Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Sunt proroc al lui Dumnezeu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3664 replies to this topic

#1
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Astăzi, când am înțeles că nu trebuie să fii sfântul sfinților ca să fii proroc al lui Dumnezeu, ba chiar este obligatoriu să fii un om absolut obișnuit pentru a împlini prorocia lui Moise, astăzi am înțeles că am tot dreptul să-mi fac cunoscută solia.


Am venit să-i pun pe toți dușmanii lui Hristos așternut sub picioarele lui, am venit să vestesc Evanghelia păcii și să sfârșesc taina lui Dumnezeu.


Nu am puteri supranaturale, nu am o viață exemplară, nu pot proroci nici măcar cum va fi vremea mâine și de cele mai multe ori mă bâlbâi și dau cu stângul în dreptul. Dar, m-a ales Dumnezeu încă dinainte de a mă pune în pântecele mamei mele și eu nu am putut decât să spun: Iată-mă Doamne!
Și spun toate acestea acum, când sunt mic, prost și de nebăgat în seamă, pentru ca lumea să știe că m-am anunțat încă dinainte de a mă înălța. Și vă spun că nici măcar nu am habar cum se va realiza această înălțare și nici nu am de gând să-mi rup spatele pentru ea. Dumnezeu a spus, Dumnezeu să împlinească! Mie mi-a spus doar să deschid gura, nici măcar să cred. Așa că ziceți ce vreți, eu mi-am făcut deja datoria.
Pace vouă!

#2
Fumez_Vodca

Fumez_Vodca

    I'm so mean I make medicine sick

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 04.11.2012
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#3
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
wow

Edited by ursu_florin2002, 21 January 2013 - 10:49.


#4
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Ai iesit de la psihiatrie sau te-au dat ei afara?

#5
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008

 tudorel666, on 21 ianuarie 2013 - 10:37, said:

Astăzi, când am înţeles că nu trebuie să fii sfântul sfinţilor ca să fii proroc al lui Dumnezeu, ba chiar este obligatoriu să fii un om absolut obişnuit pentru a împlini prorocia lui Moise, astăzi am înţeles că am tot dreptul să-mi fac cunoscută solia.


Am venit să-i pun pe toţi duşmanii lui Hristos aşternut sub picioarele lui, am venit să vestesc Evanghelia păcii şi să sfârşesc taina lui Dumnezeu.


Nu am puteri supranaturale, nu am o viaţă exemplară, nu pot proroci nici măcar cum va fi vremea mâine şi de cele mai multe ori mă bâlbâi şi dau cu stângul în dreptul. Dar, m-a ales Dumnezeu încă dinainte de a mă pune în pântecele mamei mele şi eu nu am putut decât să spun: Iată-mă Doamne!
Şi spun toate acestea acum, când sunt mic, prost şi de nebăgat în seamă, pentru ca lumea să ştie că m-am anunţat încă dinainte de a mă înălţa. Şi vă spun că nici măcar nu am habar cum se va realiza această înălţare şi nici nu am de gând să-mi rup spatele pentru ea. Dumnezeu a spus, Dumnezeu să împlinească! Mie mi-a spus doar să deschid gura, nici măcar să cred. Aşa că ziceţi ce vreţi, eu mi-am făcut deja datoria.
Pace vouă!
Ce-ai ma ? Deja ai luat-o razna? Calugareste-te.

#6
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005
Dorel satanistuPosted Image

#7
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Ai venit sa-i pui pe toti sub picioarele lui Jesus si sa raspandesti evanghelia pacii ?

Nu vezi nici o eroare ?

#8
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 DjMx, on 21 ianuarie 2013 - 10:50, said:

Ai venit sa-i pui pe toti sub picioarele lui Jesus si sa raspandesti evanghelia pacii ?

Nu vezi nici o eroare ?

Ba da, văd eroarea pe care o vezi tu şi pe care eu am văzut-o înaintea ta, dar te înşeli.

#9
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,258
  • Înscris: 24.01.2008
Un coleg de mai sus fumeaza vodca...  Tu ce mama naibii ai fumat ?   :w00t:
Renunta, ca-i marfa proasta si nu-ti face bine !   :lol:

#10
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

 tudorel666, on 21 ianuarie 2013 - 10:37, said:

Sunt proroc al lui Dumnezeu
Esti modest !

#11
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,258
  • Înscris: 24.01.2008
Acum am observat si ID-ul ales, cu 666...   :roflmao:

#12
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012

 tudorel666, on 21 ianuarie 2013 - 10:37, said:


Vezi ca o sa ai mult de lucru, mai ales pe forumul asta..
:puke:

#13
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,656
  • Înscris: 23.10.2006
Fa o minune, sa te credemPosted Image sau fa-l pe minunePosted Image

#14
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Ciudat, dar toţi prorocii, fără de excepţie, au fost primiţi cum mă primiţi voi pe mine. Deci până acum nu faceţi decât să confirmaţi ce am spus eu!

#15
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005

 tudorel666, on 21 ianuarie 2013 - 10:37, said:

Astăzi, când am înţeles că nu trebuie să fii sfântul sfinţilor ca să fii proroc al lui Dumnezeu, ba chiar este obligatoriu să fii un om absolut obişnuit pentru a împlini prorocia lui Moise, astăzi am înţeles că am tot dreptul să-mi fac cunoscută solia.


Am venit să-i pun pe toţi duşmanii lui Hristos aşternut sub picioarele lui, am venit să vestesc Evanghelia păcii şi să sfârşesc taina lui Dumnezeu.


Nu am puteri supranaturale, nu am o viaţă exemplară, nu pot proroci nici măcar cum va fi vremea mâine şi de cele mai multe ori mă bâlbâi şi dau cu stângul în dreptul. Dar, m-a ales Dumnezeu încă dinainte de a mă pune în pântecele mamei mele şi eu nu am putut decât să spun: Iată-mă Doamne!
Şi spun toate acestea acum, când sunt mic, prost şi de nebăgat în seamă, pentru ca lumea să ştie că m-am anunţat încă dinainte de a mă înălţa. Şi vă spun că nici măcar nu am habar cum se va realiza această înălţare şi nici nu am de gând să-mi rup spatele pentru ea. Dumnezeu a spus, Dumnezeu să împlinească! Mie mi-a spus doar să deschid gura, nici măcar să cred. Aşa că ziceţi ce vreţi, eu mi-am făcut deja datoria.
Pace vouă!

 Barboso, on 21 ianuarie 2013 - 10:57, said:

Acum am observat si ID-ul ales, cu 666...   Posted Image

Bă, io n-am trimis pe nimeni!
Să fie clar!

#16
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Spune-ţi-mi un singur proroc care avea stea în frunte, coarne pe cap, scotea flăcări pe nări sau făcea alte lucruri extraordinare. Până şi Moise, când a fost trimis, nu făcea nimic mai mult decât putea face un vrăjitor ordinar de pe vremea lui. Abia când Dumnezeu a considerat necesar l-a făcut pe Moise să facă minuni din ce în ce mai mari.
Pace vouă!

#17
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

 tudorel666, on 21 ianuarie 2013 - 11:05, said:

Ciudat, dar toţi prorocii, fără de excepţie, au fost primiţi cum mă primiţi voi pe mine. Deci până acum nu faceţi decât să confirmaţi ce am spus eu!


nu avem pe cine primi, tampitule.

nu poti fi prooroc, din simplul motiv ca nu ai profetit nimic pana acum.

#18
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 blueday, on 21 ianuarie 2013 - 12:12, said:



nu avem pe cine primi, tampitule.

nu poti fi prooroc, din simplul motiv ca nu ai profetit nimic pana acum.

Pentru că profeţiile s-au terminat, aşa cum a spus Hristos. Eu  nu am venit să fac alte profeţii, ci să le lămuresc pe cele vechi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate