Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Colet posta romana

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
4-5 zile.

#56
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,572
  • Înscris: 10.04.2009
http://stirileprotv....-la-client.html

Traiasca firmele de curierat !

sa manance si gura lor o paine si sa ia un baiat smecher pe 2 lei aceasta companie (alta "gaura neagra" a economiei romanesti, precum Petromidia, nu-i asa Dinule ?)

#57
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Servicii de cacao la Posta! Nu mai apelez in veci la astia, nu merita!

Colet pus in 6.06 a ajuns la destinatie in 2 zile, dar...banii ramburs nu au venit nici pana azi! Au trecut demult deja cele 5 zile regulamentare.

Ce fac astia cu banii, care e traseul lor? De ce coletul ajunge repejor, dar banii fac o vesnicie sa imi parvina?

Edited by arab, 15 June 2017 - 07:16.


#58
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,572
  • Înscris: 10.04.2009
pai vezi link-ul de mai sus :)

data viitoare stii ce ai de facut: EVITA-I

#59
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View Postarab, on 15 iunie 2017 - 07:15, said:

la Posta! Nu mai apelez in veci la astia, nu merita!

Nu cred că n-o să mai apelezi în veci. În plus, sunt zile lucrătoare, iar sâmbetele nu se iau în calcul. Ești în grafic.

#60
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Sambata trecuta tocmai s-a lucrat normal! Deci nu sunt in grafic! Esti mama Omida cumva, de stii tu ce voi face eu?

Am fost la oficiu azi si banii erau acolo, insa aviz in posta ioc.

Oare am fost in grafic?

Angajatii de acolo arunca vina pe primarul comunei, ca nu se angajeaza nimeni la ei, pe 1000 de lei si prefera sa o arda aiurea pe ajutor social. Nu are posta oameni cica!

Le urez un Faliment placut!

Edited by arab, 15 June 2017 - 14:42.


#61
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,572
  • Înscris: 10.04.2009
RO = o tara plina de asistati social... prefera sa stea acasa pe 250 lei/luna decat sa isi miste fundurile la munca, leprele

cat despre posta... Doamne ajuta cu Falimentul ala! ca de cand se "chinuie" s-o dea unui "baiat destept" pe 2 lei, pe motiv de "gaura neagra a economiei romanesti"

#62
kristina_racoasa

kristina_racoasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.06.2007

View Postarab, on 15 iunie 2017 - 07:15, said:

Servicii de cacao la Posta! Nu mai apelez in veci la astia, nu merita!

Colet pus in 6.06 a ajuns la destinatie in 2 zile, dar...banii ramburs nu au venit nici pana azi! Au trecut demult deja cele 5 zile regulamentare.

Ce fac astia cu banii, care e traseul lor? De ce coletul ajunge repejor, dar banii fac o vesnicie sa imi parvina?

1. Esti sigur ca al tau colet a fost ridicat imediat ce a ajuns?
2. Mandatul de la colet a fost mandat postal sau mandat electronic? Pentru ca timpul de circulatie difera.
3. Daca obisnuiesti sa trimiti colete cu ramburs, vei folosi mult si bine serviciile postei romane, prețuri mici si cea mai extinsa retea.

Timp circulatie:
Mandat postal electronic:
,,24 ore de la depunerea sumei, în mediul urban, respectiv 48 ore de la depunerea sumei, în mediul rural.

La nivelul subunităților poștale neinformatizate (care expediază pe cale poștală E-mandatul pentru transmitere) se stabilește ora limită de acceptare (minim 1 oră inaintea plecării CPA de colectare), în vederea asigurării timpului de circulație;

E-mandatele prezentate în cursul zilelor de vineri și sâmbătă se achită în cursul zilei de luni."

Mandat postal simplu:
,,Z+5, calculat în zile lucrătoare, unde ,,z" este data prezentării la punctul de acces, cu respectarea orei limită de acceptare la subunitatea poștală"

,,Z" se calculeaza nu de cand trimiti pachetul ci de cand il ridica destinatarul, atunci intra mandatul in sistem.

Edited by kristina_racoasa, 18 June 2017 - 13:42.


#63
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Nu stiu vere ,trimit cu posta de zece ani mult....foarte MULTE colete de toate tipurile, toate au ajuns intregi,curate acceptabil fara probleme , electronice si alte.

Alaltaieri am trimis cu prioripost cu tracking number, placa video fara ramburs . Am impachetat-o in hartie alba,coli, a ajuns impecabil de curata, am cerut poze. Am platit 15 lei! Credeam ca o sa sara de 50! si a ajuns in 36 48 de ore din constanta in timisoara

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate