Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Colet posta romana

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Intacte? Posted Image http://www.220.ro/fu...sta/G4znC9yOIi/

#20
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Când am văzut topic-ul ăsta exact la video-ul ăla mă gândeam. Mare vită.

#21
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
cam ciudat de standard cutiile alea si etichetele lor..
io la posta nu am vazut decat o mare diversitate de colete, fiecare cum le-a ambalat.
mari, mici, albe, negre, albastre, diferite cutii de la ce aparate o fi avut omul in casa, colete prinse in scotch, cu etichete diferite, unul a scos la imprimanta, altul a scris cu pixul, unul a scris mare, altul mic...
ceva nu se leaga in filmul asta.

#22
alin g

alin g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 08.10.2006
Si masinile postei parca sunt rosii.

#23
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Eu la posta romana am fost sa ridic odata un colet si mi l-a trantit in fata... M-am uitat urat la aia.. si face la mine... scuze.. Posted Image chiar asa le trantesc in scarba Posted Image). Daca nu e ambalat bine si cu multe protectii gen pungi cu bule risti sa ajunga dezmembrat spart etc...

Edited by K-X-T, 31 January 2013 - 19:58.


#24
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
da, e greu de generalizat, probabil mai au si destule acrituri pe acolo. o privatizare probabil ar mai rezolva problema, dar la fel de probabil se va duce naibii ieftineala.

#25
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Nu e la posta-romana clar.

Posta romana are masini rosii (+ cateva Dacia Papuc verzi si albastre).Mai degraba e DHL ,ei au utilitare galbene.

Edited by polizei, 01 February 2013 - 01:15.


#26
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
In cate zile ajunge un colet de la Bucuresti la Sibiu? coletul a fost pus miercuri pe la ora 16 (sub 1kg), are rost sa verific vineri la posta daca a venit coletul, sau nu e nicio sansa sa ajunga vineri?

#27
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Cel mai probabil luni..

#28
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View PostK-X-T, on 08 mai 2014 - 17:57, said:

Cel mai probabil luni..

asa ma gandeam si eu, desi as avea nevoie cat mai rapid de coletul care-mi vine.. sper sa ajunga vineri (spre seara macar)..

#29
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
ar trebui sa ajunga vineri, din experienta mea 80% din colete ajung in 2 zile. oricum, daca nu e pe la ora 9-10 ajuns, nu mai are cum sa ajunga, cel putin pe aici nu se aduc doua ture de colete intr-o zi.

#30
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Eu astept de la Posta un colet trimis acum 5 zile... Servicii de tot rasull mai repede mi-a ajuns din Germania un colet decat un colet national trimis prin Posta Romana...

#31
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
IN sfarsit dupa 7 zile mi-a venit coletul :)

#32
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View Postslai, on 08 mai 2014 - 19:48, said:

ar trebui sa ajunga vineri, din experienta mea 80% din colete ajung in 2 zile. oricum, daca nu e pe la ora 9-10 ajuns, nu mai are cum sa ajunga, cel putin pe aici nu se aduc doua ture de colete intr-o zi.
a ajuns luni :(

View PostK-X-T, on 14 mai 2014 - 14:14, said:

Eu astept de la Posta un colet trimis acum 5 zile... Servicii de tot rasull mai repede mi-a ajuns din Germania un colet decat un colet national trimis prin Posta Romana...
eu folosesc destul de des posta romana si mereu mi-au ajuns coletele in 2-3 zile, depinde de zile, ca in weekend nu se livreaza.

#33
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Dar un colet din București la Târgu-Mureș cât face?

#34
RWreless

RWreless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 24.07.2014
Pai cu posta daca ajunge tot spart ce mai conteaza cand ajunge sau daca mai ajunge, ultimul mi-a ajuns varza si era un aparat electronic in el, pt mine posta romana e istorie..

#35
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View PostRWreless, on 05 august 2014 - 23:37, said:

Pai cu posta daca ajunge tot spart ce mai conteaza cand ajunge sau daca mai ajunge, ultimul mi-a ajuns varza si era un aparat electronic in el, pt mine posta romana e istorie..
Am comandat: http://www.karte.ro/...89-2010,și acea carte percepe 6 lei taxe poștale. Eu am comandt duminică acel colet,luni l-au pus la poștă,azi/mâine e sigur că v-a veni la oficiul poștal,sau aștept mai bine,avizul?Este vorba despre "Colosul cu picioare de hârtie".

Edited by c4n1b4lul, 05 August 2014 - 23:44.


#36
RWreless

RWreless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 24.07.2014

View Postc4n1b4lul, on 05 august 2014 - 23:41, said:

Am comandat: http://www.karte.ro/...89-2010,și acea carte percepe 6 lei taxe poștale. Eu am comandt duminică acel colet,luni l-au pus la poștă,azi/mâine e sigur că v-a veni la oficiul poștal,sau aștept mai bine,avizul?

Eu am indraznit odata sa ma duc inainte de a-mi veni avizul, si s-a rastit aia la mine ca de moment ce nu l-am primit inseamna ca n-a venit, ca e prea ocupata. Poti incerca, poate la oficiul de acolo sunt mai binevoitori.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate