Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Tigara electronica - magazine, oferte, ghiduri de utilizare, experiente personale etc.

  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#1
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Multi dintre noi ne aflam in una din urmatoarele situatii:
- fie dorim sa renuntam la fumat si toate incercarile noastre au esuat;
- fie dorim sa reducem in mod semnificativ cantitatea de tigari fumate zilnic pentru a obtine o sanatate mai buna dar, nu stim cum;
- fie am renuntat la fumat dar ne luptam in acest moment cu tendinta de a recidiva;
- fie dorim sa extindem experienta "fumatului" dincolo de ceea ce ne ofera mijloacele traditionale si sa devenim vaperi, adica sa "fumam" mai sanatos;
- fie suntem deja vaperi si dorim sa "aprofundam" acest domeniu.
Se spune ca "suma viciilor ramane constanta", cu alte cuvinte, ca "nu poti renunta la un viciu fara sa pui nimic in loc".
Am deschis acest subiect pentru toti cei care doresc sa combine sau sa inlocuiasca vechiul viciu al fumatului cu un "viciu de substitutie" modern, vapatul, care si-a dovedit deja atat eficienta cat si eficacitatea. Avantajele acestui "viciu" vor ramane in vigoare pana in momentul in care alaturi de placutele cu "Fumatul interzis!" vor fi atasate si placute cu "Vapatul interzis!". Deocamdata, nu exista motive serioase, argumentate stiintific, pentru interzicerea vapatului in public...

De ce insa inca un subiect pe aceasta tema? Si de ce pe aceasta arie a forumului?

In primul rand, pentru ca pe niciun alt forum nu se pot prezenta adrese de magazine din orasele noastre sau ale magazinelor online si nici link-uri catre anumite oferte tentante din perspectiva preturilor practicate de anumite magazine care comercializeaza produse de calitate din aceasta categorie, fara riscul de a ne trezi cu conturile suspendate pentru "reclama". Aceasta este ceea ce am patit eu pe un anumit forum care apartine, de fapt, unui magazin de tigari electronice si al caror "moderatori" sau "admini" nu suporta concurenta, nu suporta sa li se faca reclama negativa si nu accepta ideea de a se indrepta, oricat de reala si de corecta ar fi argumentatia pe care o prezinti in termeni civilizati. Pe aceasta cale provoc si reprezentantii magazinelor de tigari electronice sa expuna aici oferte sau contraoferte interesante, in masura in care nu abuzeaza de spatiul forumului.

In al doilea rand, majoritatea dintre noi fiind in criza de timp, acest topic ne poate tine la curent in legatura cu magazinele si ofertele noi din aceasta zona, fara a fi nevoiti sa cautam in mai multe locuri. De asemenea, tot aici ne putem informa rapid unde sunt cele mai bune oferte pentru un anumit produs, care este calitatea unui produs specific, cum poate fi utilizat in mod corect un produs, de ce mai avem nevoie pe langa acest produs etc. Desigur, putem relata altor utilizatori experienta noastra in legatura cu un anumit produs sau magazin de unde l-am achizitionat, in masura in care informatiile noastre se pot constitui intr-un ghid pentru ceilalti.
M-am mai gandit ca la acest subiect sa facem si top-uri ale magazinelor (de tigari electronice) preferate de fiecare (din perspectiva stocurilor, varietatii ofertelor, a multitudinii produselor, a preturilor practicate, a taxelor de livrare, sistemelor de fidelizare pentru clienti etc.), precum si un top al produselor reprezentative pentru aceasta categorie (baterii, vaporizatoare, consumabile, lichide pentru tigari electronice, mod-uri s.a.m.d.).
Mai exista in aceasta arie a forumului, pe subforumul "O viata sanatoasa", un topic despre tigara electronica si care este dedicat unor discutii generale pe teme de "sanatate" asociate cu tigara electronica. Acolo intra des un numar limitat de utilizatori (trolli) care au transformat topic-ul mai mult intr-o zona privata unde isi relateaza reciproc intr-un numar impresionant de pagini anumite experiente pur personale cu tigareta electronica (de ce nu au mai intrat pe forum in ultimele zile, locuri publice unde nu au fost lasati sa vapeze, cati mililitri au vapat intr-o seara etc.) si se simt deranjati daca cineva posteaza ontopic abatandu-se de la linia generala a conversatiei lor. (Pe membrii acestui grup de utilizatori, la fel ca si pe toti ceilalti useri, daca vor posta la acest topic, atunci ii rog sa nu faca flame!).
Personal, prefer mai curand sa se scrie foarte putin la acest subiect sau sa se inchida cu totul, decat sa ajunga sa degenereze in posturi inutile.

In al treilea rand, dupa cum stim cu totii foarte bine, este dificil sa facem anumite alegeri. Tigarile electronice si produsele asociate lor au preturi extrem de variate. Majoritatea produselor sunt importate din China sau sunt fabricate local si au o calitate extrem de proasta, prezentand uneori chiar riscuri pentru sanatate (baterii care se strica repede sau explodeaza, lichide care contin substante toxice sau care se altereaza rapid capatand arome suspecte etc. sau, in cel mai fericit caz, se dovedesc a fi complet inutile ca dispozitive pentru a renunta la fumat). Nu se ofera deloc garantie pentru produsele acestei categorii sau se ofera o garantie extrem de limitata. De asemenea, exista multe magazine online din Romania care comercializeaza astfel de produse si, din pacate, am observat ca multe dintre ele nici macar nu apartin unor societati inregistrate, prezinta descrieri eronate sau incomplete pentru produse, uneori afisand doar simple fotografii ale produselor impreuna cu un pret oarecare sau, ceea ce este chiar revoltator, ataseaza descrieri pline de erori gramaticale pentru produsele comercializate, de unde putem concluziona carei categorii de persoane le apartin aceste magazine. Toti acesti factori fac alegerile extrem de dificile si suntem mai curand tentati sa ne lasam pagubasi in lipsa posibilitatii de a ne informa corespunzator.

In al patrulea rand, acest subiect sta bine pe langa topic-ul "Despre fumat si tigari in general" deschis tot in sectiunea "Dezbateri"...

Mentionez ca, in prezent, singurul meu venit este salariul de profesor si nu am niciun fel de legatura cu magazinele de tigari electronice.
Cand am creat acest subiect, intr-o zi de sambata dimineata si dupa o noapte de insomnie, m-am gandit ca mi-ar fi placut sa gasesc acest subiect pe cel mai mare forum din Romania in momentul in care am luat decizia de a trece la "tigara electronica".
De asemenea, mentionez ca nu sunt un vaper experimentat si, urmaresc ca prin acest topic sa imi pot completa cunostintele. Nu sunt nici total nestiutor si, de aceea, sunt dispus sa raspund la orice intrebari legate de subiect in masura in care detin cunostintele necesare dar, lansez, in primul rand, o invitatie catre vaperii cu mai multa experienta sa sustina prin informatii utile atat pe novici cat si pe cei care au depasit faza de initiere!
Pentru discutii mai generale, va rog, nu uitati ca pe acest forum exista subiectul "Tigara electronica", precum si alte subiecte (unele specifice) unde s-a scris mai mult sau mai putin pe aceeasi tema: "Despre fumat si tigari in general", "Tutunul", "Tu de ce nu fumezi?", "M-am lasat de fumat, se poate grabi cumva curatarea plamanilor si nu numai ?", "incep sa ma las de fumat", "O veste buna! - Fumatorii NU mor mai tineri daca renunta la viciu inainte de 40 de ani", "Tigara electronica , buna sau rea?" etc.

Attached Files



#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Si de cat timp vapezi ?

#3
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Am avut prima oara tigara electronica Ruyan care a fost cea mai scumpa tigara electronica dar si cea mai proasta. Cred ca era prin 2008 cand am cumparat-o. S-a stricat dupa cateva zile. N-am avut garantie la ea. Apoi m-am decis sa optez pentru alt model si am achizitionat tigara e-joy de pe www.e-tigara.ro (am si acum e-mailul de confirmare a comenzii din data de 12-11-2008, valoarea facturii fiind de 425 RON). Evident, ca nici aceasta nu mi-a fost de mare folos. S-au stricat ambele baterii din kit in mai putin de o luna. Am colaborat un timp cu magazinul pentru achizitionarea de componente, insa pana la urma am renuntat. Intrucat cheltuisem deja prea mult pe aceste tigari electronice de calitate extrem de proasta am renuntat la ideea de a mai incerca alt model pana in vara lui 2011 cand am cumparat modelul eHealth. Aceasta era total ineficienta. Am abandonat-o inainte de a se strica. O mai am si acum cu tot cu cartuse + lichide expirate de la primele tigari. In sfarsit, in toamna lui 2012 am aflat despre calitatea modelelor de la Joyetech si de atunci utilizez doar kit-uri si baterii fabricate de Joyetech. Deci pot sa spun ca toamna anului 2012 a fost momentul real in care am devenit mai mult vaper decat smoker. Pe la inceputul lunii noiembrie deja ajunsesem la o medie de 3-5 tigari traditionale/zi, iar dupa anul nou la 0-2 tigari traditionale/zi.
Dar tu?

#4
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Intrucat nimeni nu a facut inca urmatorul pas, atunci va voi prezenta eu mai intai lista de magazine de unde am comandat:

In primul rand, care sunt magazinele de tigari electronice din Buzau si unde se gasesc?
- Magazin EgoMania Complex Aurora Carrefour Buzau + Magazin EgoMania (centru) Winmarkt Buzau etaj 1
Site: fumeazaok.ro
- Magazin deschis la intrarea in Kaufland Buzau
Site: www.nanoline.ro
Se pot efectua si comenzi online la link-urile de mai sus, caz in care preturile vor fi, in general, mai mici. Promotiile de pe site sunt, de obicei, respectate si in punctele de vanzare (magazine).

In al doilea rand, magazine online care nu au puncte de vanzare in Buzau (ordinea este neimportanta):
vapemania.ro / tigariieftine.ro
www.vapers-one.ro
www.ivape.ro (www.inawera.ro)
etigara-electronica.ro
www.te20.ro
vapers.ro

Ar mai fi si aceste magazine de unde imi propusesem sa efectuez comenzi:
www.tigaraego.com
www.tigara-de-cluj.ro / www.tigara-de-mures.ro
tigarete-electronice.eu

Daca este cineva interesat, atunci va pot da detalii despre experienta mea cu oricare dintre aceste magazine.
Astept sa prezentati si voi preferintele voastre in materie de magazine de tigari electronice. Poate vom reusi sa realizam impreuna si topuri cu cele mai bune magazine in functie de diverse criterii.

In alta ordine de idei, iata si cateva oferte curente de valoare:

Joyetech eVic la cel mai mic pret de pe piata doar la www.ivape.ro: http://www.ivape.ro/...t-evic-joyetech
(produs original 100% - de aici l-am comandat si eu)

Cea mai buna oferta pentru vaporizatorul Vision Eternity la etigara-electronica.ro (a fost si la preturi ceva mai mici, insa nu mai este pe stoc): http://etigara-elect...vision-eternity
(De aici l-am comandat. Este original. Observatii: nu curge, nu bolboroseste!)

Lichide Heaven Gifts care au cam disparut in rest de pe piata (cateva dintre ele nu se mai gasesc decat aici la tigarete-electronice.eu): http://tigarete-elec...etech-%2d-30ml/

Edited by bogdandebuzau, 27 January 2013 - 18:52.


#5
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
O experienta deosebita am avut-o intr-unul dintre magazinele Mahoarca.ro, cand vanzatoarea, neavand sa-mi dea rest, mi-a luat doar 22 ron (atat aveam eu marunt), in loc de 23, pe doua sticlute de "zeama".
Tre' sa-mi fac drum saptamana viitoare sa-i dau fetei banii...

#6
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Este frumos din partea lor. Aveam si eu magazinul www.mahoarca.ro intr-o alta lista impreuna cu urmatoarele magazine (pe care, nu mai stiu din ce motive, le considerasem neinteresante):
www.ecotigara.ro
ego-t.ro
www.mahoarca.ro
www.ecab.ro
johnsmoke.info
www.e-tigara.eu
######.shopmania.biz
electro-liquid-mod.shopmania.biz
www.intellicig.ro
epipe.ro
Este drept ca nu le-am mai verificat de multa vreme...

O alta oferta importanta pentru cei interesati exista la vapemania.ro: http://vapemania.ro/...u-can-otel.html
Este singurul loc unde se gaseste acest recipient. Cand a ajuns la noi in tara m-am bucurat foarte mult, l-am comandat imediat si sunt foarte multumit de el intrucat se poate incarca orice fel de cartus pentru ca are varful subtire si de o lungime perfect aleasa, iar pompita din spatele recipientului este foarte bine gandita ca si capacul dotat cu o garnitura de silicon unde vine acul (cu conditia sa nu ramana prea multa vreme incarcat cu lichid, altfel lichidul capata o aroma "ciudata").

Edited by bogdandebuzau, 27 January 2013 - 19:25.


#7
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
S-a intamplat sa-mi fie cel mai comod/aproape, nu m-am dus la ei in mod special.

#8
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
@Barboso
Ce sistem utilizezi (baterie, *mizor etc.) si ce preferinte ai in materie de lichide?

@all
In masura timpului disponibil poate ca o sa incerc sa fac si o statistica privind preferintele voastre in materie de lichide, statistica pe care sa o actualizez periodic si sa postez concluziile, sa zicem, in preajma unei anumite zile din luna.

Ca sa nu uit: pentru ca tot suntem in prima pagina a topic-ului, voi atasa un DICTIONAR despre TIGARA ELECTRONICA, VAPAT etc.
Il facusem cu mai mult timp in urma si il postasem la alt topic, insa nu mai reusesc sa gasesc in care pagina (are prea multe pagini).
Cine este interesat sa il dezvolte sau corecteze si nu stie cum sa il "decompileze", ii pot oferi sursa.

Attached Files



#9
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Am mai zis "dincolo"...  Baterie eGo-C cu voltaj fix, clearomizoare (cred ca C5+ am acum) si lichid de 24 cu arome de tutun, in general Davidoff, dar acum am Marlboro.

Nu ma intereseaza arome de fructe / prajituri / rahat.  Vreau sa fie cat mai asemanator fumatului clasic.

Nici jucarii servisabile nu vreau, sa stau sa mesteresc eu rezistente si fitile, cum citesc dincolo.  Eu cel mult schimb pastila cu alta cumparata, acum, la C5.  Foloseam C4, cand se gaseau, neservisabile, si le aruncam cu totul cand nu mai eram multumit.

#10
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Sa stii ca mie cel mai practic si comod mi se pare Vision Eternity (care este servisabil). Il desurubez intr-un singur loc pentru dry burning-ul zilnic, picur lichid din orice sticluta pe deasupra fara sa desfac nimic, nu da gust de ars, nu mi-a curs niciodata. Ca sa faci o noua rezistenta nu ai nevoie de alte unelte in afara de foarfeca pentru taierea firului de silica si a sarmei pentru rezistenta. Mie imi ia 10 minute ca sa fac o rezistenta. Ultima ma tine de marti si am aburi la fel ca in prima zi.
Este drept ca aroma nu se simte la fel de intens ca pe eGo-C clasic.

Apropo de eGo-C, aceasta este o oferta foarte buna: Corp atomizor Joyetech eGo-C Conic Silver. Sunt baza si conul originale (care se monteaza direct pe bateria eGo*). Mai este nevoie de mustiuc (cartus + capacel de silicon) si pastila atomizor (recomandabil cea originala).

Legat de lichide, ai putea incerca si cu arome de fructe. Nici mie nu imi placeau la inceput, insa dupa ce am scapat de dependenta de fumat, au inceput sa imi placa mai putin cele cu aroma de tutun (inainte eram si eu obsedat de acestea).

#11
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Ideea e ca mie chiar imi place sa fumez, motiv pt care nici n-am lasat analogicele, doar le-am redus de la peste doua pachete la un pachet pe zi, plus  vreo 3 ml de lichid.
Am mai incercat diverse arome, da' mi s-au parut niste porcarii.  Le pastrez cel mult ca rezerve, cand (incep sa) raman fara "tutun" mai completez cu alea.

Iar rezistenta actuala cred ca ma tine de la Craciun, fara dry-burn, fara spalat, fara nimic.  La 10 lei si-a scos banii, o arunc linistit, nu-mi bat capul cu ea, s-o repar.

Edited by Barboso, 27 January 2013 - 20:21.


#12
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
In cazul asta inseamna ca procedezi foarte bine. Nu ai nevoie de voltaj variabil si nici de vaporizatoare servisabile, iar lichidele cu arome de tutun se potrivesc mai bine daca fumezi un pachet de tigari clasice/zi.
Eu dupa ce vapez (mai ales daca utilizez un lichid cu concentratie mare de nicotina), un anumit timp nu mai pot sa fumez pentru ca mi se pare oribila tigara, asa ca acum mai fumez doar ocazional. Uneori fumez o tigara la cafeaua de dimineata fara sa fi vapat nimic inainte si asta mai mult din motive care tin de fiziologia organismului. (In masura in care este posibil, unii sustin ca nu este recomandabil sa renunti brusc la fumat, mai ales daca obisnuiai sa fumezi mult). In afara de asta, inca nu am gasit lichidul care sa se imbine cu cafeaua de dimineata la fel de bine ca tigara aia cat se poate de analoaga. Deja m-a apucat un dor teribil sa imi rulez o tigara Golden Virginia fara filtru Posted Image
Adevarul este ca nu poti reduce tigarile traditionale fara absolut niciun pic de efort de vointa. La mine totul s-a intamplat de la sine, insa m-a ajutat tigara Joyetech eCab (lichidele par mai bune pe ea) si LiQua Cuban ala bun (fara miros de soareci).

#13
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,120
  • Înscris: 25.02.2007
Foarte bine ca ai facut un topic axat pe oferte.
Cand o sa cautam cea mai buna oferta, avem unde sa aruncam un ochi rapid :)

View Postbogdandebuzau, on 27 ianuarie 2013 - 18:49, said:

Joyetech eVic la cel mai mic pret de pe piata doar la www.ivape.ro: http://www.ivape.ro/...t-evic-joyetech
(produs original 100% - de aici l-am comandat si eu)
In ce priveste cel mai mic pret la eVic, exista si la tigaraego.com eVic tot cu 280 lei. Pretul l-a facut public pe forum la vapers. Treaba cu sunatul e pt. a nu incalca regula Joyetech cu pretul minim.

De asemenea, un eVic functional cu 10 sau 15 lei mai mult (in functie de baterie si dimensiunea tubului) poti gasi pe bucati la vapers.ro. Presupun ca din acelasi motiv cu regulile Joyetech e mai ieftin asa si kitul e cat e (vreo 400 lei).

#14
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Te invit sa treci si tu aici oferte bune pe care le descoperi (chiar daca asta inseamna sa dublezi post-urile)! La celalalt topic sunt mai greu de observat printre atatea mesaje cu tematica "generala" :)

Legat de eVic: pe bucati si fara garantie nu "suna" prea bine.

#15
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,120
  • Înscris: 25.02.2007

View Postbogdandebuzau, on 27 ianuarie 2013 - 21:35, said:

Te invit sa treci si tu aici oferte bune pe care le descoperi (chiar daca asta inseamna sa dublezi post-urile)! La celalalt topic sunt mai greu de observat printre atatea mesaje cu tematica "generala" Posted Image
Super !
Deocamdata cea mai performanta rezistenta la raportul pret/calitate o consider pe asta.
Pentru a le putea folosi, probabil ca e nevoie de asa ceva. Eu am mutilat o Mini Nova ca sa mearga in ea Posted Image

View Postbogdandebuzau, on 27 ianuarie 2013 - 21:35, said:

Legat de eVic: pe bucati si fara garantie nu "suna" prea bine.
Un citat de pe vapers :

Quote

Baterii:
Conform legii 449/2003, republicata, bateriile Vapez, Joyetech precum si MOD-urile sunt acoperite si de o garantie de manufactura de 1 luna de la data achizitionarii. Aceasta inseamna ca in perioada de 1 luna de la primirea pachetului beneficiati de repararea gratuita a oricaror defectiuni ascunse datorate producatorului.
Garantia nu acopera defectiuni datorate unei utilizari improprii: scurt-circuitare, imersie in lichide, lovituri, insurubari fortate etc. Aceste defectiuni, daca este posibil, vor fi reparate in service contra cost.
Perioada de service post-garantie este de 6 luni de la data la care se termina perioada de garantie.
Prezentarea produsului la garantie si ridicarea lui cad in sarcina clientului.
Ceilalti dau mai multa garantie ?

#16
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Cat tine o rezistenta din aia? Au si variante LR?

In citatul respectiv scrie ca "bateriile Vapez, Joyetech precum si MOD-urile" beneficiaza de garantie, deci nu scrie ca ar fi acoperite de garantie si unitatile de control pentru baterii, bateriile (fara tub), tubul etc. care sunt componente inlocuibile.

#17
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,120
  • Înscris: 25.02.2007

View Postbogdandebuzau, on 27 ianuarie 2013 - 22:42, said:

Cat tine o rezistenta din aia? Au si variante LR?
Nu stiu ce sa zic.. Vreo 3 zile tine. Am tras de una 1 saptamana, dar eu trag din mai multe simultan. Insa, a pornit din prima si a mers excelent in perioada asta.

View Postbogdandebuzau, on 27 ianuarie 2013 - 22:42, said:

In citatul respectiv scrie ca "bateriile Vapez, Joyetech precum si MOD-urile" beneficiaza de garantie, deci nu scrie ca ar fi acoperite de garantie si unitatile de control pentru baterii, bateriile (fara tub), tubul etc. care sunt componente inlocuibile.
Eu interpretez despre unitatea de control ca apartine de MOD Joyetech. Tubul nu stiu ce sa zic, nu prea vad ce s-ar putea strica la el, dar apartine si el de MOD Joyetech.
Ceilalti ce specifica la garantie ? iVape de pilda, de unde ai luat tu.

ps - au si varianta LR

Din cate vad la iVape, singura garantie e asta :

Quote

Conditii returnare produse
Conform Ordonantei nr. 130 din 31 august 2000 completata prin legea nr. 51 din 21 ianuarie 2003 pentru aprobarea ordonantei Guvernului nr. 130/2000 privind regimul juridic al contractelor la distanta aveti dreptul sa ne anuntati in scris la adresa de e-mail [email protected] ca renuntati la comanda, fara penalitati si fara invocarea unui motiv, in termen de 10 zile lucratoare de la primirea produsului. Produsele returnate trebuie sa fie in starea in care acestea au fost expediate, sa aibe toate accesoriile si cutiile originale, sa nu prezinte urme de uzura sau defecte in caz contrar fiind obligati sa percepem contravaloarea operatiunilor necesare pentru aducerea produsului la starea initiala.
Nu sunt returnabile : lichide pentru reincarcare, atomizoare sau cartomizoare folosite sau desigilate, cartuse desigilate.
Din momentul receptiei returului, conform metodei stabilite de comun acord va vom credita contul pe site sau va vom rambursa contravaloarea produselor in maxim 30 zile. Cheltuielile de transport nu vor fi rambursate.

..from link..

Si de ce zic eu cel mai bun raport pret/performanta e si pt. comparatia cu rezistentele Kanger T2. Multe nu au tinut cat asta ci doar 1 zi 2, in acelasi regim. Si costau aproape 5 lei.
Cea originala din Mini Nova m-a tinut vreo luna (tot in paralel cu eGo-C) da' aia costa 13 lei.

All in all, rezistenta Tank CC Vapez dupa mine e cea mai buna alegere.

Edited by theMisuser, 27 January 2013 - 23:23.


#18
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
In aceste conditii pentru cine doreste un clearomizor ieftin solutia este rezonabila, cu conditia ca rezistentele sa ramana la fel de bune. Sunt insa convins ca de pe www.ivape.ro in curand vor fi oferte mai bune de clearomizoare echivalente decat sunt cele de pe vapers.
Am avut si eu un clearomizor de la vapers.ro (marca Vapez) caruia i-a crapat plasticul la baza dupa doar cateva utilizari. Insa cred ca depinde si de noroc. Personal prefer produse mai renumite (testate ceva mai serios si cu reviewuri pozitive, nu doar la noi in tara).

In ceea ce priveste garantia produselor originale Joyetech, din cate stiu este asigurata de producator in conditiile specificate.

Tocmai mi-am amintit de o oferta pentru noua varianta de LiQua Cuban Cigar Tobacco (probabil cel mai bun lichid cand nu e cel mai prost - numai cine stie, intelege despre ce este vorba). Acum este comercializat sub denumirea "LiQua Havana Special Tabacco" si se poate gasi aici.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate