Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Pariuri Sigure - Arbitrage

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
PacPacBum

PacPacBum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.01.2013
Salut,

practic acest "sistem" de a face bani de peste 3 luni. Intrebarea mea este... cati ca mine mai sunteti pe la noi prin tarisoara?

Cei dintre voi care stiu despre ce vorbesc, ar fi grozav sa schimbam niste impresii despre casele de pariuri bune pentru trading. Pentru cei ce nu stiu ce inseamna "pariurile sigure" sau "arbitrage" puteti sa vedeti aici: pariuri-sigure.weebly.com

Momentan casele de pariuri cu care inca ma inteleg bine sunt:

Pinnacle, 188bet, SBO, 365Bet, Marathonbet, WilliamHill, 888Sport, PartyBets si Coral (dar la coral deabia am inceput Posted Image)

Voi? Stiti si alte case bune pt arbitrage?

#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
nu exista pariu sigur, trebuie bafta extrema. Cine crezi ca intra pe balaria aia de site?

#3
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Iti trebuie f mult timp , foarte multi bani de investit si abonament la un furnizor bun de surebets-uri .
Ce arbitrage faci tu cu 8-9 case de pariuri ?
Sau tu faci reclama la balaria aia de site ?

Edited by mihai!, 15 January 2013 - 21:52.


#4
PacPacBum

PacPacBum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.01.2013
Ba da xkos, exista! Daca ai fi citit ce scrie pe siteu ala ar fi trebuit sa intelegi.

Cu amaratele alea 8 case, fac cam $500/luna. Adevarat, am inceput cu $3000 si mai mult din dorinta de a scoate bani inapoi de la casele de pariuri. Am avut conturi la mai multe case, dar m-au inchis sau limitat la $1/pariu.

EDIT: in prima luna am facut peste $1000 pana sa fiu limitat peste tot.

Din fericire pastrez poze cu chitantele la toate pariurile pe care le pun, o sa incerc sa uploadez niste poze din seara asta... pariati $100.22... indiferent de rezultat o sa am un profit de $1.65...

EDIT: astept raspuns xkox... exista sau nu?!

Edited by PacPacBum, 15 January 2013 - 22:19.


#5
AnaoI92

AnaoI92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 30.11.2010
De cand caut o persoana sa discut despre chestia asta tot o studiez de catva timp si cred ca o sa intru dar zi-mi cu ce suma ai intrat tu:)
Si m-am uitat pe site-ul ala si iti recomand Moneybookers pentru ca Nettler nu este recunoscut de toate casele

#6
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
aha, ti-am inteles ideea. Da nu pricep ce afacere faci tu intr-o luna daca pariezi 500 euroi si scoti vreo 400 inapoi, dau un exemplu. Mai mult castigi daca joci la win for life ala de la loto

#7
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Te calicesti la procente mari sau ai imens de mult timp liber daca din 3000 rulati scoti 400.
Trebuie sa fii pe felie sa pariezi la toate casele in primele secunde cand primesti poturile ca intre timp ( peste 5 minute ) se schimba .
Cam greu de realizat . Fara minim 10.000 de euro nu scoti prea mult
Asta cu limitatul este unul din riscuri . Se prind ca faci arbitrage .Trebuie sa apelezi pe la prieteni sa iti faci cont pe numele lor ... etc .
Imens de multa bataie de cap.

Nu este pentru oricine.

Edited by mihai!, 15 January 2013 - 22:27.


#8
PacPacBum

PacPacBum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.01.2013

 AnaoI92, on 15 ianuarie 2013 - 22:17, said:

De cand caut o persoana sa discut despre chestia asta tot o studiez de catva timp si cred ca o sa intru dar zi-mi cu ce suma ai intrat tu:)
Si m-am uitat pe site-ul ala si iti recomand Moneybookers pentru ca Nettler nu este recunoscut de toate casele
Anaol, Neteller are un program de fidelitate mai bun decat Moneybookers... mai poti sa faci inca vreo $10/luna doar pt ca folosesti neteller. Iar casele mari ofera si Neteller. Personal am conturi si la Moneybookers si la Neteller.

@xkos... nu mai pierd nimic, fac doar arbitrage nu mai pariez la sansa, doar castig. Cred ca tot nu ai inteles Posted Image

"Te calicesti la procente mari sau ai imens de mult timp liber daca din 3000 rulati scoti 400.
Trebuie sa fii pe felie sa pariezi la toate casele in primele secunde cand primesti poturile ca intre timp ( peste 5 minute ) se schimba .
Cam greu de realizat . Fara minim 10.000 de euro nu scoti prea mult
Asta cu limitatul este unul din riscuri . Se prind ca faci arbitrage .Trebuie sa apelezi pe la prieteni sa iti faci cont pe numele lor ... etc .
Imens de multa bataie de cap."

Pun doar pariuri cu profit de 0.5% - 7% in medie fac cam 1.5% profit la doua zile la suma rulata. Imi ia cam doua ore pe zi acum activitatea asta, la inceput imi lua mai mult.
Unele pariuri sigure tin si cateva zile. Cu 10000 eur nici nu ai ce sa faci dupa prima saptamana dupa ce esti limitat. Eu acum nici nu mai reusesc sa rulez $4000 la doua zile.
Daca iti faci conturi pe numele prietenilor, risti sa iti pierzi toti banii daca te prind... si or sa te prinda. Tocmai de aceea am si deschis topicul asta... poate mai sunt si alti care fac ce fac eu si mai stiu alte case bune de arbitrage.

Edited by PacPacBum, 15 January 2013 - 22:35.


#9
AnaoI92

AnaoI92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 30.11.2010

 PacPacBum, on 15 ianuarie 2013 - 22:26, said:

Anaol, Neteller are un program de fidelitate mai bun decat Moneybookers... mai poti sa faci inca vreo $10/luna doar pt ca folosesti neteller. Iar casele mari ofera si Neteller. Personal am conturi si la Moneybookers si la Neteller.

@xkos... nu mai pierd nimic, fac doar arbitrage nu mai pariez la sansa, doar castig. Cred ca tot nu ai inteles Posted Image

"Te calicesti la procente mari sau ai imens de mult timp liber daca din 3000 rulati scoti 400.
Trebuie sa fii pe felie sa pariezi la toate casele in primele secunde cand primesti poturile ca intre timp ( peste 5 minute ) se schimba .
Cam greu de realizat . Fara minim 10.000 de euro nu scoti prea mult
Asta cu limitatul este unul din riscuri . Se prind ca faci arbitrage .Trebuie sa apelezi pe la prieteni sa iti faci cont pe numele lor ... etc .
Imens de multa bataie de cap."

Pun doar pariuri cu profit de 0.5% - 7% in medie fac cam 1.5% profit la doua zile la suma rulata. Imi ia cam doua ore pe zi acum activitatea asta, la inceput imi lua mai mult.
Unele pariuri sigure tin si cateva zile. Cu 10000 eur nici nu ai ce sa faci dupa prima saptamana dupa ce esti limitat. Eu acum nici nu mai reusesc sa rulez $4000 la doua zile.
Daca iti faci conturi pe numele prietenilor, risti sa iti pierzi toti banii daca te prind... si or sa te prinda.

Lasa-mi te rog ceva contact sa discutam mai multe in particular

#10
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
7 % mi se pare imens .
Peste 2.5% -3% este riscant . La asemenea diferenta sigur undeva este o eroare si una din case isi va retrage pariul . Tie iti va da banii inapoi ,dar vei ramane la sorti .Nu vei mai avea un pariu sigur.
Oricum , asa cum ai spus si tu nu asta este cea mai mare problema.
Una din marile problemele  ramane faptul ca jumatate din  casele mari te limiteaza.

Edited by mihai!, 15 January 2013 - 22:43.


#11
PacPacBum

PacPacBum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.01.2013

 mihai!, on 15 ianuarie 2013 - 22:43, said:

7 % mi se pare imens .
Peste 2.5% -3% este riscant . La asemenea diferenta sigur undeva este o eroare si una din case isi va retrage pariul . Tie iti va da banii inapoi ,dar vei ramane la sorti .Nu vei mai avea un pariu sigur.
Oricum , asa cum ai spus si tu nu asta este cea mai mare problema.
Una din marile problemele  ramane faptul ca jumatate din  casele mari te limiteaza.
Ai sa razi, dar am pus unele si de 28%, dar doar intre Pinnacle si Marathon si suma modesta(doar intre astea doua pt ca astea doua din ce am auzit nu anuleaza niciodata pariurile cu cote gresite pt ca ar insemna sa recunoasca ca gresesc :)) este cu adevarat foarte riscant peste 5% profit, dar in timp inveti cu ce case poti sa iti permiti sa te calicesti :)

Suma de $500/luna o fac limitat fiind. Daca nu as fi limitat... nu vreau sa visez :)

Anao, ti-am dat PM.

#12
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Pentru ponturi cat platesti 60-80-100 / luna ?
Nu imi spune ca le iei pe alea free !

Edited by mihai!, 15 January 2013 - 22:52.


#13
PacPacBum

PacPacBum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.01.2013

 mihai!, on 15 ianuarie 2013 - 22:52, said:

Pentru ponturi cat platesti 60-80-100 / luna ?
Nu imi spune ca le iei pe alea free !
De la astia si ma costa $30 / luna.

#14
AnaoI92

AnaoI92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 30.11.2010

 xkos, on 15 ianuarie 2013 - 22:18, said:

aha, ti-am inteles ideea. Da nu pricep ce afacere faci tu intr-o luna daca pariezi 500 euroi si scoti vreo 400 inapoi, dau un exemplu. Mai mult castigi daca joci la win for life ala de la loto

Ai ceva sistem care il joci la win for life?

#15
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Mi se pare o prostie. Extrem de mult timp pierdut aiurea. Ce te faci cand vezi ca ai pierdut 300$ pt un profit de 20$?

Daca vrei, iti pot demonstra ca eu cu 1500$ castig mai mult ca tine cu maxim 3 pariuri jucate lunar.

#16
PacPacBum

PacPacBum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.01.2013
Am deschis acest topic in speranta ca voi gasi si alti traderi de cote, cu care sa schimb informatii despre casele de pariuri, dar se pare ca nu am reusit.

Este prea tarziu acum oauzor sa iti explic de ce mie mi se pare o prostie ca tu crezi ca aritrage-ul este o prostie.

Mult succes cu pariurile alea 3 lunare.

#17
baitzash

baitzash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.01.2013
Eu am facut sure bets live  timp de 1 an pe un anumit tip de pariuri , daca vrei sa schimbam informatii lasa-mi ceva sa te contactez si o sa o fac !

#18
lil_barba

lil_barba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.01.2010
M-am apucat si eu de sportul asta de ceva vreme. A mers bine in primele zile si dupa a stagnat.
Am intampinat urmatoarele probleme:
- cotele se modfica pana fac eu depunere
- miza maxima este de cele mai multe ori foarte mica si iti strica planurile. Unele case arata miza maxima, la unele poti fac check, unele pur si simplu nu te lasa daca depasesti o anumita miza, la unele se face manual acceptarea mizei
- daca cotele se modifica, unele case de pariuri nu te lasa sa scoti inapoi banii in MB pana nu faci un turnover

Tin sa precizez ca am inceput cu modesta suma de 100 euro si am facut cam 28 euro profit din surebets. Mai tin sa precizez ca am folosit numai surse de surebets free.

De pe site-ul de pe care iau eu surebeturile exista si un program care se plateste foarte scump dar care la prima vedere este eficient. Costa peste 100 euro pe luna. Probabil la un moment dat daca folosesti softul ala te prind si iti inchid conturile pt ca din cate stiu eu nu ai voie cu sofuri pe site-urile de pariuri.

Acum vin si cu o intrebare de rookie. Voi tineti bani in ficare cont pe care il aveti si in functie de evenimente si castiguri mai ajustati din MB sau neteller? Sau depuneti retrageti la fiecare surebet? Poate din cei mai experimentati ma vor ajuta cu sfaturi.

Ce am acumulat in scurta mea experienta cu arbitrage betting sunt diverse particularitati ale diverselor case de pariuri online cu prevedere catre arbitrage betting.

Parerea mea ca arbitrage nu este pt toata lumea, trebuie sa ai multa rabdare si perseverenta. Ideea e ca banii nu cad din cer ca astfel am fi toti bogati. Pasionat fiind de pariuri si numere caut o metoda de a face bani constant, dar inca nu am gasit-o.

Edited by lil_barba, 14 February 2013 - 00:52.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate