Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Speranța TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Intr-o lume derutata si instrainata, Speranta TV ofera o perspectiva crestina asupra subiectelor de actualitate si promoveaza adevaratele valori in societate. Prin tonul cald si optimist al emisiunilor si prin dragostea pentru oameni, Speranta TV este alaturi de toti cei care au nevoie de speranta, dar si de cei care au gasit-o si doresc sa o impartaseasca si altora.

Speranta TV este afiliata retelei de televiziune Hope Channel, lansata oficial in anul 2003, care cuprinde 12 canale mondiale si transmite in multe dintre limbile lumii, folosind 13 sateliti si 16 retele diferite. Programele Hope Channel sunt vizionate de peste un miliard de persoane de pe toate continentele prin statii TV gratuite, satelit, cablu si pagini web.

In România, Speranta TV are o istorie relativ scurta. La inceputul deceniului, s-a constituit studioul de productie Hope Media, in care erau realizate documentare si emisiuni difuzate la alte canale TV. La data de 2 septembrie 2002 a fost lansata emisiunea „In Centrul Atentiei” la Realitatea TV. Dupa numai cateva saptamani, studioul HopeMedia a fost legat prin fibra optica de RealitateaTV, astfel ca emisiunea a devenit live si a fost difuzata pana in mai 2004.

In anii 2004-2005 a fost construit si a inceput echiparea unui centru de productie si s-a s-a cristalizat ideea curajoasa a infiintarii unui canal propriu de televiziune. Prima zi de emisie a noului post, Speranta TV, a fost data de 30 aprilie 2007, la ora 18. Sloganul postului este „Pasiune pentru viata”, iar valorile pe care le promoveaza – speranta, libertatea, increderea in puterea credintei de a innobila existenta umana.

In prezent, grila de programe imbina productii proprii (80% din timpul de emisie) cu programe de cea mai buna calitate preluate de la Hope Channel International si din alte surse. Saptamanal, se desfasoara mai bine de 17 ore de programe in direct, care permit interactiunea dintre realizatori si publicul din tara si strainatate.

Sustinerea familiei si a tineretului, educatia pentru un stil de viata sanatos, impartasirea experientelor de curaj si responsabilitate sociala, formarea bunului gust, cultivarea culturii si a spiritualitatii biblice – iata cateva dintre liniile principale pe care se inscriu emisiunile postului Speranta TV.
Sursa: http://www.sperantatv.ro

#2
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Adventistii astia mai au in trust Radio Vocea Ragusita(Sperantei), Speranta TV nu merita cine stie ce atentie, vor doar sa atraga noi adepti.Posted Image

Edited by alin632, 25 January 2013 - 19:57.


#3
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004
alin632: nu te obliga nimeni sa te uiti la ei. foloseste telecomanda si schimba canalul.

#4
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011

 ZapperBH, on 25 ianuarie 2013 - 20:11, said:

alin632: nu te obliga nimeni sa te uiti la ei. foloseste telecomanda si schimba canalul.

Stai linistit nu ma uit la Speranta TV.Posted Image

#5
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Pare un post TV bun. Posted Image

#6
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Nu pare, chiar e bun. ;)

Prefer oricand Speranta TV lui Trinitas TV.

#7
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

 megafanro, on 25 ianuarie 2013 - 21:07, said:

Pare un post TV bun. Posted Image
Dintre toate posturile crestine mi se pare cel mai echilibrat si cu emisiunile cele mai variate si interesante.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si eu sunt de aceeasi parere...

Trinitas e prea... Plictisitor... Speranta T.V. e mai 'activ', mai 'plin de viata', cum spune si sloganul: 'Pasiune pt. viata.'.

Edited by alfa_alfa, 25 January 2013 - 21:13.


#9
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
E valabil si pentru posturile de radio. Neoprotestantii stiu sa-si "vanda marfa" mai bine, se vede stilul american de marketing, pe cand posturile ortodoxe par obosite si plicticoase tocmai pentru ca se falesc cu traditia lor milenara. Oricum ai lua-o, tot manipulare e.

#10
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/igaagJhA_Rk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Posted Image

#11
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 17.06.2007
Alfa omega pare cel mai diversificat dintre toate posturile neoprotestante, urmat de speranta tv si credo tv. Parerea mea. Trinitas e bun in spiritul ortodox, dar ca emisiuni nu am vazut decat 3 lucruri acolo ----stiri egumenice (care sunt bune) , dezbateri plictisitoare si neimportante (cu multe reluari) si slujbe.

#12
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Ce este naturismul? Ce legătură este între leacurile băbești și tratamentele naturiste? Dar între naturism și ezoterism?

În această seară la Viața la superlativ începând cu ora 21.00 vă invităm să urmăriți subiectul "Naturismul, o nouă religie?" alături de Dr. Nicolae Dan (Doctor în Medicină, UMF Târgu Mureș) la SperantaTV.

#13
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Acum o emisiune interesanta despre Dependenta de Internet cu Florin Tudose, psihiatru. Merita vizionata :)

#14
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Astazi la Perspective - ora 20,00

Subiect-Ploaia de meteoriti si Apocalipsa
Invitati  -Adrian Sonca-coord.Observatorului Astronomic Bucuresti
- Cristian Voicu-pastor

#15
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Speranta TV a anuntat pe undeva ca au trecut la 16:9 ?

#16
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 17.06.2007
Nu am auzit, dar posturile religioase (inclusiv trinitasul) nu anunta chestii tehnice din simplu motiv ca telespectatorii lor nu sunt interesati de asa ceva, ei au alte scopuri, promovarea credintei, bla bla. Eu unul nu am auzit pana acum la nici o televiziune religioasa decat parametrii de receptie pe satelit, firmele de cablu care le preiau si cam atat. Detalii tehnice niet.

#17
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,408
  • Înscris: 04.08.2010
Au un articol cu imagine online de cea mai bună calitate, HD 720p. Am intrat şi eu pe stream-ul online ca să văd marea minune şi am văzut-o... Posted Image

#18
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011

 Cipry7, on 18 februarie 2013 - 17:00, said:

Au un articol cu imagine online de cea mai bună calitate, HD 720p. Am intrat şi eu pe stream-ul online ca să văd marea minune şi am văzut-o... Posted Image

In loc de Speranta TV este un post maghiar, nu are imagine doar sunet. Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate