Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

familie dorim angajare

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
mirel81gl

mirel81gl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.03.2012
buna seara
ma numesc mirel, am 31 ani, sotia are 27 si avem un baietel de 3 ani.
am experienta cu caprele si porcii dar si cu celalalte animale domestice.
dorim angajare in agricultura ori cu sotia ori singur. doresc cazare sa ne putem tine si copilul cu noi.putem lucra oriunde in tara.
suntem nefumatori si nu consumam alcool decat ocazional.
suntem harnici, loiali si corecti .
nr de telefon : 0768821919
sanatate si bunastare

Edited by mirel81gl, 29 January 2013 - 19:07.


#2
vasiuca

vasiuca

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 25.01.2011
pretentii.. salar?
cu mancare fara?
vad ca vrei cazare ..detaileaza si tu un pik.

#3
mirel81gl

mirel81gl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.03.2012

 vasiuca, on 29 ianuarie 2013 - 20:24, said:

pretentii.. salar?
cu mancare fara?
vad ca vrei cazare ..detaileaza si tu un pik.
in functie de volumul de munca negociem si salariul. daca ni se da si hrana iarasi tinem cont la salariu
as zice de 1000 lei si masa, dar asta depinde de mai multi factori.
cazarea daca nu mi se ofera, sigur nu voi putea face naveta de la galati la giurgiu de exemplu. cazarea sa fie intr-o camera incalzita, atat. ca si acasa am wc in curte si apa pot aduce si de la fantana.
daca este cineva interesat astept intrebari, altfel nu stiu ce sa detaliez.
sanatate si bunastare

#4
vasiuca

vasiuca

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 25.01.2011
1000 de persoana?

#5
mirel81gl

mirel81gl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.03.2012

 vasiuca, on 30 ianuarie 2013 - 13:26, said:

1000 de persoana?

asta ar fi culmea,nici in cipru nu se mai da atat. da voi cere 1000 lei de persoana daca iau si permis auto sau atestat de mecanic utilaj.
pote nu ma credeti ,dar am bunul simt sa nu supraevaluez munca, nici sa lucrez de pomana. de pomana ajut, in timpul liber, batranii care nu se pot descurca singuri.
sotia avand grija si de copil nu va putea face munca de 1000 lei, oricat as trage si eu pt ea. daca e cineva interesat ,discutam
sanatate si bunastare

#6
vasiuca

vasiuca

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 25.01.2011
pai ai si copil mic?
eu plateam 50 la zi cand nu era de lucru la mine se gasea pe la vecini . dar daca ai si copil mic treaba se complica .am avut la munca si din r moldova acolo era mai complicat le faceam chemare .

#7
mirel81gl

mirel81gl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.03.2012

 vasiuca, on 30 ianuarie 2013 - 19:53, said:

pai ai si copil mic?
eu plateam 50 la zi cand nu era de lucru la mine se gasea pe la vecini . dar daca ai si copil mic treaba se complica .am avut la munca si din r moldova acolo era mai complicat le faceam chemare .
50 lei/zi e si la noi dar e de munca pe sezon. fara sotie si copil nu merg, imi pare rau, dar familia e singurul lucru valoros pe care il am. fara familie daca e nevoie pot veni max 3 saptamani.
daca am de lucru minim 22 zile lunar, cazare si hrana imi convine sa lucrez eu si sotia sa gateasca si sa aiba grija de copil.
sanatate si bunastare

#8
vasiuca

vasiuca

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 25.01.2011

 mirel81gl, on 30 ianuarie 2013 - 20:10, said:

50 lei/zi e si la noi dar e de munca pe sezon. fara sotie si copil nu merg, imi pare rau, dar familia e singurul lucru valoros pe care il am. fara familie daca e nevoie pot veni max 3 saptamani.
daca am de lucru minim 22 zile lunar, cazare si hrana imi convine sa lucrez eu si sotia sa gateasca si sa aiba grija de copil.
sanatate si bunastare

cu 50 pe zi?

#9
mirel81gl

mirel81gl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.03.2012

 vasiuca, on 30 ianuarie 2013 - 20:16, said:

cu 50 pe zi?

da, cu 50 pe zi

#10
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
50 de lei pe zi +cazare la 3 pers +hrana la 3 pers sa stii ca nu este putin.
ia gindestete la unu care este la oras si munceste cu 750 pe luna si atit .

#11
mirel81gl

mirel81gl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.03.2012

 silesax, on 30 ianuarie 2013 - 20:33, said:

50 de lei pe zi +cazare la 3 pers +hrana la 3 pers sa stii ca nu este putin.
ia gindestete la unu care este la oras si munceste cu 750 pe luna si atit .

am spus ca negociem in functie de ce si cat este de munca, nu sunt preturi de magazin.
ala care munceste pt 750 lei pe luna, are el un motiv de-i convine, mai vinde un sac de ciment, e prea lenes sa traga o zi la sapa, prea domn sa curete balegarul la vaci. nu stiu ce fac altii.
daca am de lucru zi de zi sunt sigur ca patronul mai bine imi da salariu si nu plata la zi, ca altfel nu-i convine lui. dar in cazul asta trebuie sa-mi dea salariul intreg chiar daca vreo 5 zile se putea lipsi de serviciile mele
anul trecut negociasem cu patronul si-mi dadea 250 lei lunar pt mancare, cam jumatate eu , jumatate el la plata mancarii.eram tot cu sotia si copilul
sanatate si bunastare

Edited by mirel81gl, 30 January 2013 - 20:42.


#12
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Este strict alegerea lui cât cere şi a angajatorului cu cât îl va plăti şi pentru ce.

 silesax, on 30 ianuarie 2013 - 20:33, said:

... sa stii ca nu este putin...
Da' nici mult.

#13
cristinaptudor

cristinaptudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 27.05.2007
Fara comentarii si la subiect. Eu am inteles care ar fi pretentiile financiare (cam mult spus dar nu gasesc acum alt cuvant mai potrivit), dar spune-mi te rog, sotia ta ar lucra? Si care ar fi un program normal e lucru pentru tine? Pentru ca ai spus ca se discuta si in fct de muncile pe care le faci si aici nu-mi pot face o idee clara, care este munca pe care ai fi dispus sa o faci pentru banii aceia? Ultima data cat ai stat angajat si ce faceai mai exact ? Multumesc si scuza-ma daca am pus prea multe intrebari.

#14
mirel81gl

mirel81gl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.03.2012

 cristinaptudor, on 30 ianuarie 2013 - 21:01, said:

Fara comentarii si la subiect. Eu am inteles care ar fi pretentiile financiare (cam mult spus dar nu gasesc acum alt cuvant mai potrivit), dar spune-mi te rog, sotia ta ar lucra? Si care ar fi un program normal e lucru pentru tine? Pentru ca ai spus ca se discuta si in fct de muncile pe care le faci si aici nu-mi pot face o idee clara, care este munca pe care ai fi dispus sa o faci pentru banii aceia? Ultima data cat ai stat angajat si ce faceai mai exact ? Multumesc si scuza-ma daca am pus prea multe intrebari.

nu sunt prea multe intrebari
anul trecut am lucrat din 19 apr. pana pe 20 nov 2012, cioban la 50 capre cu lapte, 12oi si 25 iezi. mulgeam, faceam tratamente, mergeam cu ele la pascut. mai ajutam in gradina cu sotia, ea avea grija si de 7 porci. eram platit eu .
sotia ar lucra dar sa poata supraveghea si copilul. nu poate sa plece si sa incuie copilul in casa, dar poate lua copilul in gradina, in tarcul caprelor, etc.
programul de ex. anul trecut era 05:00-23:00 cu 2 pauze de cate 2 ore. era obositor dar ma invatasem, sunt invatat si cu munca grea si cu "munca" de sef echipa. cred ca in agricultura programul e de 12-14 ore.
de lucrat pot ingriji animale, taia la vie, prasi, sapa, munca in gradina, spart lemne, incarcat fan, facut suri,am lucrat si constructii, stiu sa torn betoane,
ce v-ar interesa mai exact sa fac? sa va pot raspunde punctual
sanatate si bunastare

Edited by mirel81gl, 30 January 2013 - 21:14.


#15
ZDNEJ

ZDNEJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 17.01.2013

 silesax, on 30 ianuarie 2013 - 20:33, said:

50 de lei pe zi +cazare la 3 pers +hrana la 3 pers sa stii ca nu este putin.
ia gindestete la unu care este la oras si munceste cu 750 pe luna si atit .

Daca iti spun cat ia un Sapator de santuri in Constanta? 1400 lei/luna ,de unde stiu? Am angajat o echipa de faiantari amatori,dar intre timp unul a plecat,si din discutile cu colegul lui am inteles,ca el find in concediu paternal,si primind acea indemnizatie sau ce e,sa dus sa lucreze la negru la o alta companie,unde era platit cu 1800 lei/luna sa sapa santuri! Posted Image in Giurgiu.Cat cere colegul credeti ca e mult daca lucreaza de la  5 la 22?

#16
cristinaptudor

cristinaptudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 27.05.2007
E mult, e putin....fiecare decide atunci cand accepta sau plateste. Ideea e ca la tara ca sa scoti banii aceia pe luna pt a plati omul e greu daca nu imposibil de multe ori (din pacate)pe cand la santuri ...hai sa nu vorbim cat iau astia pe lucrari la instalatii in general. Cu siguranta daca gaseste la banii aceia se duce si el....pana la urma e tot munca fizica, dar daca la acei bani pui mancarea, lemnele/intretinerea, curentul ,telefonul, cablul, butelia...si tot ce mai e de plata, de multe ori si chiria...nu stiu care iese mai bine :)

#17
mirel81gl

mirel81gl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.03.2012

 ZDNEJ, on 30 ianuarie 2013 - 21:31, said:

Posted Image in Giurgiu.Cat cere colegul credeti ca e mult daca lucreaza de la  5 la 22?
va mirati de giurgiu? anul trecut am lucrat in judetul giurgiu. nu prea m-ar mai tenta acolo ca sunt foarte multi tepari, dar tot acolo am intalnit si oameni deosebiti, asa ca nu generalizez

#18
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

 ZDNEJ, on 30 ianuarie 2013 - 21:31, said:

sapa santuri!
Cred ca munca la santuri e cea mai grea dupa cea de miner! Nu se poate compara cu altceva!
Acum, cu banii, eu zic ca si 5000/luna nu e mult, problema e cat e omul dispus/poate sa dea pt munca ca i se face!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate