Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Pariuri Sigure - Arbitrage

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
PacPacBum

PacPacBum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.01.2013
Sal barba,

eu tin o suma relativ constanta in conturi, in functie de cam cat stiu ca am nevoie, restul retrag. Daca retragi dupa fiecare pariu, s-ar putea sa inceapa sa iti puna taxe de retragere. Iar daca stai mereu sa depui, pierzi din cota!

Daca vrei sfaturi, iti recomand sigurepariuri.ro, e destul de explicit site-ul si poti sa inveti o gramada de smecherii... nu toate, dar destule.

Si eu am ajuns la concluzia ca nu e pentru oricine activitatea asta... cand ii spun cuiva de treaba asta, in majoritatea cazurilor primesc raspunsul tipic... "nu exista pariuri sigure!!!". Chiar si dupa ce le explic am impresia ca tot nu au inteles :) ... trebuie sa te pricepi un pic la mate, asta e clar!

#20
clavas

clavas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.04.2010
Tot ceea ce a-ti postat pe acest forum este in mare parte corect.Un lucru insa imi displace :unii se cred experti,atotstiutori si taxeaza negativ o parere,o idee,un sistem de pariere.E o dovada de lipsa de maturitate.Cand intri pe orice forum indiferent de specialitate intri ca sa inveti ceva ,sa verifici ceva sau sa transmiti ceva din ceea ce sti.Cateodata poti sa afli anumite chestiuni la care nici nu te-ai gandit sau la care te-ai gandit dar pe care nu le-ai abordat asa cum trebuie sau nu le-ai studiat indeajuns.Eu am o experienta in arbitraje financiare inclusiv sportive de aproape 10 ani si nici acum nu pot sa spun ca le stiu pe toate.Un singur lucru pot sa afirm: se castiga foarte greu bani din arbitrajele sportive nu e asa simplu cum pare.Trebuie sa dedici mult timp,energie si capital.Dotarea tehnica,cunostintele juridice si cele referitoare la modalitatile si sistemele de pariere sunt de asemenea esentiale.Nu a pomenit nimeni de asa numita clauza denumita ironic "eroare palpabila"inclusa in contractele de adeziune, pe care casele de pariuri on line pot sa o invoce absolut liber facand astfel sa pierdeti masiv.O concluzie:de unul singur e foarte greu.Noi romanii suntem mici copii in comparatie cu englezii inventatorii acestor speculatii.Tot ei sunt cei care vand ponturile cu sure-bets pe diverse site-uri sau cu diferite programe.Noi inca nu stim un lucru:In unire,colaborare sta puterea!De unul singur nu poti sa faci tot ceea ce doresti chiar daca poti,in echipa insa da.Pe noi ne roade invidia ,individualismul,indiferenta.Faceti-va prieteni englezi,americani,australieni,nordici si vedeti cum abordeaza ei aceasta "problema".
Daca mergeti pe terenul acesta minat al arbitrajului sportiv aveti mare grija.Profesionistii aleg "pariurile sigure"simple,evita cotele exagerat de mari pentru a nu se trezi cu banii pierduti (eroarea palpabila de care vorbeam) si combina "pariurile sigure" cu sistemul pariurilor progresive.Eu acum prefer mai degraba sa investesc pe acest ultim sistem si sunt mai mult decat satisfacut.Mi-am exprimat o parere nu trebuie neaparat sa considerati ca v-am dat niste sfaturi.Va doresc numai bine!

#21
nitadan90

nitadan90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.06.2013
PacPacBum a facut un lucru riscant ca a deschis acest topic si asta s-a vazut pt ca multi din cei care au postat habar nu au cu ce se mananca surebeturile, altii vor detalii dar in schimb nu vor sa dea nimic, oameni buni invatati sa munciti singuri si unde va impotmoliti intrebati, nu asteptati totul de la altii.
Mai sunt unii pe aici care vad precum caii , numai in fata, in acest moment nu avem numai agentii online ci trebuie sa ne bucuram si de cele offline cat vom mai putea bineinteles, multe din surebet sunt si cu acestea, in acest moment se pot face bani in campionatele mari si in europa league cand apar scaderi sau cresteri de cote pe favoriti, casele noastre actualizeaza mult mai greu sau dau cotele ceva mai mari ca lumea sa joace la ei.
Totul e riscant , exact cum am spus la inceput, joaca asta nu e pt toti, trebuie bani multi, bani blocati in conturi, conturi multe,  1-2 prieteni pt ca in echipa se lucreaza cu eficienta, incredere si munca multa, dupa ani buni am ajuns abia anul acesta sa depasesc 2000 de euro lunar profit, fara sa joc surebet mai mici de 3%, experienta , rabdarea si multe altele au dat roade.
Pe langa toate astea matematica e importanta, eu folosesc un soft propriu in care pot juca mai multe meciuri pe acelasi bilet, asta e indicat pt ca nu dai de banuit caselor ca faci arbitrage, totul e la alt nivel, eu am cautat formule si scheme reduse  care sa le implementez la arbitrage si cred ca am reusit.
Cei care cunosc detalii in acest domeniu nu va vor oferi din experienta lor, toti va dau linkuri specializate unde sa cumparati aceste surebet, eu va zic din experienta mea ca acelea trebuie sa reprezinte abia 10-20% din ceea ce puteti face daca le cautati manual si invatati toate tipurile de pariuri, eu cam atat va pot dezvalui, multa bafta.

Edited by nitadan90, 03 June 2013 - 21:59.


#22
ceacky15

ceacky15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.08.2008
Daca doriti sa castigati la pariuri, va recomand acest site: http://pronostic1x2.webs.com , unde , cu doar 5$ in paypal, o sa primiti un document cu 7 scheme de pariuri cu care puteti castiga bani atat online cat si offline. Documentul costa doar 5$ si mai multe detalii puteti afla pe site-ul: http://pronostic1x2.webs.com . Succes

#23
alexvoc

alexvoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 05.05.2013
Mai practica cineva aceasta strategie? Se merita sa imi dedic ceva timp pentru a ma apuca si eu?

#24
cristinelu13

cristinelu13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.05.2006

View Postalexvoc, on 09 octombrie 2013 - 15:05, said:

Mai practica cineva aceasta strategie? Se merita sa imi dedic ceva timp pentru a ma apuca si eu?

Daca ai MINIM 5000 euro de investit (recomand 10.000), timp liber, inteligenta peste medie, esti dispus sa muncesti (da, si la asta trebuie munca), ai sanse mari de reusita.
Daca te duce capul gasesti metode sa treci de orice obstacol, cine e fraier se plange ca e greu, cine e destept gaseste solutii. Spre exemplu: greseli palpabile unde se anuleaza pariul pe o parte, daca sunt asa palpabile inveti sa le recunosti si nu le pariezi, iar daca chiar nu iti poti da seama pariezi doar pe partea respectiva si astepti cateva ore... daca se anuleaza nu ai pierdut nimic, daca nu se anuleaza il acoperi la cealalta casa etc

#25
alexvoc

alexvoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 05.05.2013
Cand vorebesti de 10 000 te referi sa ii imparti in mai multe case si sa ai mai multe pariui pe zi?
Am inteles ca si cu pariuri de 100 euro pe megi dupa 5 6 pariuri te limiteaza la cativa euro.

#26
cristinelu13

cristinelu13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.05.2006

View Postalexvoc, on 17 octombrie 2013 - 23:18, said:

Cand vorebesti de 10 000 te referi sa ii imparti in mai multe case si sa ai mai multe pariui pe zi?
Am inteles ca si cu pariuri de 100 euro pe megi dupa 5 6 pariuri te limiteaza la cativa euro.

Da, ma refer la 10 000 capital total.
In afara de Pinnacle, Sbobet, Betfair toate casele te limiteaza mai devreme sau mai tarziu, unele dupa 2 pariuri, altele dupa 50. Solutia imediata e sa apelezi la prieteni (daca ma intelegi), dar ca sa mai intarzii limitarea poti sa eviti anumite pariuri pe ligi obscure, sa pariezi in sistem, sa mai pariezi si live (arunca o privire pe aici pe forum la cum pariaza lumea, asa trebuie sa pari si tu in ochii caselor)

#27
luca.matei

luca.matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 08.03.2007
La ce s-a scris deja mai sus as adauga:

1. Casele urmaresc comportamentul pariorilor din software (cauta sa identifice anumite patternuri dupa care pariezi). E clar ca, in clipa in care softul semnalizeaza ceva in neregula cu pariurile tale, se face verificarea manuala si daca te prind ca faci arbitraj sau folosesti un "sistem castigator" s-ar putea sa-ti inchida contul (Bet365, de exemplu, are in regulament ca e interzis sa folosesti sisteme si ti se poate inchide contul, nu doar sa ti-l limiteze).
2. Cum eviti? Daca te apuci de arbitraj, mai baga din cand in cand si pariuri "normale", ca sa rupi patternul. In al doilea rand, chiar daca la arbitraj iti iese din calcul sa pariezi de ex. 234,54 euro, baga si tu 235 sau 230. In clipa in care bagi o suma suma mare si adaugi si ceva dupa virgula se aprinde becul. Nu e un comportament "normal" sa pariezi 100,29 euro. Foloseste sume rotunde, chit ca iti scade putin profitul.
Succes.

#28
Stefanello

Stefanello

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 22.08.2006

View PostPacPacBum, on 23 ianuarie 2013 - 04:02, said:

Am deschis acest topic in speranta ca voi gasi si alti traderi de cote, cu care sa schimb informatii despre casele de pariuri, dar se pare ca nu am reusit.

Este prea tarziu acum oauzor sa iti explic de ce mie mi se pare o prostie ca tu crezi ca aritrage-ul este o prostie.

Mult succes cu pariurile alea 3 lunare.

Romanii sunt pariori incredibil de slabi. Daca vrei sa discutam cauta-ma pe bet-addicted.

#29
silver20

silver20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.11.2011
arbitrajul la pariuri se poate face, dar din ce in ce mai greu deoarece case de pariuri se protejeaza tot mai bine de acest fenomen; parerea mea ca mai bine se castiga daca pariezi clasic si-ti protejezi banca folosind cateva siste,e de pariere care se termina in 5-6 pasi; din curiozitate am cautat pe net asa ceva si am gasit doua destul de bune unul se numeste sistemul 2 din 6 si celalat sistem pariuri hochei; de cand le aplic nu mai am nevoie de arbitraj betting...

#30
bicardo17

bicardo17

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.05.2016
Salut

Am si eu o intrebare la care astept un raspuns pertinent. A auzit careva de aplicatia Football Betting Application? Costa 50 Euro si am gasit-o aici: www.facebook.com/RomaniaTipsAndInfoo/videos/1202932993078124. A incercat cineva sau arunc cu banii pe fereastra?
Multumesc anticipat (Y)

#31
jhon_doe

jhon_doe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.11.2016
eu doar cu www.thefootytipster.com lucrez. nu ii sistem sau ceva, pur si simplu omul se pricepe. iti ofera si pariuri personalizate pentru tine, evident contra cost. 10 lire/luna.

#32
vladase

vladase

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.08.2018
salutari!
e un subiect foarte interesant - eu vad 2 probleme in practicarea lui (in mod cinstit, fara sa incalcam regulamentul casei de pariuri,  adica fara conturi ale unor prieteni sau alte chestii de genul asta).
M-ar ajuta mult (si poate si pe altii) daca cei cu experienta in domeniu si-ar putea da cu parerea la:

1. limitarile "generale" (care nu au legatura cu tine personal, ci cu regulamentul general al casei sau cu meciul in sine).

eg: casa X si casa Y au cote bune la un meci ca sa putem practica arbitraj. Noi am calculat, vrem sa punem 421.34 RON la casa X si 578.66 RON la casa Y - ca la final sa ne iasa un profit "brut" de 95 ron la 1000 ron bagati. Bagam suma la X ca ei nu aplica limitari, cand sa bagam si la Y... ei au o limitare "generala" (pe site sau pe meci) de 50 ron.
D-aca n-ai noroc sa iasa la X - tocmai ai pierdut cateva sute de ron.

Stie cineva cum poti sa le aflii din timp? (teoretic daca sunt in regulamentul general e simplu, dar daca e limitare speciala pe meci? se comunica dinainte? ca eu n-am vazut)
Ma refer strict la casele de pariuri online autorizate in Romania

2. Limitarile "personale" - se prind baietii ca faci arbitraj, si te limiteaza la 1 ron pe pariu. sau 10. Suficient de putin incat sa nu mai merite timpul sa faci asta.
Stie careva daca sunt case de pariuri (online; in Romania) care NU fac asta?
Daca da - mi le zice si mie? :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate