Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Spice Telecom

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#19
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Sport 1 Romania poate fi receptionat online de catre cei care locuiesc in afara Romaniei, cat si de catre cei din tara care nu au canalul in oferta operatorului de cablu sau satelit, la www.site.banat.pt.spam
Pretul unui abonament pentru pachetul de baza + sport este de aproximativ 4.5 EUR/luna.
Nota, aceasta retea de televiziune online nu ne apartine, acest post avand menirea de a oferi o alternativa celor care ne-au scris ca nu mai receptioneaza canalul Sport 1, dupa scoaterea acestuia din grila de catre diversi operatori de cablu sau satelit.

SURSA: https://www.facebook...&type=1

[ https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1236933_608215145890258_1110890819_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Interesant, nu credeam ca cei de la SPICE au drept de retransmisie pentru un program din grila :) Acum daca au pentru sport 1, poate au si pentru altele.

#21
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

View Postsorinqk, on 05 septembrie 2013 - 00:09, said:

Interesant, nu credeam ca cei de la SPICE au drept de retransmisie pentru un program din grila Posted Image Acum daca au pentru sport 1, poate au si pentru altele.
Nici eu nu credeam, dar cei de la SPICE TV au sediu undeva prin America Centrala (Rosseau, Dominica).

Edited by smokke2, 05 September 2013 - 10:07.


#22
yotis

yotis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 11.05.2006
Suparator este faptul ca toti provideri de continut se plang de piraterie, dar nimeni nu incearca sa depaseasca gandirea din 1960 si sa vina cu o initiativa noua. Sunt convins ca multa lume vrea sa plateasca pentru continut online, dar ne lovim de aceleasi bariere de mentalitate si legalitate.

Referitor la topicul cu SpiceTV (si la alte multe altele), noi utilizatorii trebuie sa ne folosim de buna credinta intiparita in mintile noastra si sa "vedem" ca acest serviciu nu poate fi legal. Platesti pentru un serviciu pe care il primesti, de aici incolo discutia este o polemica. Dar pe tine ca utilizator nu ar trebui sa te intereseze aceste aspecte. Oricum, se pare ca tot marketingul anti-piraterie din ultimii ani face ca orice incercare de "think outside the box" este catalogata ilegala automat.
De ce nimeni nu se intreaba daca hulu.com este ilegal sau nu? Pentru ca este din U.S.? Sunt curios care dintre cei care au avut ocazia sa urmareaza programele de pe hulu.com s-a intrebat daca au licenta de distributie a materialelor.

Daca ma duc in magazinul de la coltul strazii si cumpar un produs Adidas (am zis o marca) ma gandesc este legal, nu este, are autorizatie de comercializare respectivul magazin, a fost respectivul produs facut in conditii dezastruoase intr-o tara saraca de un copil de 15 ani platit cu un dolar pe zi (ca tot vorbim de moralitate). Nu. Platesti produsul, il primesti, iei chitanta (daca se da, daca nu...) si pleci acasa linistit.

Problema cea mai dureroasa este ca atunci cand vrei sa te afli in legalitate si sa platesti pentru un serviciu dar tot timpul ne intrebam daca este legal. Sunt convins ca daca acest serviciu ar fi fost in U.S. nimeni ar zis nimic.

#23
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Ce este SPICE TV BOX ?

SPICE TV BOX™ este un serviciu profesional care permite urmărirea de canale tv online (Live TV Streaming) şi filme la cerere (VOD - Video on Demand) de pe calculatorul/laptopul personal, de pe tablete şi telefoane mobile sau chiar la televizor (prin intermediul unui SET-TOP BOX), oriunde te-ai afla.
Serviciul este disponibil accesând site-ul www.spicetvbox.ro
Grila de Programe SPICE TV BOX™ cuprinde majoritatea Canalelor TV din România, dar şi o mulţime de Canale TV Străine (Germania, Franţa, SUA, etc). În total, 102 posturi de televiziune. Grila de programe este disponibilă aici.
Televiziunea digitală (IPTV) funcționează pe suportul unei linii internet obişnuite, ce asigură furnizarea conexiunii la internet necesară și înlocuiește cablul coaxial clasic. Pentru ca serviciul TV să funcţioneze la parametrii optimi, linia de internet trebuie să suporte o lățime de bandă de minimum 2 Mbps. Cu televiziunea digitală IPTV de la SPICE TV NETWORK ai controlul total al canalelor TV: înregistrezi programele care-ţi plac sau pe care dorești să le vezi mai târziu, pui pauză în timpul filmelor, derulezi înainte şi înapoi prin arhiva ta de programe.
În plus cu ajutorul acestui Set Top Box puteți urmări clipuri online prin intermediul Youtube, puteți verifica prognoza meteo, de asemenea poate fi folosit ca Player Multimedia HD pentru a reda fisierele 1080p de pe USB sau hard extern. Acest STB este conectat la rețelele UStv™ și Spice CINEMA™, permițând accesul la peste 2000+ filme artistice si peste 200 de seriale tv.

[ http://www.spicetvbox.ro/assets/images/stbvar1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sursa

Edited by GABBO, 13 November 2013 - 15:19.


#24
DoruPetrescu

DoruPetrescu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 18.11.2009
Sunt curios cu cate canale TV din cele 100 exista acorduri de retransmisie ...
Daca grila e cea de pe http://www.spicetv.r...ila-de-programe serviciul e o furaciune sinistra.

#25
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008

View PostDoruPetrescu, on 24 noiembrie 2013 - 13:42, said:

Sunt curios cu cate canale TV din cele 100 exista acorduri de retransmisie ...
Daca grila e cea de pe http://www.spicetv.r...ila-de-programe serviciul e o furaciune sinistra.

E o furăciune sinistră dar.. dacă avocații ălora de la spice au găsit o portiță de scăpare, ce să-i faci? Oricând se ia cineva de ei își închid maghernița din Americi și se mută.. poate-n Congo, cine știe..

#26
DoruPetrescu

DoruPetrescu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 18.11.2009
Nu exista avocati, doar un "Limited" deschis cu 20 de dolari pe numele unui cersetor
care se inchide la fiecare milion de USD incasat si se deschide altul s-o ia de la capat.
Nu s-a ocupat cineva serios de ei, insa indiferent pe ce firma se incaseaza cineva tot
si-o fura pentru asigurarea "conditiilor tehnice de functionare". E o problema de timp.
Si mie mi-a produs un pusti paguba de 400K USD. Plateste toata viata 1/3 din salariu.
Politia cu Interpolul l-a depistat in 3-4 saptamani. Nu exista furaciune sa nu lase urme.

#27
Rely

Rely

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 20.11.2005
188.215.1.20 IP address location & more: IP address [?]: 188.215.1.20  [Whois] [Reverse IP] IP country code: RO IP address country: [ http://www.ip-adress.com/flags/ro.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Romania IP address state: n/a IP address city: n/a IP address latitude: 46.0000 IP address longitude: 25.0000 ISP of this IP [?]: Voxility S.R.L. Organization: Voxility S.R.L. Host of this IP: [?]: www.site.banat.pt.spam [Whois] [Trace]

#28
Aegyssus

Aegyssus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 04.07.2003
Poate cineva sa spuna daca merge bine in America de Nord?
Mersi.

#29
DoruPetrescu

DoruPetrescu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 18.11.2009
Aboneaza-te si zi-ne si noua :D

#30
BogdanAtleti

BogdanAtleti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 10.10.2012

View PostDoruPetrescu, on 08 decembrie 2013 - 14:33, said:

Aboneaza-te si zi-ne si noua Posted Image
Mda.Eu am facut prostia sa ma abonez.In Spania nu in America de Nord.Am crezut ca au ESP-ul cu Premiere League insa transmit tot pe cel international.Asa ca,teapa.Calitatea, insa,este OK.Peste orice stream sau sopcast si nu se intrerupe deloc.

#31
MaSinucid

MaSinucid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.02.2008

View PostBogdanAtleti, on 26 decembrie 2013 - 16:07, said:

Mda.Eu am facut prostia sa ma abonez.In Spania nu in America de Nord.Am crezut ca au ESP-ul cu Premiere League insa transmit tot pe cel international.Asa ca,teapa.Calitatea, insa,este OK.Peste orice stream sau sopcast si nu se intrerupe deloc.
Nici nu cred ca o sa bage ESP-ul PL, pentru asta au pachetul cu al jazeera sport. Iti recomand pentru PL, noul bein sport (fostul al jazeera sport) 15 canale HD, (meciuri din cele mai importante campionate, NBA, UECL etc) costa in jur de £15/luna, (in cei £15 intra si smartdns-ul) mai putin daca iti faci un abonament direct pe un an. Iti recomand sa folosesti un smartdns ca sa urmaresti canalele si un proxy din Egipt cand iti faci abonament la ei.  Cat despre spice... il folosesc de mai bine de jumatate de an, nu e rau, calitatea e asemanatoare unui DTH, nu se intrerupe asa de des, (dar si un DTH iti face probleme din cauza vremii, aici ma refer la noi cei plecati prin alte tari), in schimb sufera mult la servicii cu clientii. Am renuntat la DTH in favoarea acestui site si nu-mi pare rau. Acum ca e furaciune, stim cu totii... Numa' bine!

#32
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008
Care-i grila astora pe stb? Ce au in plus fata de grila afisata pe site?

#33
otheitis

otheitis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 14.12.2005
HBO,Bein Sport si link-uri pt filme si seriale.

#34
ro-cologne

ro-cologne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 22.08.2014
Postat gresit pe alt thread, pun comentariul si aici:

Referitor la SpiceTV, mi-am facut din curiozitate abonament, mai intai doar ptr. o luna si nu pachetul complet. Mi-am facut special si cont PayPal ptr. ca nu am avut increderea sa platesc cu Card de credit. Dar nu a mers, iar pana la urma am platiti tot cu credit card-ul! :-)
Trebuie sa spun ca sunt destul de satisfacut cu ei, imaginea este foarte buna, cel putin pe laptop sau Ipad. Un mic disconfort este cand ma uit la televizor prin laptop(cu cablu HDMI), adica imaginea este de calitate mai slaba. Mai ales cand se schimba imaginile foarte repede(ex. la meciuri), calitatea imaginii lasa de dorit si este totusi departe de o transmisie HD. Posibil sa fie si de la cablul HDMI, poate nu reuseste sa tramita/prelucreze atat de multe date.Totusi, ptr. nevoile mele este o solutie mai mult decat OK. :-)
Ma gandesc sa-mi iau acum si STB-ul lor, chiar daca probabil nu va aduce imbunatatiri la imagine, cred totusi ca merita cel putin ptr. comoditate(telecomanda, on/off, et.). :-)

#35
afi

afi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 09.05.2007

View Postro-cologne, on 24 septembrie 2014 - 17:20, said:

Postat gresit pe alt thread, pun comentariul si aici:

Referitor la SpiceTV, mi-am facut din curiozitate abonament, mai intai doar ptr. o luna si nu pachetul complet. Mi-am facut special si cont PayPal ptr. ca nu am avut increderea sa platesc cu Card de credit. Dar nu a mers, iar pana la urma am platiti tot cu credit card-ul! :-)
Trebuie sa spun ca sunt destul de satisfacut cu ei, imaginea este foarte buna, cel putin pe laptop sau Ipad. Un mic disconfort este cand ma uit la televizor prin laptop(cu cablu HDMI), adica imaginea este de calitate mai slaba. Mai ales cand se schimba imaginile foarte repede(ex. la meciuri), calitatea imaginii lasa de dorit si este totusi departe de o transmisie HD. Posibil sa fie si de la cablul HDMI, poate nu reuseste sa tramita/prelucreze atat de multe date.Totusi, ptr. nevoile mele este o solutie mai mult decat OK. :-)
Ma gandesc sa-mi iau acum si STB-ul lor, chiar daca probabil nu va aduce imbunatatiri la imagine, cred totusi ca merita cel putin ptr. comoditate(telecomanda, on/off, et.). :-)

Plata cu cardul nu s-a facut prin ceva procesator de plati ( gen PayU, sau ceva similar )?

#36
ro-cologne

ro-cologne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 22.08.2014

View Postafi, on 24 septembrie 2014 - 21:38, said:


Plata cu cardul nu s-a facut prin ceva procesator de plati ( gen PayU, sau ceva similar )?

Am incercat prin PayPal dar nu a mers. Pana la urma am platit prin card de credit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate