Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Visa Electron BT

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Ai primit SMS cu un PIN temporar dute la ATM si schimbal.

#38
AUREL211252

AUREL211252

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.05.2011

View PostZIGZAG20, on 10 martie 2015 - 14:43, said:

Ai primit SMS cu un PIN temporar dute la ATM si schimbal.

Multumesc pt.raspuns ZIGZAG20 .Deci sa inteleg, ca acel cod primit prin SMS, este un cod PIN.Te rog mult explica-mi mai "lento" putin.Ma duc la un ATM,introduc cardul si fac tot ce imi cere acolo inclusiv codul primit de la BT.De fapt acel cod primit de la BT este un cod PIN.Te rog sa ma ierti ca sunt asa insistent,dar e prima data cand fac asa ceva...Multumesc din nou...Posted Image Apropo cum pot sa schimb codul PIN,daca spui ca e temporar...

Edited by AUREL211252, 10 March 2015 - 17:02.


#39
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
DA este in cod PIN.Cand o sa bagi cardul in ATM o sa iti ceara acel cod so dupa aia o sa te puna sa introduci in nou cod pin.Vezi sa  activezi cardu dupa ce ai schimbat PIN-ul.

#40
AUREL211252

AUREL211252

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.05.2011

View PostZIGZAG20, on 10 martie 2015 - 18:18, said:

DA este in cod PIN.Cand o sa bagi cardul in ATM o sa iti ceara acel cod so dupa aia o sa te puna sa introduci in nou cod pin.Vezi sa  activezi cardu dupa ce ai schimbat PIN-ul.

Multumesc ZIGZAG20.Sincer daca acel cod primit prin SMS de la BT e ok.,atunci nu doresc sa il schimb.Am emotii,deoarece inca nu s-a virat pensia si eu inca nu am "lucrat"cu tastele la ATM.Pot sa activez cardul si fara a avea bani in cont...Posted Image .Deci dupa ce introduc cardul in ATM,imi cere codul PIN,il tastez si el,cardul, se activeaza automat sau mai am de facut si alceva...

Edited by AUREL211252, 10 March 2015 - 18:30.


#41
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Da poti activa si fara sa ai bani in cont si si sa schimbi PIN-ul. De schimbat obligatoriu vei fi nevoit sa-l schimbi asa o sa-ti ceara ATM-ul .Din cate stiu in maxim 30 de zile trebuie schimbat PIN-ul ala temporar altfel ti-l sterge si vei fi nevoit sa ceri o nou emitere de PIN care te va costa 5RON.


Introducei cardu in ATM>Introducere PIN(cel temporar primit prin SMS)>Introducere PIN nou>confirmare PIN nou.

Apoi activezi din meniul ATM-ului cardul.

Edited by ZIGZAG20, 10 March 2015 - 18:48.


#42
AUREL211252

AUREL211252

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.05.2011

View PostZIGZAG20, on 10 martie 2015 - 18:46, said:

Da poti activa si fara sa ai bani in cont si si sa schimbi PIN-ul. De schimbat obligatoriu vei fi nevoit sa-l schimbi asa o sa-ti ceara ATM-ul .Din cate stiu in maxim 30 de zile trebuie schimbat PIN-ul ala temporar altfel ti-l sterge si vei fi nevoit sa ceri o nou emitere de PIN care te va costa 5RON.


Introducei cardu in ATM>Introducere PIN(cel temporar primit prin SMS)>Introducere PIN nou>confirmare PIN nou.

Apoi activezi din meniul ATM-ului cardul.

Multumesc mult ZIGZAG20.
M-am linistit.Am sa urmez instructiunile tale.Cu stima si respect Aurel...Posted Image

#43
EllaBeauty

EllaBeauty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,875
  • Înscris: 18.12.2011
"Nimeni nu s-a nascut invatat"
Cand nu te descurci la ceva mergi la banca care a emis cardul si il rogi pe un angajat al bancii sa te ajute daca nu vrea il ameninti cu reclamatia la conducere

#44
AUREL211252

AUREL211252

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.05.2011

View PostEllaBeauty, on 12 martie 2015 - 09:37, said:

"Nimeni nu s-a nascut invatat"
Cand nu te descurci la ceva mergi la banca care a emis cardul si il rogi pe un angajat al bancii sa te ajute daca nu vrea il ameninti cu reclamatia la conducere

Multumesc pt.raspus EllaBeauty.Problema e ca, am fost atentionat de unii, ca ai voie doar 3 incercari(ca si la baschet).Am activat cardul,am introdus un nou cod PIN si acum astept sa fie pensia virata.Cardul ma va scuti de nervi si asteptarile fact.postal(stateam in strada si asteptam ore in sir, ca si pe preot cu crucea) si a comisionului"tacit"pe care il da toata lumea postasului.Macar asa BT isi o data acel comision lunar...

#45
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Comisionul la BT este 0.Platesti comision doar la interogarea soldului care este 30 de bani altceva nimic in plus.Daca stii cata pensie iti intra nici numai verifici soldul ci introduci suma si asa nu iti ia nici pe aia 30 de bani :) .

#46
AUREL211252

AUREL211252

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.05.2011

View PostZIGZAG20, on 12 martie 2015 - 12:43, said:

Comisionul la BT este 0.Platesti comision doar la interogarea soldului care este 30 de bani altceva nimic in plus.Daca stii cata pensie iti intra nici numai verifici soldul ci introduci suma si asa nu iti ia nici pe aia 30 de bani Posted Image  .

Multumesc ZIGZAG20...Posted Image

#47
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Sau, daca nu stii cati bani ai, ceri 10 lei si ceri si chitanta, pe care va fi scris cati bani mai ai sau iti va scrie ca nu mai ai bani. Astfel eviti cei 30 de bani de plata.

#48
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Salut. Am o curiozitate; Transilvania are comision pe banii returnați in cont de către magazinele online din Romania? Mulțumesc.

#49
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate