Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

canapea

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
imi puteti preciza de unde sa cumpar o canapea extensibila , de tip schelet de lemn masiv, model ca si cel de la S....x, din Bucuresti, in afara de Tamilia?
dar o masuta de bucatarie pliabila cu loc pentru 4-6 scaune?

#2
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
S....x ?

Vis-a-vis de Tamilia e Elite, plus cateva magazine de mobila pe langa. Iti recomand sa dai o fuga la unul din cele trei magazine Casa Rusu (au trei, in Bucuresti; vezi care e mai aproape de tine).

#3
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
da, se fac canapele la firma de saltele Sal__x, nu pot sa zic, am fost si langa Tamilia, ma orientez si la CAsa Rusu, ms

#4
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Unde ai vazut canapele de la Saltex ?

#5
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009

 Puferiu, on 21 ianuarie 2013 - 19:15, said:

Unde ai vazut canapele de la Saltex ?
http://www.saltexmob...ex.php/canapele, e uite aici
la casa rusu e ok, sper sa vad ceva care imi place, la fata locului

#6
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
mai aveti si alte pareri? de unde?

#7
alexoiuy

alexoiuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 23.10.2006
Incearca la Euromobila - www.canapele.ro

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
De la Casa rusu tocmai am cumparat si eu o canapea, modelele nu sunt foarte diverse, insa se pot executa din diferite materiale, ceea ce e ok. Am luat o canapea gen coltar care e foarte comoda si utila (e si extensibila, iar pe o parte are si depozitare). Despre rezistenta in timp nu am ce zice ca e noua :), poate revin pe aici peste 2-3 ani sa imi dau cu parerea. Partea care nu mi-a placut la casa rusu spre deosebire de alta firma la care am facut mobila la comanda, a fost ca mi s-au cerut bani pentru transport si pentru carat la etaj. 1% din valoare, asa ca daca stai la etajul 10 trebuie sa mai pui ceva la cost... La ceilalti mi s-a acordat montaj si transport gratuit pana in casa, indiferent de valoarea comenzii...

#9
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009

 MembruAnonim, on 21 ianuarie 2013 - 22:23, said:

De la Casa rusu tocmai am cumparat si eu o canapea, modelele nu sunt foarte diverse, insa se pot executa din diferite materiale, ceea ce e ok. Am luat o canapea gen coltar care e foarte comoda si utila (e si extensibila, iar pe o parte are si depozitare). Despre rezistenta in timp nu am ce zice ca e noua Posted Image, poate revin pe aici peste 2-3 ani sa imi dau cu parerea. Partea care nu mi-a placut la casa rusu spre deosebire de alta firma la care am facut mobila la comanda, a fost ca mi s-au cerut bani pentru transport si pentru carat la etaj. 1% din valoare, asa ca daca stai la etajul 10 trebuie sa mai pui ceva la cost... La ceilalti mi s-a acordat montaj si transport gratuit pana in casa, indiferent de valoarea comenzii...
poti sa imi spui din ce este salteaua, relaxa( am auzit ca nu mai fac relaxa ca inainte, din burete tip memori, sau ce?) sistemul de extensie de care este /? si tip a fost produsul, denumire?
ce insemna dif materiale?multumesc mult

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.mobilacas...i/coltar-margot

Asta e canapeaua. Diferite materiale, adica ai la alegere o paleta de culori pe textil si una pe piele ecologica.

#11
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009

 MembruAnonim, on 22 ianuarie 2013 - 01:56, said:

http://www.mobilacas...i/coltar-margot

Asta e canapeaua. Diferite materiale, adica ai la alegere o paleta de culori pe textil si una pe piele ecologica.
am inteles, dar salteaua din ce este facuta? si daca se poate niste poze, si deschisa , pt a vedea mecanismul de deschidere, multumesc mult

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Salteaua e facuta pe un cadru de lemn, sistemul de ridicare al partii de depozitare e pe arcuri, iar partea extensibila iese de dedesubt si se ridica la nivel cu restul canapelei. Materialul de umplutura cred ca e un fel de burete, nu cu memorie, dar confortabil. Textila care e peste pare destul de rezistenta si cred ca e si anti-agatat, adica e deasa si groasa. Eu am ales textil si nu piele ecologica dpdv al curateniei si pentru ca nu stiu cum va rezista in timp pielea ecologica, desi sincer arata mai bine pe piele, mai ales varianta care am vazut-o pe unele canapele in magazin.Ca si idee, nu e asta din link dar sistemul e exact la fel. Nu pot pune poze de la mine pt ca nu-s acasa acum

http://mercador.ro/o...bil-IDp4lv.html

Edited by MembruAnonim, 22 January 2013 - 20:06.


#13
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009

 MembruAnonim, on 22 ianuarie 2013 - 20:03, said:

Salteaua e facuta pe un cadru de lemn, sistemul de ridicare al partii de depozitare e pe arcuri, iar partea extensibila iese de dedesubt si se ridica la nivel cu restul canapelei. Materialul de umplutura cred ca e un fel de burete, nu cu memorie, dar confortabil. Textila care e peste pare destul de rezistenta si cred ca e si anti-agatat, adica e deasa si groasa. Eu am ales textil si nu piele ecologica dpdv al curateniei si pentru ca nu stiu cum va rezista in timp pielea ecologica, desi sincer arata mai bine pe piele, mai ales varianta care am vazut-o pe unele canapele in magazin.Ca si idee, nu e asta din link dar sistemul e exact la fel. Nu pot pune poze de la mine pt ca nu-s acasa acum

http://mercador.ro/o...bil-IDp4lv.html
ms

#14
comehe

comehe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.04.2008
Am cumparat o canapea si sunt la stadiul de a o asambla.
Insa m-am blocat. Am deschis o parte a ei care are o balamaua de tipul asta: http://www.eksan.com...d=7&urun_id=142
Si nu stiu cum sa o aduc la starea initiala, adica sa o inchid la loc.
Multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate