Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Romania spionata?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

flams

flams

Member

• Grup: Members
Rusii l-au facut - rusii l-au descoperit. Nu e nimic nou. Acesta e tactica lor

pxrotcenoc

pxrotcenoc

Member

View PostLensFlare, on 19 ianuarie 2013 - 14:38, said:

Ok , am inteles , in viziunea ta este vrajeala ieftina a ziaristilor .
In cazul asta sa inchidem topicul ca s-a elucidat misterul .

PS. Probabil ca statul cumpara Antivirus de la E-mag sau Altex  , magazine carora le faci reclama maxim .

Edited by pxrotcenoc, 19 January 2013 - 15:02.

LensFlare

LensFlare

Tin Foil Mask Society

• Grup: Senior Members
@pxrotcenoc tu realizezi ce scrii? Ai citit macar ce am scris eu? WTF... de unde veniti ma?

scripcarul

scripcarul

Member

Hai sa gandim si altfel... in Romania au cam pus mana pe ce puteau http://www.bursa.ro/...col=164478.html iar despre restul sunt informati de iubitii nostri conducatori. De ce s-ar mai chinui cu netul? Plus ca scutesc si plata facturii de internet.Posted Image

Edited by scripcarul, 19 January 2013 - 15:19.

Alucard

Alucard

Steven Hyde

migreaza lumea spre darknet

Si crezi ca acolo esti safe?
Nu glumesc Posted Image

Edited by Alucard, 19 January 2013 - 15:37.

pxrotcenoc

pxrotcenoc

Member

View PostLensFlare, on 19 ianuarie 2013 - 15:12, said:

@pxrotcenoc tu realizezi ce scrii? Ai citit macar ce am scris eu? WTF... de unde veniti ma?

SRI-ul este de alta parere .

"Considerăm că acesta a fost cel mai puternic atact cibernetic la adresa României în ultimii 20 de ani. Estimăm că ameninţarea cibernetică reprezintă una dintre cele mai mari şi mai dinamice ameninţări la adresa securităţii naţionale a României", a spus Sava.

http://www.mediafax....de-ani-10497740

Edited by pxrotcenoc, 19 January 2013 - 15:57.

LensFlare

LensFlare

Tin Foil Mask Society

@pxrotcenoc hai sa te luminez, eu ma refeream strict la articolul catre care duce link-ul din primul post. Lamurit?

AlinE

AlinE

Senior Member

pxrotcenoc stai linistit ca nu esti tu cel vizat de moscova, ca ai descarcat de pe torrente filmul x sau serialul y.

PS: imi aduci aminte de un celebru film.

Edited by AlinE, 19 January 2013 - 17:05.

pxrotcenoc

pxrotcenoc

Member

View PostAlinE, on 19 ianuarie 2013 - 17:04, said:

pxrotcenoc stai linistit ca nu esti tu cel vizat de moscova, ca ai descarcat de pe torrente filmul x sau serialul y.

PS: imi aduci aminte de un celebru film.

Da ce-am zis eu fratilor ? Mie nu imi este frica de nimic si nu ma ascund de nimeni . Ai citit undeva ca sunt eu revoltat de ceva ? Pur si simplu nu eram deacord cu LensFlare cand a zis ca nu este adevarat ca in Romania s-a intamplat asa si ca ziaristii au umflat stirea cu 90%.

addy1607

addy1607

Member

Din momentul în care ești online știu băieții și ce ai mâncat

dc2shit

dc2shit

Member

View Postaddy1607, on 19 ianuarie 2013 - 22:02, said:

Nu trebuie pentru asta monitorizare intensa... doar facebook!
Unii isi pun status si cand merg la wc. Posted Image

catalinuptm

catalinuptm

Senior CG Artist

Si Fb-ul pentru ce crezi ca a fost facut ?:P Ma rog nu vreau sa deschid discutia asta, pentru ca oricum multi nu inteleg asta, si o sa-mi sara in cap.

EnterpriseGTX

EnterpriseGTX

Member

Fiecare e raspunzator pentru ceea ce face pe un PC !
Nu pot intelege de ce sunt destui care folosesc un OS vechi ca Windows 98, Windows 2000 sau Windows XP.
Chiar cu un pc hardware demult apus.

Edited by EnterpriseGTX, 19 January 2013 - 23:02.

MhG_51

MhG_51

:)

• Grup: Moderators

View Postaddy1607, on 19 ianuarie 2013 - 22:02, said:

Aici ai dreptate, mancatori de rahat sunt multi!

Edited by MhG_40, 20 January 2013 - 02:47.

Thor3

Thor3

Member

View Postcatalinuptm, on 19 ianuarie 2013 - 22:49, said:

Si Fb-ul pentru ce crezi ca a fost facut ?Posted Image Ma rog nu vreau sa deschid discutia asta, pentru ca oricum multi nu inteleg asta, si o sa-mi sara in cap.

Sa sti, ce se faceau serviciile secrete fara Facebook...
Pe astea de unde le mai scoateti?
La fel si in cazul Google, daca nu ati observat astia de la Google si Facebook au devenit miliardari (da, aia din Top Capital), astea sunt doar masinarii de facut bani.
Majoritatea inca ramaneti muti si acum cand vedeti arsenal de spionaj din razboiul rece, si voi credeti ca umbla cu amatorisme in ziua de azi.

catalinuptm

catalinuptm

Senior CG Artist

View PostThor3, on 20 ianuarie 2013 - 04:26, said:

Sa sti, ce se faceau serviciile secrete fara Facebook...
Pe astea de unde le mai scoateti?
La fel si in cazul Google, daca nu ati observat astia de la Google si Facebook au devenit miliardari (da, aia din Top Capital), astea sunt doar masinarii de facut bani.
Majoritatea inca ramaneti muti si acum cand vedeti arsenal de spionaj din razboiul rece, si voi credeti ca umbla cu amatorisme in ziua de azi.

Fb-ul a avut o crestere mult prea brusca, si a ajuns acolo sus intr-un timp mult prea scurt, avand in vedere ca erau N retele de socializare, crezi ca un nimeni ar fi reusit asa fara niciun "ajutor" din partea "baietilor"? Eu zic sa te mai gandesti.Au fost cazuri cand au fost prinsi criminali cu ajutorul fb-ului, ceea ce nu s-a intamplat cu o alta retea de socializare, oare de ce ?

Thor3

Thor3

Member

View Postcatalinuptm, on 20 ianuarie 2013 - 16:20, said:

Fb-ul a avut o crestere mult prea brusca, si a ajuns acolo sus intr-un timp mult prea scurt, avand in vedere ca erau N retele de socializare, crezi ca un nimeni ar fi reusit asa fara niciun "ajutor" din partea "baietilor"? Eu zic sa te mai gandesti.Au fost cazuri cand au fost prinsi criminali cu ajutorul fb-ului, ceea ce nu s-a intamplat cu o alta retea de socializare, oare de ce ?

Daca ai trece de teoria conspiratiei si ai vedea realtiata ti-ai da seama ca Facebook-ul a beneficiat de bani grei din partea investitorilor, au simtit ei ca asta este viitorul.
Care a fost strategia Apple, nu cumva pomparea de bani in publicitate sau si pe ei tot serviciile secrete i-a promovat?

Google cand a adaugat culegerea datelor, toti ca ne spioneaza CIA sa ne schimbam browser-ul si motorul de cautare, cand culegerea datelor era doar pentru scop comercial sa iti bage pe cat ceea ce vad ei ca te interseaza.
Am mai spus, astea sunt doar masinarii de facut bani si e o grava eroare sa le considerati unelte ale spionajului.

catalinuptm

catalinuptm

Senior CG Artist

Bine!

Asa este cum spui tu, tocmai asta era motivul pentru care nu am vrut sa deschid subiectul asta, ai dreptate, discutia se poate opri aici.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate