Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Chemarea mortilor

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View Postwhitewizard, on 19 ianuarie 2013 - 10:23, said:

Adica spiritism?Posted Image
Cica e o noua forma de distractie printre tineri, o latura teribilista pe care acestia o exploreaza. Voiam sa va vad reactiile, nu sa aprofundam discutia. Multumesc!

#20
G3lu

G3lu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 19.04.2012

View Postknauf75, on 19 ianuarie 2013 - 09:32, said:

vezi si ceva sunete? Posted Image
sti.. in realitate ajungi sa vezi si sunetul.... cand iti zboara tunu de bass luneta de la masina... deci da am vazut si sunete :D

#21
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Eu mi-am chemat pisica din morti . A venit si mi-a mancat salamu :((.

#22
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010
mai, nu luati in deradere ceea ce Domnul Dumnezeu numeste un pacat foarte grav ! acela de a chema spiritele mortilor.

#23
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View Postblueday, on 21 ianuarie 2013 - 14:50, said:

mai, nu luati in deradere ceea ce Domnul Dumnezeu numeste un pacat foarte grav ! acela de a chema spiritele mortilor.
sa facem diferenta! Nu e pacat sa chemi mortii, e pacat sa apelezi la cei ce cheama mortii!

#24
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Pai Biblia considera "vrajitoria" un pacat, personal ii consider pe cei care o practica niste oameni destepti, si aia care apeleaza niste idiotii. Singura chestie care ma doare e ca idiotii aia de obicei recurg la asa ceva dupa deceptii si practic is folositi.

Bu hu huu, bu hu huu...

Edited by SpeedDemon, 21 January 2013 - 21:18.


#25
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Viatza in materie,momentul moartii,si viatza in afara materiei etc...sant episoade ale aceleiasi entitati numita CS (Corp Spiritual) prezent in fiinta umana de-a lungul vietzii, in stand -by,si activat apoi dupa moartea acestuia. Omul ,,traieste'' doar primul episod dupa care ,,hard-ul''sau este depus undeva intr-o mare baza de date numita Akasha,iar accesul la aceste date este ..liber.Exista unii oameni cu abilitati extrasenzoriale mai deosebite (mostenite sau insusite)numiti medium-i care pot accede si decoda aceste date si care astfel mai pe tziganeste spus pot vorbii cu mortii..Desigur nu pot vorbii,dar pot ,,media''unele segvente din viatza mortului ramase active pe hardul acestuia.Se pare ca contactul acestor mediumi cu fotografia defunctului,sau obiecte personale este necesara pentru decriptarea codului (un fel de CNP) care pentru oamenii adamici incepe cu 666....Posted Image

Edited by Arayan, 21 January 2013 - 22:45.


#26
Isaak

Isaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 08.06.2011
@Arayan

taci naibii, te mai crede vreun naiv pe-aici.

Un lucru il stiu sigur: multi care au apelat la treburi de astea acum sint la nebuni, cunosc cazuri concrete.Unii au inceput de curiozitate, altii in gluma, dar e clar, are efecte urite.

#27
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View PostIsaak, on 23 ianuarie 2013 - 21:44, said:

Un lucru il stiu sigur: multi care au apelat la treburi de astea acum sint la nebuni, cunosc cazuri concrete.Unii au inceput de curiozitate, altii in gluma, dar e clar, are efecte urite.

de ce oare?

#28
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View Postblueday, on 24 ianuarie 2013 - 09:40, said:


de ce oare?
Simplu,probabil auzeau/simteau/vedeau lucruri care erau numai in mintea lor.

#29
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Sau poate au intalnit entitati paranormale si cum nu ii cree nimeni i-a internat la nebuni.

#30
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Iesirea din minti e datorata supraestimarii puterii in spiritism, cand chemi un spirit, si il lasi sa intre in corpul tau, trebuie sa te asiguri dinainte ce fel de spirit e. Spiritul unui demon, spre deosebire de al unui om, este electrizant, si mult mai puternic, il simti peste tot, si in nici un caz nu trebuie sa intri in comuniune cu el, decat daca esti pregatit cu adevarat, si putini sunt!

Nu e vorba de vazut si auzit chestii, ca sunt multi care vad si aud, si se abtin. E vorba de pierdutul controlului, ajungi ca unul defect din nascare!

Edited by Josef_Mengele, 26 January 2013 - 01:47.


#31
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View PostIsaak, on 23 ianuarie 2013 - 21:44, said:

@Arayan

taci naibii, te mai crede vreun naiv pe-aici.

Un lucru il stiu sigur: multi care au apelat la treburi de astea acum sint la nebuni, cunosc cazuri concrete.Unii au inceput de curiozitate, altii in gluma, dar e clar, are efecte urite.

-Desii nu prea iti intzeleg apelativul acela de mahala,deduc totusi ca voiai sa-mi spui cam asa:,,date tu la o parte ca sa vezi cu ce prostioara intru eu'',..De unde sti ca are efecte urate? Ai vazut vreun drac?care nu prea stia de gluma?..Pai asa se intampla daca te joci ziua cu focu noaptea faci ..pipi.Daca nu vrei sa crezi cele scrise de mine,ia aminte macar la cele scrise de colegul Josef-Mengele

#32
ViciousLIfe1994

ViciousLIfe1994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 26.01.2013
Simplu,te sinucizi,ajungi in iad si ii chemi,da vezi ca au un program cam aglomerat,lucreaza 24/7 la cazane :))

#33
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Am citit o carte veche, religioasa, in care se spunea ca spiritele vorbesc folosint partea superioara a abdomenului, sau stomacul.
Ciudata derivatie a termenului Ventriloc, vorbire cu stomacul, de la o practica spiritistica invechita. Ciudat ca o gasesc in tarile crestine, credeam ca cu papusi umbla africanii, cu vodoo, si altele!

#34
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Din pacate aceste practici sant mai nou peste tot,chiar si printre conducatorii de popoare (vezi flacara violeta,atacul psyho,etc.)..Ce este trist insa e ca acestea manifestari nu sant acceptate ca fiind reale si sant luate in bascalie de catre marea majoritate a populatiei,fara ca aceasta(populatia)sa-si poata da seama ca de fapt tocmai asta se doreste...

#35
lauris89

lauris89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.05.2010

View PostJosef_Mengele, on 19 ianuarie 2013 - 23:19, said:

Cica e o noua forma de distractie printre tineri, o latura teribilista pe care acestia o exploreaza. Voiam sa va vad reactiile, nu sa aprofundam discutia. Multumesc!

Studiezi psihologia si faci practica pe softpedia ?

#36
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Nu, studiez demonologia, si ma informez de unde apuc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate