Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Mediaplayer PNI Cinema HD 170R

- - - - -
  • Please log in to reply
213 replies to this topic

#37
catalin41

catalin41

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.02.2005
Buna seara. Doresc sa fac o conectare prin ftp la acest media player (practic la HDD-ul atasat pe USB). Am instalat firmware-ul CS_v2.0.3a_PNI_170R_v4_22. Cunoasteti cumva ce user si password trebuie sa folosesc ? Am incercat cu usb/usblist si nu functioneaza. Functioneaza in schimb cu user root, fara parola, asa ca am acces la fisierele din el. Multumesc

Edited by catalin41, 25 September 2013 - 23:21.


#38
daniellitto

daniellitto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 13.10.2012

 Heiffer, on 27 august 2013 - 14:19, said:

poti lua linistit tp-link 723n sau 823n (daca ai router 300Mbps). eu folosesc 823n merge impecabil pt continut HD si Bluray din retea, probabil mai sunt si altele compatibile.
eu am tp-link 723n si nu merge ce sa fac?

#39
Heiffer

Heiffer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 20.11.2008

 daniellitto, on 20 octombrie 2013 - 08:57, said:

eu am tp-link 723n si nu merge ce sa fac?
daca-l pui in PC pe USB ti-l detecteaza ca device "Realtek RTL8188SU Wireless LAN 802.11n USB ....Adapter" (win 7) sau ai alt cod/terminatie la chipset? daca l-ai cumparat recent s-ar putea sa fie 723nv2 sau 723nv3, ale mele sunt ambele 723n si 823n prima varianta hardware, daca ai acelasi care il am si eu si nu merge nu stiu unde e problema, incerc sa fac rost daca gasesc un 723nv2 sau v3 sa le testez sau chiar un 725n sau 725nv2 care corespund ca chipset cu 723nv2 si v3 dar sunt mai mult decat convins ca merg oricare dintre ele :))

#40
daniellitto

daniellitto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 13.10.2012
Poate fi de la firmware-ul custom la media player sau nu?

#41
daniellitto

daniellitto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 13.10.2012
am pus un adaptor wirless la el si acum pot naviga pe net,sau reda fisiere de pe telefon S 2 prin airfun,nu stiu cum sa fac sa redea din pc prin wirelless caci il am in alta camera,va rog daca stiti sa postati un raspuns...multumesc!

#42
daniellitto

daniellitto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 13.10.2012
S-arezolvat si cu problema asta.
La inceput mergea dar fara sa incarce subtitrarile dar acum am rezolvat si cu ele.... folosesc alt media server in pc....deci abia acum pot spune ca ii folosesc total capacitatile acestui media player

Edited by daniellitto, 24 October 2013 - 12:41.


#43
alexbv3000

alexbv3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 16.12.2009
Cum ai rezolvat? Ai luat un stick wireless? Nu am mai intrat demult, altfel iti ziceam sa iti cumperi un stick wireless.

L.E.:Abia acum am citit ca ti-ai luat adaptor, scuze.
Stie cineva ce sa-i fac la media player ca sa-mi afiseze inclinat caracterele "italic" in loc de "y"?

Edited by alexbv3000, 26 October 2013 - 21:56.


#44
daniellitto

daniellitto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 13.10.2012
Stie careva cum facem sa avem un egalizator ceva optiuni pe partea audio,se aude incet si cam infundat daca nu dispui de sistem nu se aude bine

#45
uap307

uap307

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 08.01.2007
salutare,aveti idee ceva update-uri ptr acest player mai apar ca am vazut ca site-ul PNI este mort,voi de unde luati update-uri,in afara de cele CS?

#46
jhon51

jhon51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 31.01.2010
A incercat cineva vizionarea antena play si respectiv voyo pe acest media player? Vreau sa stiu daca il cumpar. multumesc!

#47
uap307

uap307

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 08.01.2007
Salutare,mi se intimpla numai mie sau au mai patit-o si altii,nu imi vede absolut nici un fisier de muzica,nici pe retea nici pe stick atasat la usb,precizez ca am ultimul frmware CS.Poate imi dat-i vreo sugestie cum sa fac,sau este defect???va multumesc

#48
daniellitto

daniellitto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 13.10.2012
pe telecomanda ai un buton optiuni,acolo dai sa-ti vada toate fisierele,poti selecta sa vada numai filme,sau numai muzica,sau numai pozele

#49
uap307

uap307

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 08.01.2007
Mersi,l-am vazut dar pina la urma am rezolvat prin rescrierea firmware-ului si acum merg fara sa umblu la buton.

#50
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Buna seara.
Incerc sa ma hotarasc pentru un media player pe care sa-l folosesc cu un tv CRT cu intrari SCART si compozite (galben, alb,rosu). Am citit de spre acest aparat ca se descurca cu fel de fel de formate video.
Intrebarile mele sunt (pentru cei care detin un astfel de aparat, nu asa din specificatiile tehnice):
- este cineva care foloseste acest device conectat la un tv clasic (fara HDMI sau Component - rosu, verde, albastru) si cum se comporta?
- in partea de online (filme, seriale, tv online) ce se poate gasi (concret: ex: ####net, ####, tv online :....) si cum se comporta?
- ultima versiune de firmware custom, care este si unde se poate descarca?
Intentionez sa-l folosesc cuplat la retea prin cablu UTP si mai putin prin wireless.
Multumesc.

#51
daniellitto

daniellitto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 13.10.2012
3.ultima versiune de firmware custom aici http://www.mediafire.../?nyq002n1etc4k
1.l-am folosit si pe tv clasic prin composite(rca-galben,rosu,alb) dar cel mai bine se vede hdmi,eu tinind cont ca la tv -ul pe care il am in dormitor nu-mi mai merge hdmi-ul,am cumparat un adaptor de la hdmi la vga(pina la 1080p) si am semnal totusi mai bun decit compositul(576i)
2.cit despre partea cu online filme,seriale este super bun cu firmwareul custom ,nu merge pe toate siturile insa e ok tinind cont ca il am legat la internet prin wireless ,plus conectare la pc ,tot prin wireless(vad filmele din pc cu mentiunea ca am instalat pe pc  un media sever-Mezzmo-cu alte media servere nu imi vedea subtitrarile in retea(de pe suport flash-stick sau hard extern- merge impecabil))
daca ai nelamuriri cauta-ma pe privat si i-ti spun detaliat

cu acest media player faci un lcd obisnuit sa arate ca un smart tv dar totusi nu cel din ultima generatie...

#52
daniellitto

daniellitto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 13.10.2012
nimic nou?

#53
adiion39

adiion39

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.12.2013

 cristianstoica, on 25 martie 2013 - 03:25, said:

CS_v2.0.3_PNI_170R_v4_22
Base on FW for PNI_170R_v4_22_20130314
Screenshot
Use at your own risk(Folositi pe propria raspundere).
Special thanks to developers PNI, vb6rocod and other contributors.

Salut,

Daca instalezi firmware-ul neoficial poti vedea filmele din lista cu poza si detalii despre film

#54
dgrobert

dgrobert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.12.2008
Vreau si eu sa imi achizitionez jucaria asta in special pentru 3D. Imi poate spune cineva daca este 3D activ sau Red-Cyan. Am un TV 3D Samsung si nu stiu daca acest player poate sa redea SBS cu ochelari active shutter. Multumesc, astept raspuns.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate