pe calculator. In mod normal au extensii de tipul ts, mts, m2ts... Eu asta fac oricum.

In mod normal un soft la o camera actuala ar trebui sa mearga sigur pe Windows 7.

AlexIP

AlexIP

marele licurici

• Grup: Senior Members
Am căutat despre soft și am găsit asta:

Program Title: HD Writer AE
Program Version: 4.0
Latest version: 4.1
Official site: http://panasonic.net/
Language: Multi, including Russian
Treatment: not required
System requirements:
Intel Pentium 4 2.8 GHz
1gb RAM
WinXP sp3

Under Win7 -compatibil mode winXp sp2 works OK!

Încearcă așa.

Cât despre redarea la aceeași "calitate" ca pe TV, mai mult ca sigur este vorba de codec-uri (dacă nu chiar de configurația calculatorului, AVCHD papă resurse destul de multe). Încearcă cu VLC sau cu GOM player, și dacă și cu ele merge sacadat înseamnă că nu duce unitatea ta formatul ăsta în real time.

xkos

xkos

Senior Member

cum au zis colegii, vizualizarea pe pc tine de programele, codecuri sau performanta pc-ului. VLC ar trebui sa ruleze orice. Ce configuratie ai?

_DelSte_

_DelSte_

Softpedia Grup

Am folosit softul HD Writer AE 4.0 pentru copiere fisiere tot de pe o camera Panasonic si nu am avut nicio problema. E prima data cand aud asa ceva.

vgabi

vgabi

Senior Member

Mai mult ca sigur se referă la calitatea redării şi nu la calitatea clipurilor copiate.
Caută un player capabil fullhd şi un pc mai performant.
Odată ce ai copiat de pe cameră nu există nici un motiv logic să pierzi calitatea filmării.

Edited by vgabi, 30 January 2013 - 18:46.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate