Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Aplicatii Android, IOS, Windows...

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,037
  • Înscris: 02.09.2005
Salutare!
Deschid acest topic pentru a va intreba care sunt aplicatiile de telefon mobil ce le utilizati atunci cand sunteti in natura si care va ajuta sa va orientati, sa va salvati prin gps un anumit traseu etc.. Personal, in telefon am instalat doar Endomondo Pro (este o aplicatie foarte utila, in special iubitorilor de sport) si Floare de colt (o aplicatie ce se adreseaza iubitorilor de munte, dar nu am apucat sa o testez inca). Voi ce folositi? Mai stiti si alte aplicatii cum este Floare de colt?

Edited by jericho, 18 January 2013 - 19:15.


#2
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Google My tracks am folosit-o odata, dupa care am ajuns la concluzia ca nu imi trebuie aplicatii de genul acesta.

#3
yonutz2032

yonutz2032

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 02.11.2011
Merge sa pui busola pe android

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
OziExplorer a fost o chestie interesanta, dar calibratul hartilor era o munca titanica si vechiul PDA WM 5.0 are o atunomie de maxim 2 ore si prinde semnalul in 5 minute la rece, deci useless. Pe MeeGo folosesc SportsTracker, dar si pe acela cu masura, se da destul de repede la baterie si dupa o zi de hoinareala ajungi cu bateria goala.

#5
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010

View Postjericho, on 18 ianuarie 2013 - 19:12, said:

Voi ce folositi?
Simtul orientarii. :)

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
http://www.romaniali...ase-290875.html

Vodafone România a lansat, luni, aplicaţia Salvamont, cu ajutorul căreia echipele Salvamont pot localiza mai uşor turiştii care se aventurează pe trasee montane necunoscute sau care suferă un accident şi au nevoie de ajutor.

#7
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010
Nu stiu de ce dar parca nu prea imi vine sa ma bazez prea mult pe tehnologie. Prefer sa invat si sa cunosc metode mai naturale, sa ma pot orienta dupa bunul simt si logica, sa cunosc natura, plantele, anticiparea schimbarii vremii, etc etc... Si mai ales sa umblu si cu capu, nu doar cu picioarele.

Tehnologia si electronica, oricat de bune ar fi, tot pot claca odata, poate chiar cand ai mai mare nevoie. Dar capul nu prea ti-o poti pierde. Si cu cat stii mai multe, cu atat ai nevoie de mai putine.

In schimb, recunosc ca pe munte am cu mine statia de emisie-receptie, cu care pot cere ajutor la nevoie si pe care ma pot baza de 10 ori mai mult, decat pe un telefon mobil.

#8
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,037
  • Înscris: 02.09.2005

View PostBursul, on 21 ianuarie 2013 - 22:42, said:

http://www.romaniali...ase-290875.html

Vodafone România a lansat, luni, aplicaţia Salvamont, cu ajutorul căreia echipele Salvamont pot localiza mai uşor turiştii care se aventurează pe trasee montane necunoscute sau care suferă un accident şi au nevoie de ajutor.
Principiul pe care se bazeaza aplicatia e foarte bun iar clientii Vodafone au trafic gratuit... Posted Image

Intre timp, am mai desoperit o aplicatie, Tourist Informator, pare destul de interesanta, contine o multime de PoI din toata tara...

Edited by jericho, 23 January 2013 - 21:00.


#9
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,037
  • Înscris: 02.09.2005
Monumente Romania

#10
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,037
  • Înscris: 02.09.2005
o aplicatie ce va ajuta sa identificati copacii :)

#11
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,713
  • Înscris: 11.01.2005
Una din cele mai performante aplicatii outdoor cu care am avut de-a face, este ViewRanger. O folosesc de la versiunea 2.x de peste 2 ani, iar acum a trecut de versiunea 4.x.

Este foarte "matură" ! N-am intalnit ceva mai bun, pana acum !

#12
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010

View Postvladut_v, on 26 mai 2013 - 21:21, said:

Una din cele mai performante aplicatii outdoor cu care am avut de-a face, este ViewRanger. O folosesc de la versiunea 2.x de peste 2 ani, iar acum a trecut de versiunea 4.x.

Este foarte "matură" ! N-am intalnit ceva mai bun, pana acum !

Are harta romaniei ?

#13
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Cum pot salva niste trasee in telefon?
De dragul exemplului, ma intereseaza acum in ceahlau
banda rosie - durau, cabana fantanele, cabana dochia
cruce rosie - dochia, duruitoarea, durau.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate