Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!

Romania spionata?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

cephalophodes

cephalophodes

.★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

• Grup: Senior Members
super tare, nu??

http://www.ziarulata...onaj-in-romania

sa inteleg ca doar kaspersky spune asta, celelalte companii de antivirus ce fac??

oare se foloseste doar kaspersky la nivel inalt??

parca kaspersky nu era atat de sigur, pozitionat dupa locul 3-4 intr-un top al " the best antivirus "..

cine poate sa-mi explice si mie??

mi se pare mie, sau sunt multe necunoscute, si noi (cei de jos) nu stim multe din ele??

oare dece dupa folosirea unui antivirul in mod "trial", updatat la zi imi spune ca am sistemul securizat, si la instalarea altui antivirus imi gaseste 1-2-3 virusi??

catalinuptm

catalinuptm

Senior CG Artist

Vrei sa-mi spun ca tu pana sa citesti acel articol, credeai ca esti singur pe campie si poti zburda fericit pe net fara ca cineva sa stie in orice moment ce faci, cum faci, cu cine faci, unde intri, ce iei de pe net ? Ai fost cam naiv, totul este tinut sub control, totul este monitorizat, totul se pastreaza undeva, noi devenim dependenti de tehnologie, ei profita de asta, pentru ca asa pot sa ne tina sub control cat mai usor.

Edited by catalinuptm, 19 January 2013 - 13:44.

LensFlare

LensFlare

Tin Foil Mask Society

Oare de ce nu e nici un link catre comunicatul oficial Kaspersky? Raspunsul e simplu - au inflorit putin povestea... Jurnalism "de calitate" romanesc...

pxrotcenoc

pxrotcenoc

Member

• Grup: Members

View PostLensFlare, on 19 ianuarie 2013 - 13:45, said:

Oare de ce nu e nici un link catre comunicatul oficial Kaspersky? Raspunsul e simplu - au inflorit putin povestea... Jurnalism "de calitate" romanesc...

http://www.newsfacto...?story_id=86430

catalinuptm

catalinuptm

Senior CG Artist

Povestea o fi inflorita in mod sigur, dar oricum suntem monitorizati, asta nu ar fi o noutate.

LensFlare

LensFlare

Tin Foil Mask Society

@pxrotcenoc nu scrie nimic de Romania pe link-ul ala.

Edited by LensFlare, 19 January 2013 - 13:51.

pxrotcenoc

pxrotcenoc

Member

View PostLensFlare, on 19 ianuarie 2013 - 13:50, said:

@pxrotcenoc nu scrie nimic de Romania pe link-ul ala.

Scrie de estul Europei deci au bagat si Romania in carti . :)) Si sa stii ca Kaspersky chiar daca nu este un antivirus stralucit in viziunea noastra , este folosit de mai toate institutiile statului . Am urmarit ceva licitatii si astea erau cerintele .

androholic

androholic

nemuritor si rece

Toti utilizatorii de internet sunt spionati intr-un fel sau altul de la locatie pana la preferinte.

LensFlare

LensFlare

Tin Foil Mask Society

@pxrotcenoc ma refeream strict la articolul respectiv, e dramatizat pentru audienta... Deci probabil nici 10% din ce scrie acolo nu e adevarat, cel putin in ceea ce priveste Romania.

pxrotcenoc

pxrotcenoc

Member

Dar de unde atata siguranta pe tine ? De ce sustii ca Romania este ferita de un astfel de spionaj ?  Care sunt argumentele tale ?

tavitu

tavitu

Minune: HE a început să emită facturile!

[ http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2013/01/red-october.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Blue_Ivy

Blue_Ivy

8-]

Ce stire, sunt impresionat. Posted Image

Totul este monitorizat, de la primul pana la ultimul torent existent, se stie despre tot. Sau aveati impresia ca atunci cand piratati ceva de pe siteurile de torente nu vede nimeni ? Posted Image

Edited by Blue_Ivy, 19 January 2013 - 14:20.

cephalophodes

cephalophodes

.★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

bun...totul este monitorizat....

referitor la aceste tari care au fost pradate de acest "virus"...cine/ce tara credeti ca a pus asta la cale??

din spusele TV-ului, cica, cuvintele cheie care interesau sunt: EU, SUA, MAREA NEAGRA, PRESEDINTE, FONDURI....etc....oare sunt aberatii TV-aberante spuse pentru rating??

MhG_51

MhG_51

:)

• Grup: Moderators

View PostBlue_Ivy, on 19 ianuarie 2013 - 14:19, said:

Totul este monitorizat, ...Sau aveati impresia ca atunci cand piratati ceva de pe siteurile de torente nu vede nimeni ? Posted Image
Da, avem o libertate!
Sa nu crezi ca PROVIDER-ul tau nu stie ce faci tu!?

cephalophodes

cephalophodes

.★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

View PostBlue_Ivy, on 19 ianuarie 2013 - 14:19, said:

Totul este monitorizat, de la primul pana la ultimul torent existent, se stie despre tot. Sau aveati impresia ca atunci cand piratati ceva de pe siteurile de torente nu vede nimeni ? Posted Image

pai bun..se stie despre torenti, odc-uri, s.a.m.d......dar aceste practici sunt ilegale, nu?? adica este o jungla cibernetica, si nu-mi displace, insa daca sustii (asta cred si eu ca se intampla), dece se inchid ochii la asa ceva?? adica este piraterie pe fata...

numai daca ma gandesc la cate windows-uri sunt puse pe net, si cate sunt modificate, oare cate au porti de intrare/iesire cu data despre acel computer?? practic esti intr-o nesiguranta imensa...te bucuri ca le iei gratis de pe net, si toate fisierele tale ajung, oriunde in tara/lume...

LensFlare

LensFlare

Tin Foil Mask Society

@pxrotcenoc daca te uiti pe harta pusa de tavitu mai sus o sa vezi ca Romania nu e atat de "rosie" Posted Image

@cephalophodes foarte probabil sunt aberatii scrise pentru rating, presa noastra a murit acum mai bine de 6-7 ani.

Edited by LensFlare, 19 January 2013 - 14:39.

cephalophodes

cephalophodes

.★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

View Postpxrotcenoc, on 19 ianuarie 2013 - 13:54, said:

Scrie de estul Europei deci au bagat si Romania in carti . Posted Image) Si sa stii ca Kaspersky chiar daca nu este un antivirus stralucit in viziunea noastra , este folosit de mai toate institutiile statului . Am urmarit ceva licitatii si astea erau cerintele .

si eu folosest kaspersky si alaturi de Avast mi se par cele mai bune.....dar topul IT-istilor spune altceva....

din puterile lumii, CHINA/RUSIA/SUA.....ce ordine credeti voi ca au acestea, si care ar avea ceva de castigat din asta??

MhG_51

MhG_51

:)

• Grup: Moderators

View Postcephalophodes, on 19 ianuarie 2013 - 14:36, said:

...numai daca ma gandesc la cate windows-uri sunt puse pe net, si cate sunt modificate, oare cate au porti de intrare/iesire cu data despre acel computer?? practic esti intr-o nesiguranta imensa...te bucuri ca le iei gratis de pe net, si toate fisierele tale ajung, oriunde in tara/lume...
Migraza lumea, spre Darknet.
Gluma!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate